Přejít na obsah

Fakir

Uživatel
 • Počet příspěvků

  2 497
 • Registrace

 • Poslední návštěva

  Nikdy

1 Sledující

O uživateli Fakir

 • ID člena 8317
 • Hodnost
  Toto forum je můj domov
 • Datum narození 19.5.1985

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 206
 • Rok výroby
  2002

Profilové informace

 • Město
  České Budějovice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Fakir

  Jaky olej do 1.6 16V?

  Já tam liju Quartz 9000 a funguje to skvěle.
 2. Fakir

  5.1 coax na 5.1 cinch

  Spíš receiver, jak píše Edison. Je přece nesmysl to zbytečně tahat analogově. Ale neumím si představit receiver bez digitálních vstupů...
 3. Fakir

  5.1 coax na 5.1 cinch

  Pokud má tvoje domácí kino digitální vstup na konektoru cinch, tak je to v pořádku, protože tahle norma se označuje zkratkou \"coax\". Ta značí přenos digitálního zvuku po metalickém koaxiálním kabelu. Pokud ne, tak budeš muset trochu upřesnit, čím je vybavený ten přehrávač a čím tvůj receiver.
 4. Fakir

  Aké brzdy na 206-ku

  lacek206: třmeny a 283 mm kotouče z 206 RC nebo 307 HDi na 206 1.6 16V (r.v. 2002 a novější, u starších nevím) pasujou bez úprav. Nevím jak u 207, ale hodně bych se divil, kdyby nebyly stejné. Porovnej si typy kotoučů a destiček na jakémkoliv e-shopu, jesli jsou na RC stejné, jako na 207.
 5. Fakir

  Sbírka invalidů

  Helé, nehaňte Volvo jen proto, že s ním nějakej lempl z Trnavy (pokud jsem dobře interpretoval značku) neumí zaparkovat, jó?
 6. Fakir

  Jak konvertovat audio na MC do PC ?

  Hezký návod. Ale nahrávat audiokazetu kvantizací 32 bit float, to mi přijde trochu drsné. To je jako měřit rozměry místnosti mikrometrem. Audiokazeta není žádný kvalitativní zázrak, obzvláště s mluveným slovem. Normálně bych to nahrál do 16 bitů a vůbec bych se s tím nijak nepatlal.
 7. Fakir

  Snížení hlavy motoru

  Přesně tak, nádherná práce. Škoda, že to je prodané, mít ty peníze, tak ho chci.
 8. Fakir

  Snížení hlavy motoru

  Snížením hlavy se skutečně zvýší kompresní poměr, tlaky ve válcích a tím pádem i točivý moment. Ne o moc, protože pro snižování hlavy je především u 16v motorů celkem malá rezerva. Tak jako tak, je to spíš takovej bastl, profi úpravci používají pro závodní atmosférické motory speciální kované písty s vyšší kompresí (nejsou rovné, ale uprostřed zvýšené a tvarované). \"Snížené\" písty (tj. takové, které mají uprostřed vybrání) samozřejmě taky existují a tyto naopak kompresi snižují. Používají se při přestavbách atmosférických motorů na přeplňované, přičemž představují tu \"správnou\" možnost snížení komprese (ta \"levná\" možnost je speciální podložka pod hlavu). Tak nebo tak, snížení hlavy je hrubý a nevratný zásah do motoru, který málokdy přinese víc užitku, než problémů. Každopádně to samo o sobě ze slabýho benzínu neudělá použitelný benzín, ale nefunkční benzín.
 9. Fakir

  Ako doliat aditivum

  AnotherOne: dík za objasnění. straki007: moje Volvo.
 10. Fakir

  Ako doliat aditivum

  No už se stalo. Svolávali to do servisů na update softwaru s jinou strategií těch regenerací, protože se při častějším městském provozu spouštěly moc často a olej přibýval opravdu vydatně. Jen mě právě ze zvědavosti zajímalo, proč někdo používá systém s aditivem a někdo bez. Měl jsem za to, že aditivum je starší systém a novější motory ho už nepoužívají... ale jak vidím, tak to jsou dva systémy a někdo používá to a jinej zase to druhý. Každopádně pardon za OT a díky za info.
 11. Fakir

  Jaký externí USB disk

  No, zas tak málo ne... stačí, když s tím nebudeš za provozu hejbat a při přenášení s tím nebudeš moc mlátit a není důvod se čehokoliv obávat. [upravil dne 14/9/10 od Fakir]
 12. Fakir

  Ako doliat aditivum

  Proč vůbec francouzi používaj tenhle systém, do kterýho se leje aditivum? Má to nějaké výhody? Jde to i bez toho - moje Volvo splňuje Euro5, taky má filtr pevných částic, ale neleje se do toho nic, kromě nafty. K regeneraci filtru mu stačí přidat trochu víc nafty.
 13. Fakir

  Jaký externí USB disk

  Nevím, neřešil jsem to, postavil jsem si to sám podle svých potřeb. Sériová výroba HTPC podle mě nemá smysl, každý chce jiný design, jiné vybavení, a každý taky pochopitelně snese i jinou cenovku.
 14. Ano, to je celkem odpovídající čas.
 15. Fakir

  Jaký externí USB disk

  John_Ice: Limit velikosti souboru u FAT32 je 4 GB, což by vadilo jen v případě HD ripů, které mívají v průměru 6 - 10 GB. Neznám ale zařízení, které umí přehrávat Matrosku a ještě k tomu v HDčku s DTS zvukem, takže to vlastně až takový problé není. Ta podpora velkých disků (nad 137,4 GB) je umožněna díky 48-bitové LBA adresaci - OS pro PC to dneska umějí všechny, ale opět, na ty integrované jednočipy ve spotřební elektronice bych nesázel. Pokud je na disku víc oddílů, je otázka, jestli zařízení uvidí všechny, nebo jen ten první. A to je furt něco. Mě osobně přijdou limity těchto jednoúčelových zařízení příliš otravné... ty funkce sice vypadaj pěkně v katalogu, ale v praxi je to jen málokdy použitelné. MMMMM: Já osobně těmhle zařízením nevěřím, přijde mi to stejné, jako ty DVD přehrávače. Tváří se to, že to umí přehrát všechno, ale variant zdrojových souborů je tolik, že se mi tomu moc nechce věřit. Já mám klasické HTPC - prostě tiché PC v bedně s designem AV přístrojů... Core 2 Duo, 2GB paměti, 160 GB disk (filmy mám na síti), integrovaná grafika s HDMI výstupem, integrovaná zvukovka s optickým digitálním výstupem, na tom Windows 7 a na tom modifikovaný Windows Media Center. Je s tím sice trochu víc \"s*aní\", než s jednoúčelovýma krabičkama, ale neexistuje věc, kterou by to neumělo. Procházet YouTube, nebo třeba stanice na ShoutCastu pomocí dálkového ovladače je parádní věc.
×