Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Povinné ručení na rok 2008


mares

Recommended Posts

Původně zaslal: Fusion

A co se musí stát aby člověk udělal osobákem škodu za 100 mega? Mě bohatě stačí těch 10.

Taky si mnohokrát říkám, že se svým litrovým pežotkem snad takovou škodu nemůžu způsobit, možná jsem až moc opatrný, ale finanční rozdíl mezi plněním na třeba 40-50 milionů a těch 100mega je často třeba jen dvě tři stovky na ceně PV. A za tu blbou náhodu - potkat se s autobusem (škody na zdraví), tir (drahý náklad), ekologická škoda (trefit zdroj pitné vody,...), trefení dřevěného sloupu s rozvody elektřiny...atd. atd. mě ta úspora nestojí. Dnes je bohužel takových možností moc. Ale to už neodpovídám na Tvůj dotaz k Directu...

[upravil dne 17/11/07 *jose_106*]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S pojiš. musí se chytře.Já když uzavíral povin. ruč. tak jsem obešel 4 ALLIANZ ,1 KOOPERATIVU,1 ČP a všude byla částka jiná i u 4 ALL.A vždy jsem řekl že konkurence má miň.Byl jsem u ALL. a zůstal u nich.A rozdíl byl pov. ruč.+ hav. pojiš. u 4 ALL. 6000kč(nové auto a 60 měs).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2Fusion: staci zpusobit nehodu, pri ktere autobus sjede mimo silnici a prevrati se... nebo cisterna s nejakym zajimavym nakladem, jako treba ropne latky. atd.... deset mega je tak akorat na to, abys dokazal poplatit jedno zruseny drahy osobni auto a skodu na zdravi tech, co v nem sedeli....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: robozv

Nieco zo Slovenska mne sa podarilo na buduci rok zjednat zakonnu na 3500Sk,- (Kooperativa) a havarijna z minuleho roku(teraz bude zlava) 10 000 Sk,- + 2000 Sk,- + sklo tiez kooperativa. Ak mate Slovaci napiste pre porovnanie

mne kalkulacka na netfinancie vyratala cez 5000Sk.:papa

To beriem lebo ku*vy v Kooperative mi za vernosť zdvihli cenu zo 7800 Sk na 9200Sk /rok:grr:bojim

Tak som dal vypoved a znova to poistil u nich do konca roka a od noveho roka mi to vychadza na 5200sk u Ceskej poistovne Slovensko:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: ajven

Původně zaslal: robozv

Nieco zo Slovenska mne sa podarilo na buduci rok zjednat zakonnu na 3500Sk,- (Kooperativa) a havarijna z minuleho roku(teraz bude zlava) 10 000 Sk,- + 2000 Sk,- + sklo tiez kooperativa. Ak mate Slovaci napiste pre porovnanie

mne kalkulacka na netfinancie vyratala cez 5000Sk.:papa

To beriem lebo ku*vy v Kooperative mi za vernosť zdvihli cenu zo 7800 Sk na 9200Sk /rok:grr:bojim

Tak som dal vypoved a znova to poistil u nich do konca roka a od noveho roka mi to vychadza na 5200sk u Ceskej poistovne Slovensko:papa

Su to spekulanti skusaju ako beta s pi... moj kolega na jar kupil Alfu 156 kombi 1,9 =1910 a bez zlavi by mal 27000sk ked to vravel tak ma otocilo o 360 stupnou a nakoniec ju zjednal na okolo 6000sk. tie poistovne su horsie ako poliaci a rakosnici na trhu

[upravil dne 19.11.2007 robozv]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Neví někdo náhodou jak je to s těma 20% u Direct (jak je to pořád v tv) nebo je to zas nějakej chyták?

Jestli se to tak dá říct tak chyták v tom prý je, četl jsem to v práci v jednom časopise a je to v tom že těch 20% se počítá bez bonusů

[upravil dne 19/11/07 doktor]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám pojistku u ČPP, sice cena nic moc, ale mám k tomu přikoupenej balíček za 580,- Kč/rok, který obsahuje:

Pojištění čelního skla - maximální limit plnění 5 000 Kč, spoluúčast 500 Kč

Pojištění střetu se zvěří - maximální limit plnění 25 000 Kč, spoluúčast 2 500 Kč

Úrazové pojištění sedadla řidiče - maximální limit plnění 200 000 Kč

Mám to speciálně kvůli té zvěři, člověk nikdy neví kdy někde sestřelí srnce a to jsou pak pálky za opravy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Já mám pojistku u ČPP, sice cena nic moc, ale mám k tomu přikoupenej balíček za 580,- Kč/rok, který obsahuje:

Pojištění čelního skla - maximální limit plnění 5 000 Kč, spoluúčast 500 Kč

Pojištění střetu se zvěří - maximální limit plnění 25 000 Kč, spoluúčast 2 500 Kč

Úrazové pojištění sedadla řidiče - maximální limit plnění 200 000 Kč

Mám to speciálně kvůli té zvěři, člověk nikdy neví kdy někde sestřelí srnce a to jsou pak pálky za opravy.

tych 25 pri strete so zverinou je smiesna ciastka ak sa nieco fakt zomelie.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: p406b

k tomu Directu - napsal jsem jim,ze mam pojistku za 2985Kc(mam u Triglavu) na obsah 2175ccm,rv.2003 jestli mi daji slevu na 2388,- a oni odepsali,ze ano. Ale chtej tel ,ze mi pak zavolaj. Treba tam bude nejakej hacek.:myslim

Houby háček ... mluvil jsi s operátorkou, která ví úplný prd a pak Ti zavolá "rádobypojišťovák", který Ti řekne cenu jinou. Ale osobně bych si u nich auto pojistit nedal. Těch 20% platí jenom pro letošek a to je jim celkem hej, protože si napakujou kapsy a pojistný události se ještě moc nedějou, ale až dojde na uhrazovaní a likvidaci škod, to jsem na ně zvědavej ...

J8 osobně letos přecházim patrně ke Triglavu a jak se tu řešilo, tak bonusy bych doporučoval nahlásit po pravdě, tak i malusy!! Systém mezi pojišťovnama by už "prý" měl být v tomto ohledu spojen, takže si to patrně budou mezi sebou posílat ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: jozefsv

Původně zaslal: Ladman

Já mám pojistku u ČPP, sice cena nic moc, ale mám k tomu přikoupenej balíček za 580,- Kč/rok, který obsahuje:

Pojištění čelního skla - maximální limit plnění 5 000 Kč, spoluúčast 500 Kč

Pojištění střetu se zvěří - maximální limit plnění 25 000 Kč, spoluúčast 2 500 Kč

Úrazové pojištění sedadla řidiče - maximální limit plnění 200 000 Kč

Mám to speciálně kvůli té zvěři, člověk nikdy neví kdy někde sestřelí srnce a to jsou pak pálky za opravy.

tych 25 pri strete so zverinou je smiesna ciastka ak sa nieco fakt zomelie.

Za 25, to je tak králík nebo bažant... na srnce nebo kance už jedině havarijka.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

2 jozesv + oddie: jasný , že to většinou nepokreje zdaleka celou škodu, ale pořád lepší 25 táců za 580,- /rok, než nic. Na havarijku jsem se kdysi informoval a řekli mi cca 20 000,-/rok. Takže jsem to ihned vyloučil.

Já za stejně staré auto jako máš ty, ale ještě trochu dražší kategorie, a s motorem o malinko větším objemu, platím ročně 12.800,- havarijka + krádež + pov. ručení + čelní sklo, tak ses asi informoval u špatné pojišťovny... Tohle je u Triglavu, spoluúčast havarijka a krádež 10%/min 10tis, varianta 5/5 byla dražší asi o patnáct stovek, pokud dobře pamatuju

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Ladman

2 jozesv + oddie: jasný , že to většinou nepokreje zdaleka celou škodu, ale pořád lepší 25 táců za 580,- /rok, než nic. Na havarijku jsem se kdysi informoval a řekli mi cca 20 000,-/rok. Takže jsem to ihned vyloučil.

Já za stejně staré auto jako máš ty, ale ještě trochu dražší kategorie, a s motorem o malinko větším objemu, platím ročně 12.800,- havarijka + krádež + pov. ručení + čelní sklo, tak ses asi informoval u špatné pojišťovny... Tohle je u Triglavu, spoluúčast havarijka a krádež 10%/min 10tis, varianta 5/5 byla dražší asi o patnáct stovek, pokud dobře pamatuju

jo, to není špatný. To jsem se ptal před pár lety u Allianz

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Ladman

Já mám pojistku u ČPP, sice cena nic moc, ale mám k tomu přikoupenej balíček za 580,- Kč/rok, který obsahuje:

Pojištění čelního skla - maximální limit plnění 5 000 Kč, spoluúčast 500 Kč

Pojištění střetu se zvěří - maximální limit plnění 25 000 Kč, spoluúčast 2 500 Kč

Úrazové pojištění sedadla řidiče - maximální limit plnění 200 000 Kč

Mám to speciálně kvůli té zvěři, člověk nikdy neví kdy někde sestřelí srnce a to jsou pak pálky za opravy.

Kolik platíš celkem???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 Mares: na příští rok mi to spočítali na 4404,- Kč + těch 580,- Kč. Letos jsem platil ale míň, mám pocit že cca 3.100,- Kč. A to mám maximální bonus. Ale koukal jsem, že i ostatní pojišťovny citelně podražili, i výše zmiňovaný Triglav. Letos byl dost lacinej, ale na příští rok taky zdražili. Ale je fakt, že pojistka od nich je o pár stovek levnější než mám já.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Dave405

Musím při nahlášení plného bonusu tento stav i nějak dokázat? Kolegové v práci co přešli k Triglavu nahlásili plný bonus, nijak se neprokázali, platií minimální pojistku a nikdo je nikdy nekontroloval. Samozdřejmě plný bonus nemají. Jak to tedy je?

Ano, u všech pojišťoven bys měl ten bonus časem doložit potvrzením od předešlé pojišťovny. Jinak až to pojišťovna bude v budoucnu někdy zjišťovat, a ty to nebudeš mít doložené, mohou ti zpětně doměřit to pojistné k doplacení - je to v pojistných podmínkách.

Tak dnesni zkusenost s pojistovnou UNIQA, ktera rovnou zvolila pristup BONUS NEPRIZNAME DOKUD NAM JEJ NEDOLOZITE. Poslal jsem ji pres internet navrh s bonusem, ktery je dle aktualnich podminek dvojnasobkem dosavadniho bezeskodniho prubehu a pocatkem smlouvy od 12.1.2008. a samozrejme ocekaval, ze tento bonus budu muset dokladem od predchozi pojistovny dodatecne v lednu dolozit. UNIQA mi vsak zaslala smlouvu s castkou bez bonusu s tim, ze mi jej nemohou priznat, protoze to nemaji dolozeno a pokud dolozim behem prvniho roku smlouvy, tak mi bonus zpetne priznaji dle v soucasnosti platnych podminek.

Hmm, na tento krok z jejich strany nepristoupim, protoze pruvodni dopis, kde je toto napsano, neni s datem, tedy jako klient nemam zadny dukaz, ze pojistovna skutecne dnesni podminky = dvojnasobek bonusu v akci do konce roku 2007 = dodrzi v lednu, az si bonus budeme papirove dokladovat. Pristup me moc nepotesil: pojistovna se chrani proti podvodu ze strany klienta, sama vsak posila papir, ktery klientovi naplneni nynejsich podminek nezarucuje...

[upravil dne 22/11/07 *jose_106*]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...