Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Mám dotaz na spotřebu.Kámoš má Oktavku a říká,že když jede z kopce,tak tam nechává zařazenou rychlost a odstaví nohu z akcelerátoru a tím pádem se uzavře přívod paliva a šetří tím brzdy a naftu.Funguje to i u našich 206tek?Mám 1.4i 55kw r.v.00 :papa

Odesláno
Původně zaslal: P607Olda

Myslím, že ano. Stříkačka funguje tak, že při brzdění motorem úplně odstaví vstřik benzínu.

Budu to tedy zkoušet,ale teď v zimě to bude těžší :myslim

Odesláno

Ano, mělo by to tak být - vyřazovat z kopců bylo módou (a někdy opravdu sakra nebezpečnou) před 20 lety, když poprvé začali řidiči sledovat spotřebu - dneska to považuju za hazard s vlastním životem - co neubrzdíš, to neukecáš.

Ještě lepší byli Ti, kteří pro jistotu auto rovnou z kopce chcípli, aby jeli ouplně grátis (většinou končili v prvním stromě, páč se jim zacvakl zámek volantu - holt šetření na správných místech . . . . )

Odesláno

Jo to byly časy a těch nehod šestřílků. Pokud má vozidlo pal.počítač, tak tam je to vidět, že při jízdě se zařazenou rychlostí je nulová spotřeba a u vyřazení jsou to cca 2 dcl.:myslim:myslim:myslim

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

Ano, mělo by to tak být - vyřazovat z kopců bylo módou (a někdy opravdu sakra nebezpečnou) před 20 lety, když poprvé začali řidiči sledovat spotřebu - dneska to považuju za hazard s vlastním životem - co neubrzdíš, to neukecáš.

Ještě lepší byli Ti, kteří pro jistotu auto rovnou z kopce chcípli, aby jeli ouplně grátis (většinou končili v prvním stromě, páč se jim zacvakl zámek volantu - holt šetření na správných místech . . . . )

Staré škodovky neměly posilovač brzd a aby se zamknul volant, to musel být klíček úplně vytažený. Takže tak nesmyslné to nebylo :D Horší bylo, že auto pak nesvítilo a neblikalo. A to nevím, jestli se alespoň rozsvítila brzdová světla.

PS: Téma vyřazování z kopce se tady řeší každou chvíli...

Odesláno
Původně zaslal: Peta

Původně zaslal: Medvěd

Ano, mělo by to tak být - vyřazovat z kopců bylo módou (a někdy opravdu sakra nebezpečnou) před 20 lety, když poprvé začali řidiči sledovat spotřebu - dneska to považuju za hazard s vlastním životem - co neubrzdíš, to neukecáš.

Ještě lepší byli Ti, kteří pro jistotu auto rovnou z kopce chcípli, aby jeli ouplně grátis (většinou končili v prvním stromě, páč se jim zacvakl zámek volantu - holt šetření na správných místech . . . . )

Staré škodovky neměly posilovač brzd a aby se zamknul volant, to musel být klíček úplně vytažený. Takže tak nesmyslné to nebylo :D Horší bylo, že auto pak nesvítilo a neblikalo. A to nevím, jestli se alespoň rozsvítila brzdová světla.

PS: Téma vyřazování z kopce se tady řeší každou chvíli...

Dík za tip.Zadal jsem do vyhledávače \"vyřazování\" a už to tam čtu. :super:papa

Odesláno

Já mám 406 2,1 TD a mám tam palubní počítač a když jedu z kopce a vyřadím, tak je spotřeba podle rychlosti od 0,5 - 1,2. Liší se to podle toho jestli jedu z kopce 60 nebo 120. Protože to počítá okamžitou spotřebu podle rychlosti a spálené nafty při té rychlosti. Když tam nechám 5 tku, tak mám spotřebu 0,0, ale pozor, jakmile klesnou otáčky pod hranici 1500 ot/min, tak to zase už papá nějakých 0,2 - 0,5. Protože řídící jednotka se prej snad nějak snaží aby motor nezdechnul, tak začíná přidávat paliva

Odesláno

Já mám 406 2,1 TD a mám tam palubní počítač a když jedu z kopce a vyřadím, tak je spotřeba podle rychlosti od 0,5 - 1,2. Liší se to podle toho jestli jedu z kopce 60 nebo 120. Protože to počítá okamžitou spotřebu podle rychlosti a spálené nafty při té rychlosti. Když tam nechám 5 tku, tak mám spotřebu 0,0, ale pozor, jakmile klesnou otáčky pod hranici 1500 ot/min, tak to zase už papá nějakých 0,2 - 0,5. Protože řídící jednotka se prej snad nějak snaží aby motor nezdechnul, tak začíná přidávat paliva

Odesláno
Původně zaslal: Pepito

... a tím pádem se uzavře přívod paliva a šetří tím brzdy a naftu.Funguje to i u našich 206tek? :papa

Původně zaslal: P607Olda

Myslím, že ano. Stříkačka funguje tak, že při brzdění motorem úplně odstaví vstřik benzínu.

Mojí odpovědi není moc rozumět. Doplním:

nevyřazovat, z kopce brzdit motorem.

U mého HDi to funguje perfektně, většinu Červenohorského sedla sjíždím se spotřebou 0,0. U 1,4 i to bude také tak.

[upravil dne 23.12.2006 P607Olda]

Odesláno

Díky moc za rady :super Až budu mít nějaké poznatky s mou spotřebou tak se o ně rád podělím.Musím tu spotřebu zjistit průměrem neboť nemám palubní počítač :mad:

Všem Vám přeji Veselé vánoce,bohatého ježíška a šťastný Nový rok :papa :papa :papa

Odesláno

já si myslím, že když se vyřadí, tak motor sice bere nějakej benzín (by nechcíp), ale zase není bržděn. Samozřejmě, z kopce je lepší v rámci bezpečnosti jezdit s kvaltem, ale při dojezdu před vesnicí je podle mě lepší vyřadit... pak záleží už jen na hmotnosti auta, kam dojedete ( auto je bržděno jen třením gum a ztrátami v mechanických částech, ne v motoru)

U takového 1.8 t Mondea Combi jsem se divil, jak daleko jde ze 110 km dojet.

Při vyřazení navíc funguje posilovač - a hlavně, vypínání motoru klíčkem obtěžuje.

Odesláno

Mimo mísu-autoškolu sem dělal u strejdy,jednak sem byl naprostý dřevo,co se ježdění týče a jednak to bylo lacinější než jiné autoškole.Jednou sem vyřadil během jízd,když jsme sjížděli z kopce a takový pohlavek,co sem dostal...Od té doby nikdy na vyřazeno....

Odesláno

Oliver: Hezky tě mlátili ... (můj \"spolujezdec\" v autoškole se zase preventivně chytal toho madla, co je na střeše)

Ale pominu-li váhu dnešních aut, kde z kopce je uměním udržet těch 1.8 tuny na uzdě, nebo nedejbože na sněhu ... tak stále mi na rovině vychází vyřazování jako poměrně dobrý sport. Ale to si musí spočítat každej, spojka taky něco stojí, že, a benzín/nafta a tak, celkově no... je to, prostě, jen na vás...

P.S.: Tátu, zase v autoškole učili při jízdě z kopce zhasínat motor - což považuju i já za šílenou (nechci být sprostý) věc.

Odesláno

Tak vás všechny vítám v Novém roce 2007 :papa

Docela rychle jsem si zvyknul na nevyřazování a je to pohodlnější.Nemusím tak často řadit a spotřeba se taky projevila i když ne zase zvlášť výrazně.Když si dám dohromady všechny vaše poznatky,tak se časem určitě projeví klady \"nevyřazování\" (spotřeba,spojka,brzdy......) Všem vám děkuji :potlesk

Odesláno

... no to je velmi jednoduché.

Pokud máte diesel, rozjeďte to na něco co je blízké jeho \"optimálně točivým\" otáčkám a převodu, který jste tam právě \"hodili\".

Palubní počítač to pak za Vás dopočítá tak, že se jen povezete v optimálním režimu.

[upravil dne 1.1.07 LubošK]

Ale to vše platí jen s HDi, TDi, DtDi a všemi dalšími pouze na cestě, která nestoupá, neklesá - prostě na rovinu...

[upravil dne 1.1.07 LubošK]

  • O 4 týdny později...
Odesláno

Nedávno jsem tady dal dotaz jestli vyřazovat nebo ne.A zjistil jsem,že dost záleží na situaci.Ne vždy je dobré dojíždět se zařazenou rychlostí.Když jsem to dělal tak byla spotřeba až 8l/100!!! :o Ale zkusil jsem to kombinovat a podle situace a vlastního uvážení vyřazovat a spotřeba šla výrazně dolů,až na 6l/100 a to se vyplatí!!!

:papa

Odesláno

:xvul

No, hlavně teď, když je takovýhle počasí, tak vyřazujte ...:nevim

Pardon, za OFFTOPIC, ale musel jsem to napsat, když se znovu otevřelo tohle téma ... lidi jsou schopni všeho ...;)

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...