Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

MY PEUGEOT APP


kpzetka

Recommended Posts

  • O 1 měsíc později...

Ahojte, trosku to tu ozivim , ako vam funguje appka? naposledy sa mi aktualizovala 23.10. stale je to verzia 1.21. Ked sa aktualizovala na tuto verziu tak to slapalo bez problemov ale po tejto aktualizacii 23.10. to mne zacalo blbnut. Dovtedy ked som mal zapnuty bluetoth tak sa mi automaticky spojila s autom a vsetko fungovalo ale teraz sa sama nespoji s autom obcas vypise hlasku ze je problem s spojenim a niekedy neni poznat ze je auto spojene (chyba na hornej liste ta ikona) a az po vypnuti motora sa objavy na mobile hlaske o jazdach. V podstate pokial mam zapnuty bluetoth a nespustim appku tak sa mi jazdy nezosynchronizuju. Ako ste na tom vy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pap13, ked sa mi app aktualizovala na verziu 1,21 tak som ju nemusel mat zapnutu len stacilo zapnut Bluetooth a vsetko uslo samo. Teraz po tej aktualizacii toho 23.10 uz to tak nefunguje musim si zapnut aj app. Preto som si myslel ze mi app nefunguje. Teraz ked zapnem bluetoth a aj app tak az potom sa mi to funguje. Ak to takto funfuje kazdemu tak je to krok späť.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mě včera proběhla aktualizace aplikace. Večer jsem jel nakoupit a aniž bych cokoliv dělal, tak se stáhly všechny jízdy od začátku provozu auta (Rifter, převzatý 18.10.). Předtím jsem se marně snažil a nic. A to snad dokonce ani nebyl aktivní Start-stop (jel jsem jen kousek).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Info 😜 pred dvomi dnami sa mi aktualizovala appka az som trpol co sa zase stane. Na pocudovanie sa aktualizovala k lepsiemu. Momentalne na hoenej liste telefonu (tam kde sa odkryva zapnutie wifi, data bluetoth atd...) je ikona appky a teraz staci iba zapnut bluetoth hoci aj pocas jazdy (apku netreba zapinat) a automaticky sa telefon sparuje s autom a po skonceni jazdy sa udaje prenesu do appky. Dufam ze to takto ostane.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pouzivate tu appku niekto s 308 T7? Lebo sparoval som telefon cez BT s autom, aj som spravil jazdu, ale nezobrazuje mi to ziadne informacie o jazdach, spotrebe a pod. Je chyba u mna, alebo zo starej 308cky ta appka nevie taketo data nacitat?

Mam tam len tri zalozky:
Home - moznost objednat servisnu prehliadku, kontaktovat asistencnu sluzbu alebo najst polohu auta
Servis - zobrazenie zaciatku zaruky a najblizsich servisnych prehliadok (co sa ma vykonat pri akom pocte km)
Car - zobrazenie VIN a aktualneho poctu km (ale tie musim zadat rucne)

Upraveno uživatelem slimboy
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 týdny později...

Ahoj,

ta aplikace je záhadná 🙂 což už tady bylo napsané. Nainstaloval jsem jí v sobotu (iOS 13.3 na iPhone 6s), dva dny fungovala v pohodě a od včerejška se mi updatuje jen stav km a stav nádrže. Sice se mi na telefonu zobrazí po každé jízdě, že byla přidaná nová jízda, ale v jízdách není vidět. Zkoušel jsem odpojit, připojit, změnu hesla ale nic nepomáhá.

Zajímavé ale je, že import soubor do nového telefonu ale obsahuje všechny trasy. Chvilku jsem si s downloadem tras pro import do jiného telefonu hrál a snažil se rozkódovat informace z toho souboru (stačí ho otevřít jen v nějakém texťáku) = ty trasy jsou všechny uloženy ale app je z nějakého neznámého důvodu nedokáže zobrazit = chyba je někde v samotné appce což asi už všichni víte.

Co mě ale překvapilo, kolik informací je nataženo do aplikace a jen tak hrubým odhadem při fungování aplikace je zobrazeno jen cca 50% všech informací. Snažil jsem se je rozkódovat a zde posílám výsledek (na něco jsem nepřišel):

Soubor začíná vždy jen informací: [  {    "vin" : "VFxxEAHRMFLxxxxxx",    "trips" : [  Tj VIN (čísla jsem nahradil "x" a za trips následují jednotlivé trasy.

každá jedna trasa začíná "{" a končí "}" kde následuje oddělovač mezi jednotlivými trasami čárka pak už jsou jen záznamy z trasy

"destLongitude" : zeměpisná šířka cílového místa
"alertsActive" : asi počet výstrah zobrazených během dané trasy (nic se mi zatím neobjevilo)
"maintenanceDays" : počet dní zbývajících do servisu
"startPosLatitude" : zeměpisná délka výchozího místa
"startDateTime" : počáteční datum a čas výjezdu (vysvětlen převod níže)
"endPosQuality" : 0 - toto jsem nezjistil co znamená
"endMileage" : stav km na konci trasy
"endDateTime" : koncový datum a čas výjezdu (vysvětlen převod níže)
"destLatitude" : zeměpisná délka cílového místa
"startPosAddress" : výchozí textová adresa ze které auto vyjelo (nemusí být zapsané, pokud není puštěná navigace)
"endPosLongitude" : zeměpisná šířka cílového místa
"consumption" : spotřeba za danou trasu (v L)
"startMileage" : stav km na začátku trasy
"fuelAutonomy" : dojezd v km (asi záleží na tom jak je nastaven palubní počítač)
"destAddress" : zadaná adresa do navigace  (nemusí být zapsané, pokud není puštěná navigace)
"fuelLevel" : počet L v nádrži na konci trasy
"endPosLatitude" : zeměpisná délka cílového místa
"id" : ID trasy
"maintenanceDistance" : počet km zbývajících do servisu
"alertsResolved" : asi počet vyřešených výstrah zobrazených během dané trasy (nic se mi zatím neobjevilo)
"maintenancePassed" : hodnoty false/true pokud je přejetá údržba
"startPosLongitude" : zeměpisná šířka výchozího místa
"destQuality" : 0, - toto nevím 
"endPosAltitude" : nadmořská výška v m na konci trasy
"endPosAddress" : cílová textová adresa kam auto jelo (nemusí být zapsané, pokud není puštěná navigace)
"startPosAltitude" : nadmořská výška v m na začátku trasy,
"startPosQuality" : 0, - toto nevím 

Hodnoty "startDateTime"   a "endDateTime" 

Chvilku jsem dumal co to je, ale je to prachsprostý součin sekundy*minuty*hodiny k datu 01.01.1970. například:

1576604100: (((1576604100/60)/60)/24) = 18247,23 dní které když například v excelu přičtu k datu 01.01.1970 a zformátuji na DD:MM:RRRR HH:MM získám hodnotu 17.12.2019 17:35 = londýnské časové pásmo. U nás je to +1 hodina.

Toť asi vše co jsem zjistil 🙂 . Sice to nepomůže fungování aplikace ale třeba někomu k vydolování dat 😉

Pavel

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Všetky tieto údaje máš zobrazené vo vlastnosti trasy ktorú si prešiel. Miesto kde si štartoval, nadm výšku, dátum, čas, miesto, polohu na mape, rovnako keď zastavíš, stav nádrže, spotrebu, a cenu za L phm, a teda odhadovanú cenu za jazdu. Odhad servisu je podľa pc v dňoch álebo km podľa resetu v servise. 

Ostatné údaje ako objednávka servisu, ponuky atď je len obchodná reklama peugeotu, lebo to hádže rovno predajňu v okolí, ktorú si vyberieš.

Podľa na to čo si písal je to isté len rozkodovane. Ale dobre vidieť, ešte som export v exceli nepozeral, ale chystám sa na to.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Moc jsem si s tou aplikací nehrál, protože mi neupdatuje 🙂

Ale co jsem koukal a co tam mám za trasy, tak třeba nadmořské výšky nevidím, ID trasy taky ne, co zadám na navigaci taky. To je ale jedno :-). Nicméně s tím mě napadla ještě jedna věc, aplikace si pamatuje kdy jsem jí instaloval a od té doby stahuje data (ty se dle mého názoru ukládají totiž pořád v počítači auta bez rozdílu zda mám či nemám app). Když ale podvrhnu telefonu jiný datum při instalaci tak by mě zajímalo, zda z něj vydoluji i data kdy jsem app neměl :-).

Chci to ale vyzkoušet, toto jsem  netestoval 😉

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Guest Petr 3008

Zdravím všechny, mám to stejně jako Laďa, akorát na 3008. Aplikace se s autem nespáruje kdybych se na hlavu postavil, také jsem zkoušel kde co. Pochopitelně mě to štve, když už něco takového existuje, mohlo by to fungovat. Strávil jsem s tím spoustu času a už to také asi nebudu řešit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...