Jump to content
weprzik

Peugeot 508 nefunkční přední stěrače

Recommended Posts

Na mém peugeotu 508 se děje následující: Stěrač u spolujezdce nefunguje, stěrač u řidiče stírá pouze tu část která nezasahuje do dráhy druhého stěrače. Mechanismus stěračů zatuhlý pravděpodobně není. V peugeotu tvrdí (dost nepřesvědčivě a po čtyřech hodinách práce) že nefunguje motorek pravého stěrače. Výrobce prý překvapivě doporučuje výměnu motorků obou stěračů, cena 2x5600,- Kč. Přičemž není úplně jisté že problém způsobuje ten motorek. Všiml jsem si že někdy za jízdy vyskočí hláška (volně přeloženo ) "porucha airbagu nebo předpětí bezpečnostních pásů", V ten okamžik funkční stěrač začne stírat neměnným tempem, nereaguje na ovládání rychlosti stírání, nefunguje ostřikovač a i když auto zastavím a zamknu, stěrač stále stírá. Pokud hláška o airbagu zmizí (a stává se to ), vše začne fungovat zase normálně, tedy kromě toho že stále stírá jen jeden stěrač a jen kousek. Uvítám každou radu a zkušenost. Bez stěračů se mi fakt jezdí blbě a jezdím denně.

Share this post


Link to post
Share on other sites

se divim ze tinedali nahradni auto,bez steracu je auto nezpusobive pro provoz....nehlede ze je to i nebezpecne prro tebe i okoli.

na 407 motory steracu zlobili maj v sobe rj ... tak me napadlo nepridaval jsi do auta nejakou elektronickou fičuru?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takže kdyby vás to někoho potkalo - důvodem byl vadný motorek pravého stěrače. Po výměně motůrku vše v pořádku, zmizela i všechna ostatní chybová hlášení. Motorek originál v Peugeotu 5600,-Kč, výrobce z nějakého důvodu doporučuje měnit oba. Sehnal jsem na vrakovišti oba á 1000,- Kč, tak jsem poslechl a vyměnil oba. Nedokážu říct jestli by bývalo stačilo vyměnit jeden. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...