Jump to content
weprzik

Peugeot 508 nefunkční přední stěrače

Recommended Posts

Na mém peugeotu 508 se děje následující: Stěrač u spolujezdce nefunguje, stěrač u řidiče stírá pouze tu část která nezasahuje do dráhy druhého stěrače. Mechanismus stěračů zatuhlý pravděpodobně není. V peugeotu tvrdí (dost nepřesvědčivě a po čtyřech hodinách práce) že nefunguje motorek pravého stěrače. Výrobce prý překvapivě doporučuje výměnu motorků obou stěračů, cena 2x5600,- Kč. Přičemž není úplně jisté že problém způsobuje ten motorek. Všiml jsem si že někdy za jízdy vyskočí hláška (volně přeloženo ) "porucha airbagu nebo předpětí bezpečnostních pásů", V ten okamžik funkční stěrač začne stírat neměnným tempem, nereaguje na ovládání rychlosti stírání, nefunguje ostřikovač a i když auto zastavím a zamknu, stěrač stále stírá. Pokud hláška o airbagu zmizí (a stává se to ), vše začne fungovat zase normálně, tedy kromě toho že stále stírá jen jeden stěrač a jen kousek. Uvítám každou radu a zkušenost. Bez stěračů se mi fakt jezdí blbě a jezdím denně.

se divim ze tinedali nahradni auto,bez steracu je auto nezpusobive pro provoz....nehlede ze je to i nebezpecne prro tebe i okoli.

na 407 motory steracu zlobili maj v sobe rj ... tak me napadlo nepridaval jsi do auta nejakou elektronickou fičuru?

Takže kdyby vás to někoho potkalo - důvodem byl vadný motorek pravého stěrače. Po výměně motůrku vše v pořádku, zmizela i všechna ostatní chybová hlášení. Motorek originál v Peugeotu 5600,-Kč, výrobce z nějakého důvodu doporučuje měnit oba. Sehnal jsem na vrakovišti oba á 1000,- Kč, tak jsem poslechl a vyměnil oba. Nedokážu říct jestli by bývalo stačilo vyměnit jeden.