Rikic339 Odesláno 5. leden 2022 Autor Odesláno 5. leden 2022 Teď už mohu říct že ošetření konektorů pomohlo Problém se už naštěstí nevrátil. Mezi svátky jsem auto konečně vytáhl na trochu delší projížďku, chudák dlouho jen poskakoval po Praze.. Praha - Ostrava a pak Ostrava - Hradec Králové - Hořice a zase Praha Do Ostravy ještě když mrzlo, zpátky už bohužel v oblevě A opět musím říct že to auto prostě miluju.. To pohodlí je neuvěřitelný, sedačky v Coupe jsou prostě za mě TOP Spotřeba 7.2 ale já na spotřebu nejezdím, to jen tak informativně Taky jsem před Vánocema odvezl kola na renovaci. Dlouho jsem váhal jestli si nechat 17" nebo povýšit na 18".. No nakonec jsem se rozhodl zachovat 17" a dát jim náležitou péči. Všechna kola byla v minulosti ježděna i v zimě - chvíli i mnou. Oxidace už byla docela viditelná, na dvou kolech až moc. Poškození od parkování u obrubníku samozřejmě taky, nebudu lhát - i já jsem během prvních dvou let něco málo přispěl Kola v tuto chvíli čekají až přijdou na řadu, což by mělo být zhruba v půli ledna. Ještě se bude kontrolovat jak jsou rovná. Barva se měnit nebude. Jsem moc zvědav na výsledek Tady jen foto v jakém stavu byla při předání Citovat
Rikic339 Odesláno 24. leden 2022 Autor Odesláno 24. leden 2022 Tak kola jsem si v sobotu vyzvedl a jsem maximálně spokojen!! Těším se až se obujou a daj na auto jarokare, poldiss, ozzy56 a 4 další ohodnotil 7 Citovat
Rikic339 Odesláno 27. leden 2022 Autor Odesláno 27. leden 2022 A další update Už delší dobu mě štve jak svítí originální xenony.. Myslím že jsem se tu o tom i zmiňoval, říkal jsem si že asi bude zanesená čočka, xenony už mají taky docela dost nasvíceno případně pokovení paraboly už taky nebude nic moc. Po tom co jsme dali LEDky na otcově SW jsem se rozhodl že to taky zkusím - když to nebude nic moc, koupím prostě nové výbojky. Na AliExpressu se prodávají přímo náhrady xenonových výbojek (hledal jsem podle recenzí a tak, nakonec jsem vybral značku Bullvision - 1200 kč za pár), žádná kabeláž navíc, jen žárovka a výměna je jednoduše "plug&play". Včera žárovky dorazili, tak jsem to hned zkusil. Musím říct že u řidičovi strany jsem si zanadával - nechtěl jsem vyndavat baterku a tím pádem tam moc místa není Ale nakonec se podařilo! A výsledek? Naprosto super. Přesně tak jsem si to představoval, konečně je v noci pořádně vidět! Pro porovnání jsem si vytáhl záběry z kamery ze stejného místa pár dní po sobě. Myslím že rozdíl je dost patrný pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
rhinos Odesláno 27. leden 2022 Odesláno 27. leden 2022 nemas primy link? Ja ted menil po 8 letech xenonovky a je to lepsi. Ale na mazde jsem mel LEDky(neoriginal) sice jen na dalkach ale to bylo neco neskutecneho jaky to byl rozdil Citovat
Rikic339 Odesláno 27. leden 2022 Autor Odesláno 27. leden 2022 Jasně - tady Já věřím že kdybych dal nové výbojky tak je to taky lepší. Ale říkal jsem si že to zkusím takhle přes LEDky a paráda. sharpers ohodnotil 1 Citovat
Rikic339 Odesláno 3. únor 2022 Autor Odesláno 3. únor 2022 Proběhlo rozleštění světel Primárně mi šlo hlavně o ten velkej flek na světle u spolujezdce, ale když už se to dělalo tak se udělaly obě. Původně jsem je chtěl přelepit čirou TPU folií jako ochranu, no místo toho jsem si tam nechal natáhnout keramiku, tak uvidíme jak dlouho vydrží. Já jsem s výsledkem spokojený - místy je bohužel moc velké poškození a nebo je to zevnitř světla, s tím už takhle nic nenadělám. Samozřejmě pár fotek před a po Bohužel se mi pak rozpršelo VojtouNerCZ, sharpers a pavelu96 ohodnotil 3 Citovat
Agrafik Odesláno 3. únor 2022 Odesláno 3. únor 2022 Jsem se těšil, že šlo o rozleštění zevnitř. Ty škrábance jsou od škrabky na led? Citovat
Rikic339 Odesláno 3. únor 2022 Autor Odesláno 3. únor 2022 Zevnitř na to kašlu, takovýho rozebírání.. Jojo, bude to od škrabky asi.. Já to teda vždy dělal tou gumou, ale i tak to za ty roky něco utrpělo Bohužel nevím jak jinak z toho dostat led, protože ty xenony (teď už led) světlo nevyhřejou Citovat
Agrafik Odesláno 3. únor 2022 Odesláno 3. únor 2022 Škrabka je smrt pro tu ochrannou vrstvu - nepoužívám. S ledem jsem doteď problém neměl. Max použiju odmražovač/ostřikovač. Citovat
Rikic339 Odesláno 3. únor 2022 Autor Odesláno 3. únor 2022 Máš nějaký tip na opravdu fungující odmražovač? KDysi jsem něco zkoušel, ale jedno nefungovalo a druhé zanechávalo žluté fleky, od té doby to radši nepoužívám. Ostřiky světel mám vyplé Citovat
ozzy56 Odesláno 3. únor 2022 Odesláno 3. únor 2022 na světla stačí PETka s vlažnou vodou Hafity a Milan+ ohodnotil 2 Citovat
Agrafik Odesláno 3. únor 2022 Odesláno 3. únor 2022 Měl jsem nějaký rozmrazovač origo z Peugeotu, který jsem dostal při nějaké zimní prohlídce a vydržel mi hodně roků a fungoval, ale u mě ty xenony naštěstí moc nenamrzají. Teď max použiju ostřikovače. Citovat
Rikic339 Odesláno 4. únor 2022 Autor Odesláno 4. únor 2022 @ozzy56 V případě že člověk parkuje pořád jen doma a má petku připravenou tak jo. Ale to není můj případ Proto jsem se ptal na tip na odzkoušený přípravek.. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Rikic339 Odesláno 22. duben 2022 Autor Odesláno 22. duben 2022 V úterý konečně došlo na přezutí - respektive znovu obutí kol po renovaci A já jsem nadšený, barva je o trošičku tmavší, ale více to sedí k laku auta a to se mi právě líbí Taky jsem dal zase do pucu krytky šroubů a včera auto pořádně umyl a navoskoval BubakGS, pavelu96 a radim.1008 ohodnotil 3 Citovat
Rikic339 Odesláno 16. květen 2022 Autor Odesláno 16. květen 2022 Voskování před měsícem bylo jen rychlovoskem, do doby než bude prostor a čas A ten byl teď o víkendu Takže v sobotu proběhlo nejdřív rychlé přeleštění (zaměřené hlavně na kufr, kvůli škrábancům od ledu) a pak aplikace vosku v podobě novinky od Auto finesse a to grafénového vosku na jeho výdrž jsem opravdu moc zvědavý KingSpade, pavelu96, chuck11 a 4 další ohodnotil 7 Citovat
Ice-man Odesláno 11. červen 2022 Odesláno 11. červen 2022 V 27. 1. 2022 at 9:16, Rikic339 napsal: Jasně - tady Já věřím že kdybych dal nové výbojky tak je to taky lepší. Ale říkal jsem si že to zkusím takhle přes LEDky a paráda. Ahoj. Dával jsi 45w ledky na 35w origo ballast? Neodpálí ho to? Máš je tam pořád nebo jsi je vyhodil? Ptám se proto že bych je taky vyzkoušel. Díky. Citovat
Rikic339 Odesláno 18. červen 2022 Autor Odesláno 18. červen 2022 Už jsem ti odpověděl do zprávy Citovat
Agrafik Odesláno 19. červen 2022 Odesláno 19. červen 2022 @Rikic339zvědavost mi nedá, můžu poprosit o info do SZ. Citovat
Rikic339 Odesláno 22. červen 2022 Autor Odesláno 22. červen 2022 Malý update po dovolené Před odjezdem na dva týdny do Itálie jsem auto předal servisákovi, protože už bylo vážně potřeba udělat uložení těhlice a taky rovnou STK, k tomu se mi brutálně rozpískaly brzdy, tak aby na to taky mrknul. Krásně jsem si maloval, jak se vrátim z dovči a auto si vezmu hned zpět No dopadlo to jinak.. Bylo zjištěno že je potřeba vyměnit spodní uložení motoru, jsou načatá ramena a to nejhorší - brutálně začlo téct řízení Naštěstí se dá sehnat druhovýroba za už docela snesitelné peníze, bohužel ale nikde nebylo skladem. Nevím teď jaké přesně objednal, zatím čekáme týden ale snad už by mělo každým dnem přijít. Ramena se nechají ještě trochu dozrát a třeba na podzim by se vyměnily komplet. S brzdama to je těžší, kotouče i desky jsou v dobrém stavu - tak cca na půlce opotřebení a tak se mi nechtějí uplně měnit, prý to rozebral, vyčistil, trochu strhnul a je to lepší, tak jsem zvědav. To jsem si už říkal, že bych konečně nechal vyměnit to mé dolámané topení abych mohl zase používat klimu Tak prý ještě chvíli musím počkat.. pavelu96 ohodnotil 1 Citovat
Rikic339 Odesláno 6. červenec 2022 Autor Odesláno 6. červenec 2022 (upraveno) V pátek jsem si auto převzal - konečně po měsíci! A mám zas radost jak malej kluk. Jede to parádně, nikde nic netluče, řízení krásný přesný bez "vrnění", no prostě luxus. Hned jsem to zajel na chatu a zpátky a mám z toho opravdu dobrý pocit, auto je takové jistější v zatáčkách a hlavně zas citelně pohodlnější. Jak jsem psal výše, dělalo se uložení těhlice, spodní uložení motoru, výměna celého řízení, výměna oleje v převodovce, rozebrání a vyčištění brzd a na závěr geometrie. Jo a Ještě teda technická Ještě jedno foto z chaty Upraveno 6. červenec 2022 uživatelem Rikic339 HonzaZ, RichVa, radim.1008 a 3 další ohodnotil 6 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.