Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Stavba plotu vs sousedi


Šalda

Recommended Posts

Chci se zeptat jak je to teda se stavbou plotu mezi sousedy, na internetu je toho napsanýho až až, ale tak nějak pokaždé něco jinýho.

Dnes mě zastavila sousedka s tím, že jí stíním paletama který zatím skládám na sebe a dělám z nich prozatímní plot, na její skleník, a že si je mám dát někam jinam. Palety jsou v cca 2m štosích, jsou na mém pozemku, v místě kde plánuji zděný+dřevěný plot , přes který nebude vidět.

Je možný že nebudu moct udělat plot přes který nebude vidět?

Nebo jaký jsou teda pravidla u plotu který není k veřejné komunikaci ale jen mezi sousedy?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci dobrých sousedských vztahů je dobré se domluvit se sousedy. Pokud ne, tak ,,neprůhlední" plot si můžeš dle NOZ postavit. Navíc si plotem vyznačuješ dle katastrální mapy svůj pozemek (hranice pozemku). Nikde není uvedeno, jaký typ plotu (drátění, dřevění, betonový, zdění a pod.) si musíš postavit. Šalda, pochybuji, že by si bydlel v památkové zóně, kde je situace jiná.

 Sousedi neuspějí, jelikož jak na začátku píši, vyznačuješ si hranice svého pozemku v souladu s katastrální mapou.

Dám Ti příklad: uděláš si betonovou podezdívku a budeš mít drátění 2m vysoký plot. Od plotu ve vzdálenosti 1,5-2m si vysadíš túje či jiné stromky či keře, jako živí plot. Po určitém čase Ti vyroste do výšky 2 m a ty jen budeš takto udržovat. Je logické, že bude sousedům stínit (skleník). Ty si dodržel vše dle zákona a tak mají smůlu.

 Ale vše je na dohodě.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tam jsem se taky díval, psali že to nesmí "moc" stínit, ale už není nikde napsaný co to znamená "moc". Je třeba možnost že kvůli tomu že tam má skleník si v té části nebudu moct udělat plot?

Vždyť přeci dnes u nových baráků jsou různý ploty , od malých až po velkých betonových, a nikomu to nevadí.

Nechci nikomu dělat žádný naschvály, jen si chci na části svého pozemku udělat plot jednak kvůli soukromí tak i kvůli pocitu bezpečí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Snažím se právě normálně dohodnout, je to už starší paní, dokonce tohle léto jsem tam dělal normální zeď ze ztraceného bednění, a byla ráda, že aspoň budeme mít každej svůj klid, a dnes mě právě úplně zaskočila tím že jí těma paletama stíním na skleník, že si je mám dát pryč, řekl jsem jí že si je nebudu dávat pryč, že tam stejně časem bude stát zděný plot, který bude dokonce i vyšší než jsou ty palety, a řekl jsem jí že si má ten skleník dát jinam, oba máme pozemky cca 2000m2, já budu dělat zděný plot jen v jedné čtvrtině, kterou nejvíc používáme, ona má možnost si skleník posunout kamkoliv, já si nemůžu plot dát někam jinam, a podle normálního rozumu přece nebudu kvůli tomu dělat třeba jen pletivovej plot, nebo třeba jen na tom kousku kde má skleník nebudu dělat pletivovej plot, zajímavý je že tam máme i vyšší přístavky ( dílnu, slepičárnu a bývalou stáj pro koně), a to jí nevadí, nemůžu za to že si dala skleník metr od našeho pozemku, když si to mohla dát komkoliv jinam. Nechci dělat žádný naschvály, jen chci mít pořádnej plot přes kterej nepůjde jen tak přelízt, a nebude přes něj vidět, ať máme na zahradě soukromí.

Ono totiž už několik let "bojujeme" se sousedama na obou stranách, když si normálně chodily přes náš pozemek na vzájemný návštěvy, a podobně.

Vážně nechci když vyjdu na zahradu potkat na své dlážděné cestě spodního souseda jak si nese pytel brambor od horního souseda, řekne mě čau a normálně si pokračuje dál jako by šel po ulici, a takových případů bylo hodně, proto jsem letos prozatím jen zabouchal do země kůly a udělal laťkovej plot vysokej cca 130cm, aby už přes nás nemohli chodit, a svedl jsem to na děti že aby nemohli nikam utýct :D

Myslím že máme takovej normální   neutrální vztah se sousedama, bez hádek, ale prostě nerespektujou soukromí, já jsem nikdy na jejich pozemku nebyl, a totéž požeduju od nich, nic víc nic míň, ale vidět horního souseda (cca 70 let)v 8 večer jak nám "krade" spadený jabka na zemi, 5m hluboko v našem pozemku a přitom jak se dívá zda ho náhodou nevidíme, no prostě cirkus, přitom kdyby normálně přišel zda si ty jabka může vzít, tak mu řeknu ať si jich vezme kolik chce, je to prostě jen o mluvení, stejně jako si chodil ke mě do dílny (kdysi dávno tchánova) pro vercajk bez toho aniž by se zeptal.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V rámci dobrých sousedských vztahů je dobré se domluvit se sousedy. Pokud ne, tak ,,neprůhlední" plot si můžeš dle NOZ postavit. Navíc si plotem vyznačuješ dle katastrální mapy svůj pozemek (hranice pozemku). Nikde není uvedeno, jaký typ plotu (drátění, dřevění, betonový, zdění a pod.) si musíš postavit. Šalda, pochybuji, že by si bydlel v památkové zóně, kde je situace jiná.

 Sousedi neuspějí, jelikož jak na začátku píši, vyznačuješ si hranice svého pozemku v souladu s katastrální mapou.

Dám Ti příklad: uděláš si betonovou podezdívku a budeš mít drátění 2m vysoký plot. Od plotu ve vzdálenosti 1,5-2m si vysadíš túje či jiné stromky či keře, jako živí plot. Po určitém čase Ti vyroste do výšky 2 m a ty jen budeš takto udržovat. Je logické, že bude sousedům stínit (skleník). Ty si dodržel vše dle zákona a tak mají smůlu.

 Ale vše je na dohodě.

to je zase blbost, pane boze kam ty na to chodis?

 

takze zaprve musis zajit nebo zavolat na mistni stavebni urad, zda neni nejaka vyhlaska o plotech pro tve katastralni uzemi. U sebe mame ze plot nesmi byt vyssi nez 180 cm. Takze tve 2 m by neprosly. Sousedi ted nedavno staveli plot betonovy a chteli vysku 2 m, tak jsme se s nimi domluvili, ze jim povolime vyjimku, ale stavebni firma mi udelala nejaky prace na zahradě a kolem baráku. A to ze na sebe nevidime, nam vubec nevadi. 

K tomu co psal OK........ kdyz to bude 1,5 m od potu tak to nevadi, ale plot sam osobe v podobe palet, vadit muze, takto vysoky. Ona by zase mela mit ten sklenik tebou odsouhlaseny, ze je v takove blizkosti plotu.

 

Kazdopadne budes potrebovat na plot minimalne ohlasku, spis stavebni povoleni

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde si přišel na to, že nelze mít plot vysoký dva metry, ale pouze 1.8 m? U nás je běžné 2 m. A ani nemusí se chodit ptát úřad, jaký mám mít typ plotu Není li v památkové zóně). Nevím jak u vás v Praze, ale u nás nic takového není. To bude tím, že v Praze to bude jiné.

 Bylo by dobré si předem vše zjistit a pak psát, než začneš někoho napadat.

Máme taky vysoký cihlový plot = zeď a nikdy nebyl žádný problém. Okolo sousedi též mají takto vysoké ploty (různé typy) a v pohodě.

 Jinak plotem si vymezuješ hranice svého pozemku.

 O na výška plotu souvisí také v jiné situaci ohledně tr. zákoníku ;) .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kde si přišel na to, že nelze mít plot vysoký dva metry, ale pouze 1.8 m? U nás je běžné 2 m. A ani nemusí se chodit ptát úřad, jaký mám mít typ plotu Není li v památkové zóně). Nevím jak u vás v Praze, ale u nás nic takového není. To bude tím, že v Praze to bude jiné.

 Bylo by dobré si předem vše zjistit a pak psát, než začneš někoho napadat.

Máme taky vysoký cihlový plot = zeď a nikdy nebyl žádný problém. Okolo sousedi též mají takto vysoké ploty (různé typy) a v pohodě.

 Jinak plotem si vymezuješ hranice svého pozemku.

 O na výška plotu souvisí také v jiné situaci ohledně tr. zákoníku ;) .

tak si predem vse zjisti ty, nez zacnes nekomu radit aniz bys o tom, cokoli vedel, krom toho ze vy mate vsichni vysoke ploty. Ano, vysku plotu muze jasne stanovovat uzemni vyhlaska, a to ze vy to nemate, neznamena, ze to neexistuje

a nikdo te nenapadnul, jen jsem konstatoval, ze to je zase rada jako stehno.....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Oddie byl rychlejší. Nově plot = územní souhlas. Plot musí stát na tvém pozemku a žádnou částí nesmí zasahovat na pozemek cizí. Pokud si ho dáš metr do svého pozemku, pokud se dobře pamatuju, můžeš užívat i svojí část za plotem a z toho sousedka radost mít nebude, když jí budeš chodit po "zahradě", abys to pokosil... Tady si nejsem jistý, kdybys tuto část nevyužíval a sousedka ano, tak jestli by jí tím nevzniklo nějaké právo? užívání???

Pokud máš plot součástí schváleného stavebního povolení tak to máš o to jednodušší, ale to bylo podle starého zákona.

Podle toho co jsem pochopil tam plot historicky nestál.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Šaldo, to by jsi nemohl bydlet u nás :) Normálně si chodí kdo chce a kudy chce. podle toho, kdo zrovna vytáhne sekačku, tak poseče i kus sousedovic trávníku, pro vejce se běžně chodí k sousedům ve 22:00, nejen vercajk, ale i káru za auto si prostě vezmeš a jedeš,...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Edison, nevím jestli to bylo jen povzdechnutí nebo něco jinýho, spíše prostě se jí nelíbí že jí nesvítí do skleníku, řekla mě že si ty palety mám dát někam jinam, kdyby to bylo z estetickýho hlediska tak to beru, to je bez debat, ale jen jsem jí řekl že stejně tam bude místo těch palet plot, kterej jí bude dělat stejnej stín jako ty palety.

 

Scratch, na úřad zajdu, to je jasný, už jen kvůli informacím, nechcu udělat plot u jakýho vypustím duši abych ho potom nedej bože musel zbourat, chcu mít všechno písemně podložený.

 

Agrafik, plot, stejně jako tu zděnou zeď ( mám ji takhle na obou stranách pozemnku, a budu na ni potom navazovat s tím plotem), mám dělaný cca 20-30cm v našem pozemku, právě aby časem nikdo nemohl říct že jsem třeba 1cm v jejich pozemku. A ano, plot tam nikdy nebyl, nikde, jen ten kousek jak jsou palety je tam jen z králičího pletiva takovej miniplůtek.

 

Péťa, ono to takhle ještě před 10ti lety bylo i u nás, ale sousedí si musí uvědomit že už tady žijeme my mladí, a žijeme jinej život než staří, a proto tam chci plot přes kterej není vidět, moc se mě nelíbí jak mě horní soused šmíruje když jdu řezat dřevo a nebo něco na zahradě dělám, je schovanej ze stromem a myslí si že ho nevidím.

 

Jde mě o to že oba sousedi si nic doma neopravují, všude mají jen bordel, mě to dalo x let práce všechen bordel kterej měl doma tchán vyházet a teď konečně můžu začít dům i zahradu rekonstruovat, pomalu, nebudu si na to bát žádnou půjčku, takže to nejde udělat hned vše, i ten plot budu dělat cca 3 roky než to udělám, jak kvůli času tak i financím, bude to cca 200m délky (součet tří stran), vykopat 80cm hluboko, navozit dom milion tvárnic a podobně :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...