Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

U koho tankujete naftu? A popř. jaká aditiva používáte?


hardhouse.trip

Recommended Posts

Oldo nějak nerozumím tomu \"šetření\". Pro mě rozdíl v ceně +/- 2 Kč nehrají roli, klidně ty aditiva budu dávat, ale chci tankovat dobrou naftu.

Já třeba mám stále původní vstřiky, nikdy venku nebyly a mají 310 tkm. Možná jsou hlučnější, ale neřeším to. Dle grafu z brzdy na tom nejsem špatně (hodně podobné jako MK405 s 306 HDi a 100 tkm)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Podle mně je zásadní informace doba, za kterou se \"vyjede\" nádrž. Pokud auto jezdí fest (tzn. třeba nádrž vyjede za týden nebo míň) zkousne i horší naftu. Jestliže ale řidič vyjede nádrž za měsíc a víc, tak méně kvalitní začne parafinovat a k problémům je už jen kousek.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

MilanF1-pokud tankuješ ČEPRO, tak ta aditiva je přímo nutnost, jelikož jejich nafta bez BIO složky aditivovaná není.

Zimní naftu má již několik let nejlepší dle každoročních testů OMW a to i ve vnitrozemí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ozzy: Je mi jasné, že není aditivovaná, proto dávám. Nicméně obyčejná nafta z benziny je snad aditivovaná? :myslim Verva asi jo, ale to je nejspíše ležák.

A výše jsem uvedl blbost, problém s DRV jsem měl právě z Benziny od paliva TopQ :(

OMV může být nejlepší, ale nikde ho v okolí nemám, okolo něj nejezdím :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Když jsem ještě jezdil s různýma CDI od MB tak jsme měli nařízeno tankovat pouze u Shellu a OMV a nikdy problém nebyl spolu s aditivem...Je pravda,že nádrž 100l byla vprůměru za den pryč...ale i tak to bylo nařízeno a ty auta měli namotáno kolem 600-800tis km a jezdily pořád...takže osobně bych k nějaký no-name nebo pumpám typu ONO atd vyhnul...pokud nechceš mít problémy..A teď co mám ropový auto se toho řídím taky jedině značkový pumpy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

U OMV jsem byl naposledy před 3 lety, kdy jsem cca 8. prosince v několika stupních pod nulou začal tankovat a průzoru pistole se objevil mléčný zákal jak prase, ačkoliv v tu dobu už měla být dávno všude zimní nafta s filtrovatelností -20. Tankování jsem okamžitě ukončil a od té doby OMV používám jen a pouze pro případ, že dítě potřebuje vyčůrat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

když jsem měl C-čkovýho Mercedesa v benzínu,tak jsem natankoval neprozřetelně u Tank ONO a druhý den jsem auto nenastartoval.Tento rok se to samé stalo otcovi ,když natankoval benál do Fiesty u Tank ONO v Trutnově.

Už žádné no name,přesně jak píše John.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Spíše než kde tankujete, tak se můžete i podělit jaké menší či větší slevy se dají splašit.. Já dříve jezdil jen k makru, když jsem tam měl -1kč/l ale to již zrušili, v létě jsem zjistil že přes O2 telefon lze brát u Agip také s -1 Kč slevou. ;)

Takže od té doby jezdím na Agip, vychází to nejlíp tady v okolí a navíc mi přijde že motor je tišší a najedu více km na nádrž než když jsem bral makro, případně shell ke kterému jsem taky občas jezdil.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám firemní kartu Benzina (ceny, které má firma nasmlouvané čerpají i zaměstnanci). Předtím jsem jezdil k Agipu - nízká cena, koruna slevy od O2 a ještě sleva na Bene + na kartě. Benzina mi přesto teď vychází trochu levněji... Za ty cca 2 měsíce jsem poměrně hodně zklamaný, vzrostla spotřeba a zvýšila se hlučnost. Napřed jsem myslel že je to konkrétní ČS, ale teď už mám vyzkoušené další 3 a je to stejné. Ze zoufalosti jsem zase zkusil Agip a bylo to OK. Takže nadšení z Benziny po těch cca 6 tis. km tak nějak nesdílím....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...