Vítek1 Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 Hele, a že tam tedy taky nejsi, když je to tak super, bere se tam o tolik víc a náklady jsou stejné? kdyby jsi čet pozorně tak víš proč tam nejsem. Odpovídal jsem na příspěvek kde bylo napsáno že tam ma jeho rodina velke firmy a ze ma jiste zamestnani..... zarid me tyhle podminky a jdu. co se týka bydleni tak tady článek z roku 2011 http://ekonomika.idnes.cz/mapa-propasti-v-najmech-polska-penezenka-krvaci-nemec-mavne-rukou-p9q-/ekonomika.aspx?c=A110825_160128_eko_euro_fih kdo chce tak si najde aktualni stav na realitkach [upravil dne 30/11/13 16:19 od Vítek1] Citovat
oddie Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 No jasně, spatlanej článek na iděsu je opravdu ideálním zdrojem pro rozhodování o čemkoliv Co se týče realitek, to je naprosto úžasné, že tam člověk najde levnější nájmy a koupě než u nás, ale pak je třeba taky jaksi v daném kontextu posuzovat i příjem a nezaměstnanost v dané lokalitě, aby přeneseno k nám neporovnával průměrný plat v Praze s možností bydlení v Bruntále, že... A že má \"jisté\" zaměstnání? Jo, naprdět se k nějakým příbuzným s tím, aby mu zajistili teplé místečko, když neumí německy ani pozdravit, je ta nejlepší cesta, jak si v rodině zkazit vztahy, to je opravdu výborný nápad. Citovat
Charlie 1 Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 to je jako bydlení na Božím daru tam je to taky levný.....:D Citovat
Vítek1 Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 hadas se o blbostech proste plati ze v Nemecku je lepsi zivotní uroven nez u nas, ale rozhodne ne pro naplavu ktera neumi mluvit jak uz jsem psal. A co muze delat za praci nevis treba potrebujou nakupciho kterej bude komunikovat z CZ dodavateli. To uz musi zvazit sam co se mu nabizi. V Berlíne je realný nájem nečeho menšího v rozumné čtvrti pod 400E v podstate stejne jako v Praze nebo Brně. Kolem 1000E čistého se bere za slušný příjem. Citovat
oddie Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 Jo, Berlín je fakt příklad super lokality, to se ti povedlo. Zdrhaj tam odsud samotný Němci, pokud už nezdrhli, a 1000E plat v Německu je neskutečné zoufalství, to člověk opravdu nemůže nikam. Citovat
Vítek1 Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 mluvim o Berline (i ten plat byl lokalizovan) kde umim srovnat najem a plat bohuzel Nemecko moc neznam tak nic jineho porovnat neumim. Citovat
vix Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 Vítek1: - pracoval jsi někdy v GER? - jak tam brali Němce z DDR? - asi tak, v okolí Stuttgartu (taková střední průmyslová zóna v Německu), slušný byt, \"warm\", v slušné lokalitě, zařízený, asi tak 800 - 1000€. - Chápu, že za 400€ se dá v Berlíně sehnat nájem, on i ten \"kalt\" v okolí Stuttgartu a nezařízený se za 600 € sehnat dá - má ale několik velkých ALE. ... popiš své životní zkušenosti... Citovat
oddie Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 Ještě malá poznámka k případnému článku z 2011 - možná se to nezdá, ale hlavně tenhle rok se tam nahrnulo dost Španělů, což dost zostřilo konkurenci na pracovním trhu. Jinak v seriózních článcích se většinou zmiňuje nutnost umět solidně německy - i ve firmách, kde používají hodně angličtiny. No a jinak, je třeba uvědomit si, že my máme v Německu zhruba podobnou pozici jako u nás Ukrajinci - akorát s ještě větší jazykovou bariérou. Takže ideální je, pokud tam člověk chce lézt, být velmi dobrý v něčem, co tam chtějí a je žádané. Netáhel, co nic neumí tam mají dost vlastních... Namátkou, pokud je někdo dobrý mechanik a umí slušně německy, má tam šanci hodně pěknou. O doktorech nebo programátorech ani nemluvě. Citovat
gronholmm Odesláno 30. listopad 2013 Autor Odesláno 30. listopad 2013 No jasně, spatlanej článek na iděsu je opravdu ideálním zdrojem pro rozhodování o čemkoliv Co se týče realitek, to je naprosto úžasné, že tam člověk najde levnější nájmy a koupě než u nás, ale pak je třeba taky jaksi v daném kontextu posuzovat i příjem a nezaměstnanost v dané lokalitě, aby přeneseno k nám neporovnával průměrný plat v Praze s možností bydlení v Bruntále, že... A že má \"jisté\" zaměstnání? Jo, naprdět se k nějakým příbuzným s tím, aby mu zajistili teplé místečko, když neumí německy ani pozdravit, je ta nejlepší cesta, jak si v rodině zkazit vztahy, to je opravdu výborný nápad. oddie - chápu že to tak vypadá že se akorát nalifruju ke známým kteří se o mě budou starat. Problém je v tom že já je neznám, pouze znají moji přítelkyni z doby kdy tam bydleli. Jinak opravdu neplánuju že si tam nechám čistit cestu. Chci se pouze naučit něměcky a pak si najít něco sám.. Ale primárně proč tam jdeme je důvod že tam chce hlavně přítelkyně a já zkusím pouze této příležitosti využít Citovat
oddie Odesláno 30. listopad 2013 Odesláno 30. listopad 2013 Zkus, ale ta němčina je fakt potřeba, s tím počítej. Citovat
Vvitty Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Ve spouste firem se bez referenci od predchoziho (cti nemeckeho) zamestnavatele ani nema cenu hlasit o misto... a ted se bavim o odborne praci, ne o pozici manazerky podlahovych krytin. O nutnosti nemciny ani nemluve. A jak tady nekdo psal ze treba hledaji nakupciho pro CR - neni potreba. Bud umi obe strany anglicky, nebo se ceska strana nauci nemecky. A pokud ne, tak se ceska strana vymeni... [upravil dne 1.12.13 02:09 od Vvitty] Citovat
Medvěd Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 ......Bud umi obe strany anglicky, nebo se ceska strana nauci nemecky. A pokud ne, tak se ceska strana vymeni... [upravil dne 1.12.13 02:09 od Vvitty] Takhle striktně bych to neviděl. Podívej se na inzerci u nás - je několik firem, které hledají zaměstnance plynně hovořící třeba maďarsky nebo vientamsky, právě proto, aby měly v obchodování s komunitami hovořícími těmito jazyky lepší pozici. Vím, že se němci z pozice svého pocitu nadřazenosti nechtějí nějakou češtinou zabývat, ale když by Gronholmm byl schopen znalost češtiny správně \"prodat\", mohlo by to být jakési +. Je ale určitě fakt, že je třeba být na tamním pracovním trhu žádaný (tzn. umět něco, být v něčem odborník) a ta čeština je jen bonus - určitě ne jediný důvod proč by ho firma měla zaměstnat. [upravil dne 1/12/2013 08:05 od Medvěd] Citovat
barenst Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 pokud tam polovicka najde dobrou praci a budes mit vuli se naucit nemecky tak neni problem i s praci , mam par kamaradu co pracuji v holadsku a umi jen polsky ja to znam spise z holadska , jezdil jsem tak rok s ceskou SPZ a bez problemu (mel jsme doklad ze auto bylo za tu dobu 2 x v cr ,pro jistotu a nikdo to po me nechtel) sice umim anglicky a nemecky ,ale na stavbach se stejne mluvilo polsky Citovat
oddie Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Ano, inzerce u nás pro obchodování s Maďarskem je opravdu diametrálně odlišná situace od pozice, kterou mají vůči nám Němci. Navíc na pozici obchodování budou mít docela značné kvalifikační požadavky, že... Jinak do jaké oblasti že to chcete jet? Citovat
Milan+ Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Vždyť ho z toho pomalu zrazujete předem,je mladý,svobodný,tak ať to zkusí,může posbirat jedině zkušenosti a vrátit se mají kam,tak proč ne,že? Citovat
Bigbadjohn Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Ale jo, jako zkušenost to bude určitě dobrý, ale bez ty němčiny, no nevím nevím. Za jak dlouho se tam chystáš? Kdyby ses na němčinu vrhnul s přítelkyní, tak za pár měsíců bys mohl umět slušně mluvit a rozhodně by se Ti tam pak začínalo daleko snadněji. Citovat
gronholmm Odesláno 1. prosinec 2013 Autor Odesláno 1. prosinec 2013 Oddie - Tuttlingen, a pak případně Sttutgart - tam je i přítelkyně narozená.. Citovat
Péťa Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Pokud se máte kam vrátit, tak to za zkoušku stojí. Jseš mlaďounkej, tak se každá zkušenost počítá. Citovat
oddie Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Jo, to je celkem dobrá oblast na pracovní příležitosti. Jinak ještě počítej s tím, že vám to i důkladně prověří vztah Citovat
Vvitty Odesláno 1. prosinec 2013 Odesláno 1. prosinec 2013 Medvede, jsme mezinarodni firma a oficialnim jazykem je u nas anglictina, presto tech par kolegu co odeslo na nemeckou pobocku muselo splnit jako podminku vybornou znalost nemciny kvuli tomu aby mohli komunikovat s urady a nemecky mluvicimi zakazniky. Jak se na Cecha co nedavno prisel a neumi poradne Nemecky bude koukat ciste nemecka firma snad neni nutne psat... znalost Cestiny se da mozna nekde prodat jako plus az pote co budes schopen to nemecky prodat... Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.