Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Sodastream nebo Limo Bar


Radek Hurvajz

Recommended Posts

Máme.

Doma neplníme protože se mi nechce pouštět do pití běžnou směs technického CO2 :) a při výměně jednou za čtvrt roku se mi nevyplatí pořizovat druhý \"hasičák\".

\"Značkové\" sirupy v podstatě nepoužíváme, vyzkoušeli jsme to co bylo přibalené \"zdarma\" a další nekupujeme.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no jestli použiješ technické CO2 tak si prosím pořiď od FESTA alespoň nějaké filtry pro potravinářské užití..... Ta sada má svou cenu a nakonec zjistíš, že je levnější pořizovat \"vyčištěný\" origo plyn

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to strašně jednoduchá kalkulace. Zkus si to spočítat s origo sirupy oproti ceně průměrné balené ochucené vody a uvidíš. Moje žena to chtěla domů, tak jsem jí dal do ruky kalkulačku a bylo po dalším potenciálním lapači prachu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, na tohle jsem se informoval tam kde plnim COckovy bomby a bylo mi receno, ze stejne COcko prepousti do bomb pro hospody i do bomb pro svareni atp...

Ad sirupy - tedka jsme vyuzili tu sadu, co u toho byla, tak maximalne asi budu kupovat kolu, a jinak tam davam bezne sirupy ze superhypermarketu....

A realne, davam polovicni davkovani tech originalnich sirupu oproti doporucemenu - je to mnohem lepsi a neni to silene preslazene...

Drahe mi to teda neprijde...

[upravil dne 27/1/14 23:52 od h4wk3y]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak chemie je jasna...

A prave k citote mi bylo receno, ze tam jsou kladny vyssi naroky na technicky nez na potravinarsky...

Snazil jsem se o tom hledat i neco na netu a nazory jsou ruzne... Ja se budu drzet toho, co mi rekli primo ve firme, kde mi COcko plni.... A popravde, naprosto stejne bomby s pry naprosto stejnym plynem jezdi do hospod v sirokem okoli... takze z toho strach nemam...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

O tu hlavni cast plynu (CO2) ani tak nejde, spis o drobne primesi a necistoty ktere pro nepotravinarske ucely nijak nevadi...

Technicke CO2 muze obsahovat napr. stopove mnozstvi oleje a jinych primesi protoze se nijak necisti. Hasicimu pristroji je to vicemene jedno.

Pro potravinarske ucely tam tohle neni. Ale je docela dobre mozne ze nekteri plnici berou rovnou potravinarsky aby nemuseli mit dve nadrze. Cenove tam nebude valnej rozdil.

Dale se pouziva CO2 urceny pro svareni, je z nej odstranena vlhkost (tem predchozim to moc nevadi).

To co mam doma v hasicaku kvuli paintballu bych nepil uz minimalne proto ze v tom starem hasicaku je dost ruzneho bordelu za ta leta provozu...

Stejsn: zapomen na origo sirupy... a klidne to red domaci malinovkou. Nebo jen cistou vodu...

Mimochodem, doporucuji si precist bezpecnostni list od Linde Gas, docela vtipne cteni. Zkousel jsem zbytek CO2 zapalit a furt mi to zhasina :D

----------

13 POKYNY PRO ODSTRAŇOVÁNÍ

13.1 Metody nakládání s odpady

Nevypouštějte do oblastí, kde je riziko tvorby výbušné směsi se

vzduchem. Nepoužitý plyn by se měl spálit pomocí vhodného

hořáku s protizášlehovou pojistkou Nevypouštějte do míst, kde jeho

akumulace může být nebezpečná. Potřebujete-li poradu, obraťte se

na dodavatele.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 4 roky později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...