Sagic Odesláno 8. červenec 2012 Odesláno 8. červenec 2012 850kg dřevěných briket a v pohodě [upravil dne 8/7/12 22:56 od Sagic] Citovat
citrosaurus Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 850kg dřevěných briket a v pohodě [upravil dne 8/7/12 22:56 od Sagic] Ja som narval do Evasiona paletu poszpovej soli cca 860kg ale sedelo a netahalo Citovat
sampon Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Pořád jsem přemýšlel kam dám děti. Nakonec zůstaly doma ... Citovat
sampon Odesláno 10. červenec 2012 Odesláno 10. červenec 2012 Pod tím vším 10 pytlů cementu 250kg Citovat
HeroesIII Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 Vážení nevím čeho se bojíte, jelikož auto používám ke stánkovému prodeji tak vozí docela dost. Vyrábím a prodávám přírodní kosmetiku, svíčky a keramiku. Na Vánoční akce vezu na střeše 2 stánky(cca 70kg) jedeme ve dvou lidech, vezu sebou svíčky(cca 400kg) a koupelovou sůl (vždy minimálně 500kg). Jednou jsem na větší dvoudenní akci vezl asi 350kg svíček a 900kg soli a auto si to svištělo ani jsem nevěděl jak. Bydlím kousek od Třeboně a jel jsem asi 50km za Prahu. Po dálnici v klidu 110km/h. U tohoto auta se nemáte čeho bát. Je to malý kamion. Citovat
hawkey Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 Je to trošku offtopic, ale kolega vezl ve fabii HTP 1.4tuny zámkové dlažby .. to auto sedělo nejen na zadních, ale patrně i na předních dorazech .. Vůbec nechci vědět, jak to brzdilo, ale dovezl to Škoda, že jsem to auto tehdy nevyfotil.. vypadalo to jako moc hustej tunning Citovat
Komar1981 Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 taky ot, ale aspon peugeot: v tomhle \"mega\" nakladaku jsme ovezli plny nakladovy prostor mokrych odrezku z pily na spaleni na chatu. odhadem to pry mohlo mit 1.5 tuny. Auto ma polovicni zatizitelnost :-))) jello to. krokem 30 km a desne to narikalo Citovat
JirkaMTPO Odesláno 28. únor 2013 Odesláno 28. únor 2013 Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě. Citovat
lubosch Odesláno 1. březen 2013 Odesláno 1. březen 2013 Taky , ja měl v P 205 846 kg dlažby a obkladů. Auto na všech dorazech, na příčném prahu jsem se bál, že se zlomí, prům. rychlost asi 20kmph, ale dojel jsem 30Km. Trochu jsem se ale styděl. Citovat
Bigbadjohn Odesláno 1. březen 2013 Odesláno 1. březen 2013 Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě. Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg. Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu Citovat
JirkaMTPO Odesláno 1. březen 2013 Odesláno 1. březen 2013 Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě. Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg. Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu No, tak to je logika. To by mohli jezdit tak akorát v Somálsku. Já jsem to až tak důkladně nestudoval, ale ani mě to tak moc nepřekvapuje. No nic, tak budeme muset vozit míň, nebo hubnout. To vzhledem k situaci a vývoji v tomto státě nebude zas takový problém. Citovat
Milan+ Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 Já mám auto typováno pro osm osob, tak pochybuji, že by měly být omezeny váhou do 100kg. Vezl jsem cca. tunu, je to sice na autě znát, ale když se náklad rovnoměrně rozloží, tak se dá v pohodě. Nevím jestli jem to pochopil dobře, ale pokud si myslíš, že se počítá s hmotností přepravované osoby v autě 100 kg, tak se mýlíš. Dle vyhlášky č. 341/2002 Sb. přílohy č. 1 článku 6 se počítá s hmotností osoby v autě pouhých 68 kg. Navíc celková hmotnost (mého) auta je 2505 kg, takže náklad lze vézt do této váhy. Samozřejmě teoreticky, prakticky se to liší značně, apoň podle toho co zde čtu Ani tu vyhlášku nebudu hledat,ale je to pěkná blbost,proboha 68kg ,bych musel na průměr shodit 30kg Citovat
Bigbadjohn Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 Je přeci logické, že v autě nejezdí jen stokiloví chlapi, ale vozí se tam přeci i manželky a děti, takže to zas asi taková blbost není, ale myslím si, že to bylo taky takhle nějak vypočteno pro to, aby bylo možno udělat z M1 N1, protože v tom případě musí být hmotnost nákladu větší než hmotnost přepravovaných osob a tak aby to vůbec vyšlo. Citovat
marko306 Odesláno 2. březen 2013 Odesláno 2. březen 2013 Pamätám si ako som pravidelne výdaval ( je tomu už 15-20 rokov) ako chodievali piati vypasený cigáni hrávať na svadby na červenom žiguláku. Každý mal určite cez 100 kilo a ešte k tomu mali inštrumenty na streche naložené. Tý hravo prevyšovali 68 kilový limit Okrem toho je teraz v móde že na fušky chodievajú 4-5 majstri v jednom aute aj s vercajgom. Citovat
Bigbadjohn Odesláno 3. březen 2013 Odesláno 3. březen 2013 Ono ale nejde o to dodržet 68 kilový limit, v autě se smí převážet jen takový počet lidí na kolik je otypováno, jen na místech k tomu určených a nesmí se přesáhnout celková hmotnost auta ani zatížení na nápravu, zatížení střechy, zatížení na tažné (to se počítá do zatížení vozu), nesmí se přesáhnout celková hmotnost soupravy ... Těch 68 kilo je jen pro teoretické výpočty. Stejně většina lidí většinu předpisů nedodržuje, tak je to jedno Citovat
MotoMoto Odesláno 3. březen 2013 Odesláno 3. březen 2013 To víš tady řekneš slovo na vysvětlenou a hned se toho chytí několik inaciativních co sice vědí jak je to myšleno, ale přesto budou oponovat.:papa Citovat
jarmyl Odesláno 4. březen 2013 Odesláno 4. březen 2013 Mě by to vyšlo i na 100+ osoby. Pohotovostní 1825, Celková 2505 , můžu vézt 680 kg. Na 6 sedaček to dělá max 113kg osoby. Nesměj si teda vzít nic s sebou . Citovat
dusan2 Odesláno 7. březen 2013 Odesláno 7. březen 2013 Dnes som zvladol pracku , mycku , sporak , dve vstavane rury , tlaciaren , vysavac nejake drobnosti a aj dve prazdne palety :o Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.