Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1.6HDI trha motorom pocas ustalenej jazdy, pri chladnom motore


Marcel00

Recommended Posts

Přez víkend jsem jel trasu cca 140km kdy ještě zezačátku trhalo/cukalo motorem při teplotě něco přez 70°C, a včera i dneska už to neudělalo, tak snad je úspěšně zregenerováno :)

Jinak momentálně před vánoci není čas řešit servis/diagnostiku když auto jinak normálně jezdí, jen jsem se tady chtěl zeptat na Vaše zkušenosti/rady s tímto projevem

S problémem cukání studeného \"teplého motoru\" se setkávám každou zimu, když teploty klesnou výrazně pod nulu.

Iffy: a stalo se Ti to někdy i při teplotě pod 70°C? nebo vždy nad? díky za odpověď

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska zase cukání při jízdě do táhlého kopce (teplota motoru cca 70°C), byl to ale zážitek, jel jsem v koloně na dvojku a otáčky při cukání začly klesat z 2800ot na 2000ot pak naštěstí začlo zase táhnout, jinak bych asi musel zastavit.

Je mi divné, že by to stále regenerovalo, sledoval jsem pak aktuální spotřebu, a žádné zvýšené hodnoty po zbytek cesty (cca 20km)

Po novém roce se objednávám do servisu na diagnostiku, snad to přežijem teď přez vánoce... nemáte nějaký tip co by to ještě mohlo dělat??

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 měsíc později...

Po vánocích byly teploty kolem 6°C a auto necukalo, až když se ochladilo tak opět cukání studeného motoru... tak minulý týden jsem byl v peugeotu, auto napíchli na diagnostiku - bez závad, průběh regenerací vpořádku a cukání stím údajně nesouvisí, podle VIN jim vyskočila aktualizace motoru, tak jej přehráli... a od té doby žádné cukání ikdyž byly teploty -13°C

takže jen tak pro info, kdyby měl někdo podobný problém...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám stejný problém jako Ty. Závada se u mě poprvé objevila přibližně kolem 4000km, kdy při cca 70°C jelo auto chvilku jako by na 3 válce. Protože se poslední dobou četnost závady zvyšovala, zajel jsem do servisu Peugeot, kde jsem technikovi předvedl co to dělá. Technik nahrál nový SW řešící cukání při ustálené jízdě, ale když jsme to jeli znovu projet, auto pořád cukalo. Ještě podotýkám, že diagnostika žádnou závadu neukazovala. Poté mi řekl, že nechal znovu inicializovat vstřikovače a po projetí se mu už závada nevyskytla. Bohužel nyní, 2 dny po servisu je cukání zase tady. Ještě zkusím koupit nějakou lepší naftu a když nepomůže povalím znovu do servisu.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Technik nahrál nový SW řešící cukání při ustálené jízdě, ale když jsme to jeli znovu projet, auto pořád cukalo.

Ahoj, po přehrání SW zatím vše vpořádku. U mně se závada projevovala po ránu po prvním nastartování a při nulových teplotách (popř. dlouhém stání - alespoň 5hod.) pak už během celého dne bez problému, technikovi v peugeotu jsem to ani nemohl předvést (auto by tam muselo být přez noc), tak jestli náhodou nemáš nějaký jiný problém než já...

Na průběhy regenerací jste se dívali?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, stejně jak u Tebe se u mě závada projevuje ráno, když jedu do práce a odpoledne, když jedu z práce a jenom tehdy, když je venkovní teplota pod 0 a teplota motoru stoupá a je těsně nad 70°C. Pak už se neprojeví. V servisu jsem měl to štěstí, že když se se mnou jel projet mechanik, abych mu tu závadu ukázal, tak auto nezklamalo a zakuckalo se, jak už jsem psal. Regeneraci jsme neřešili, ale myslím, že kdyby bylo něco špatně, tak by mi dal vědět. Dneska ještě zkusím natankovat Vervu a uvidím, jestli se něco změní. Doposud jsem tankoval u Euroilu a přidával aditiva VIF.

Je pravda, že můj jízdní styl je spíše defenzivní a i technik mi říkal, že by bylo lepší motor trochu více vytáčet. Tak teď autu dávám o trochu více. Uvidím, jak se to celé vyvrbí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Vervu jsem tankoval od novoty, a motor cukal... ale vyzkoušet můžeš.

Myslím, že regenerace s tím měla něco společné, projistotu jsem si udělal signalizaci probíhající regenerace ( ) kdyby se cukání motoru zase vrátilo...

Jinak taky jezdím defenzivně, a když mechanik po přehrání SW projížděl auto, tak jsem viděl, že s tím jede jak hovado (plný plyn s nezajetým autem :grr ) a auto už necuká... tak kdo ví, možná fakt bude třeba jezdit svižnějí, no uvidíme, to ukáže čas...

každopádně dej prosím pak vědět, když na něco příjdeš apod. díky ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...

Tak cukání studeného motoru se opět vrátilo :( v servisu mi řekli, že pravděpodobně tankuji nekvalitní naftu, ať si koupím aditivum, přičemž pravidelně střídám Benzina(verva)/OMV/Shell :grr

MasterBlaster: podařilo se něco vyřešit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

měl jsem to samé ale u benzínu kupoval jsem obyčejný natural 95 a cukal motor v chladu ale pokud beru natural 98 nebo maxx motion 100 tak to nedělá a vyzkoušej taky aditivum to pomáhá u mojí staré 206 jsem lil aditivum jenom přes zimu a bylo to super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Opět jsem se obrátil na servis Peugeot z důvodu cukání studeného motoru za jízdy, shodou okolností příjimací technik vlastní stejné auto a také řeší stejnou závadu, takže je teď pro mě jednodušší jakékoli vysvětlování a dokazování občasně se vyskytující závady.

Cukání motoru je pravděpodobně způsobeno zanášením dříků výfukových ventilů, příčina zanášení je kombinace mírné jízdy při nízkých otáčkach, malého zatížení motoru a nízké venkovní teploty. Peugeot vydal aktualizaci SW řídicí jednotky a postup tzv. \"Termického čištění\" v podstatě se jedná o čísticí jízdu s vysokými otáčkami nad 3000ot. po dobu cca 10min. + několikrát prudce akcelerovat až na 4500ot/min.

To zanášení dříků ventilů mi nějak připomíná problémy THP motorů :myslim:(

[upravil dne 4/3/14 14:54 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

To chce jezdit po městě na trojku a občas vypálit saze vytočením motoru k maximu - to ví každý, kdo má turbo s variab. lopatkama;) Já vím, slabší verze ho nemají, přesto je dobrý motor držet trochu v otáčkách a ne to pořád šolichat po městě na 1.700 ot, ale hlavně, že palubák ukazuje 3,5 l/100 ... :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jn máš pravdu, ale ani to nepomůže, já se od novoty snažím nedusit motor (není to můj první diesel), a cukání jsem se stejně nevyhnul... myslím, že to časem potká většinu majitelů 1.6HDi 68kW

jinak přikládám naskenovaný oficiální postup Peugeotu na \"Termické čištění\" motoru, ale v peugeotu mi zdůraznili, že pokud se začne projevovat cukání studeného motoru je nutné prvně přeprogramovat ŘJ (v peugeotu mají aktualizaci SW ŘJ) až pak je možné vypalování sazí...

http://uloz.to/xzXSUiBZ/termicke-cisteni0001-pdf heslo:peugeot

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

J

jinak přikládám naskenovaný oficiální postup Peugeotu na \"Termické čištění\" motoru, ale v peugeotu mi zdůraznili, že pokud se začne projevovat cukání studeného motoru je nutné prvně přeprogramovat ŘJ (v peugeotu mají aktualizaci SW ŘJ) až pak je možné vypalování sazí...

http://uloz.to/xzXSUiBZ/termicke-cisteni0001-pdf heslo:peugeot

Myslíte, že se to má používat občas i na 2.0 HDi 100kW - tam jen bude problém ho dostatečně zatížit. Snad jen vyrazit na Šumavu. Zatím necuká, ale teď jezdím hodně krátkých tras ve městě. A tak turbo asi taky bude plné sazí.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já občas jezdím dlouhé trasy kolem 700 km po dálnici kde to nijak moc nešetřetřím. A rozdíl po takovým trasách se dá v motoru cítit. Předtím než jsem měl 308 jsem to samé jezdil s benzínovou Fabií a rozdíl proti výkonu motoru třeba po kodrcání po městech byl obrovský. Každý motor potřebuje občas dostat zabrat, jinak notně zlenivý.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

akorát až dupneš na krk tvému dvoulitru tak ti sežere trávu okolo cesty......:D:D:D

:papa:papa

Tak jsem dnes odpoledne musel dojet na otočku do hlavní vsi .... cestou R4 ... tak jsem mu zkusil trochu pokouřit. Problém je, že ve 130ti mi to a 6ku točí cca 2400ot takže za 5 abych ho dostal nad 3000. Cestou jsem pak ještě zkusil párkrát řádně zrychlit.

Spotřeba nebyla až tak zlá - normálně to jezdím za 4,8 teď 5,2. Pravda, že jsem ho takhle netočil pořád, ale jen přibližně 12 minut. Pak už jen hraní s plynem - zrychlit, vytočit víc atak.

O tom, že třeba motor občas protáhnout vím, ale žil jsem v domnění, že stačí když jedu jednou měsíčně těch 100km přepisově na 6ku (napůl rychlostní silnice se klasikou (v 90ti cca 1900ot). Pravda je že motor necuká, ani nevím o recyklaci filtru (ale to je asi výkonem). Na jaře pojedu na olej tak uvidíme na diagnostice jak si stojí tlaky.

[upravil dne 7.3.14 21:01 od RichVa]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...