Jump to content

Utahovací moment šroubů alu kol

Recommended Posts

Na 406 je to 90...

Ale jinak tě můžu uklidnit, že je to běžná praxe v pneuservisech ( do kterých už nejezdím ), manželka si nechala přezout kola a já je pak trhal metrovou trubkou... kdyby měla cestou defekt tak to nikdy nepovolí... to je na pár facek...

[upravil dne 12/9/11 19:36 od koblih69]

Já bych to neřešil, na osobáky je to jak píše Ozzy56 obvykle okolo 90-100 takže menší rozdíl než o kolik se pletou momenťáky z marketů. Každopádně 100 Nm je moment, který znamená, že to povolíš jen běžným klíčem na kola bez nutnosti po něm skákat. Samozřejmě pokud nejsi čuňče a pěkně mázneš šrouby graf. vazelínou.

[upravil dne 12/9/11 19:44 od koblih69]

tak si to nenechávejte utahovat v pneuservisu pelouškem:)--stejnak většinou jste vedle auta...,tak mu řekněte pelouškem néé, já s tím nemám nikde problém a dotáhnu si ručně sám...

ono na té cestě pak měnit rezervu je FAKT problém, protože klíčem origo z výbavy to nepude:bojim

lahudka je to na 3dirovych discich u 106, tam i kdyz se srouby namazou a kolo se dotahne s citem rucne, tak pri pristim prezouvani clovek s klicem lomcuje, zveda auto z heveru a sroub nepovolit a nepovolit :) origo klic jsem na tom ohnul a pomohla az trhacka z racny a metrova trubka.

A to s tim jezdi moje mati, ta kdyby mela na ceste menit kolo, tak to ani nemusi zkouset, protoze s tim nehne

• 7 years later...

Neutahuji momenťákem ale v obou autech máme tento (viz obr.ale  z kauflandu) http://www.proteco-naradi.cz/klic-na-matice-kol-teleskopicky-19-21mm-g39731.html      dotáhnu rukou bez vysunutí a na povolení musím vždy vytáhnout a "zabejčit",utahuju s citem bo na druhém autě jsem strhnul závit a šroub tam bal pak jen na oko ,než jsem vyměnil těhlici.