Jump to content
  • Aktuální cíle darů

zvýšování výkonu 1.8 16V

sharpers

Recommended Posts

jen sem se chtěl zeptat , jake sou tak rezervy motoru 1.8 16V 85kw ? co se týče zvyšování výkonu do normálního provozu ?

tak jako vím že určitě pomůže například sportovní výfuk, otevřený vzduchový filtr , nebo sportovní svíčky, ale je to vůbec trochu cítit ?

zatim to v planu nemam , jen mě to zajima. Mate vy někdo nějake zvyšení výkonu ? Zajímají mě možnosti, učinek, vliv na spotřebu nebo životnost motoru, třeba i cena a složitost to je jasne....

co to trchu rozepsat ? co myslíš třeba tou upravou motoru ? řikaš když mi jde o vykon, třeba kolem těch 20tis jak pišeš, co si mam představit tim vykonem a kolik spotřeba ?

jako je mi jasne že zvyšením výkonu jde většinou nahoru i spotřeba ....jen třeba nemám zkušenosti o kolik.....když normálně třeba budu jezdit za 8 a po zvýšení výkonu za 9 tak np, ale samosebou nechci jezdit za 15

[upravil dne 29/8/10 sharpers]

No kdyz tam das chip tak to mas narust cca 15 koni a kroutak cca 20 nahoru.Spotreba zustava pripade spadne.

U upravy motoru je to hlavni vec-snizit hlavu zapustit ventily ostrejsi vacku vypocet vyfokoveho potrubi a predelani,taky zkusit zvednout tlak ve vstrikovani a pripadne vymenit vstriky....Spotreba timhle smerem nahoru ale v kombinaci s chipem az tak prudce ne.Ale vykon suprovy.....cca az 50 koni a kroutak i o 60.Taky zalezi na tom kdo to bude delat,jaky material se pouzije.........

Zalezi na tebe.

:blablabla Taková technická: Mohli byste mi vysvětlit, jak je možný, že se zvedne kroutící moment a výkon a spotřeba klesne, to mi nějak nepasuje se zákonem zachování energie :) Jak to funguje? Neklesne spotřeba třeba jen v některém režimu a v jiných je třeba zase vyšší? Nebo se mění účinost motoru?

Co čip vlastně je? Vždycky jsem si to představoval tak, že do motoru jde více paliva než normálě (bez čipu)... Jinak rozumím tomu, že když se sníží hlava, zmenší se prostor nad pístem, zvětší se tlak a asi zvedne výkon, ale jak to dělá ten \"čip\"??? Díky za odpověď

To ešte v dnešní době někdo věří tomu že u atmosferického motoru se zvedne výkon po přečipování?

Ke snížení spotřeby dojít může a auto možná pojede pocitově lépe ale to jen díky změně průběhu motoru, ale výkon rozhodně nahoru nepůjde.

Původně zaslal: havlik

To ešte v dnešní době někdo věří tomu že u atmosferického motoru se zvedne výkon po přečipování?

Ke snížení spotřeby dojít může a auto možná pojede pocitově lépe ale to jen díky změně průběhu motoru, ale výkon rozhodně nahoru nepůjde.

Co se stane kyz u atmosfery pounes zapaleni smesi driv???

Co se stane kdyz k tomu prodlouzis delku vstriku??

Co se stane......

Ale to asi vsechno vis....vid:xvul

benziny bez turba sa neoplati cipovat lebo tam ti len upravi zapalovanie bohatost zmesi paliva vstrek ako pise starki. z toho nedostanes vela na karburatorovych benzinoch si si to mohol nastelovat sam ale vela z toho nedostanes plati cim vyssi obsah a cim nizsi vykon v zaklade tym z toho dostanes viac ale vravim zbytocne vyhodene prachy ,no u turbodislov sa to uz oplati lebo tam ti zdvihne tlak turba a tam to uz citit je

Původně zaslal: krtek 2

benziny bez turba sa neoplati cipovat lebo tam ti len upravi zapalovanie bohatost zmesi paliva vstrek ako pise starki. z toho nedostanes vela na karburatorovych benzinoch si si to mohol nastelovat sam ale vela z toho nedostanes plati cim vyssi obsah a cim nizsi vykon v zaklade tym z toho dostanes viac ale vravim zbytocne vyhodene prachy ,no u turbodislov sa to uz oplati lebo tam ti zdvihne tlak turba a tam to uz citit je

Ano presne tak.

Ale taky preplnovany benzin jde nadherne udelat.

Ale otazka znela jestli se to vyplati a jake jsou rezervy.

Dotycnemu odpovedi myslim staci.....

• 2 years later...

Ahoj, rád bych navázal na tohle téma. Mám taky 1.8 benzín. Pomůže u motoru vyčistit sání, vyměnit svíčky a já nevim, co ještě? Taky bych rád přidal na výkonu a nechce se mi kupovat jiný auto. Rád bych taky snížil spotřebu. Mám ji 7,7l a to jezdím v klidu a z větší části 110 po dálnicích. Byla by prosím nějaká rada?

koupit 3.0 V6

jinak upravovat tehle motor=vyhoozený peníze a nyvýšení výkonu max 7kw.....

spotřeba 7,7 je krásná při 110km za mín jezdit nebudeš to sis měl koupit naftu...

vím o čem mluvím sám mám tyhle motorizace dvě ,tím myslím 1.8 85kw a na normální ježdění při silničních limitech je v pohodě....;)

:blablabla Taková technická: Mohli byste mi vysvětlit, jak je možný, že se zvedne kroutící moment a výkon a spotřeba klesne, to mi nějak nepasuje se zákonem zachování energie :) Jak to funguje? Neklesne spotřeba třeba jen v některém režimu a v jiných je třeba zase vyšší? Nebo se mění účinost motoru?

Co čip vlastně je? Vždycky jsem si to představoval tak, že do motoru jde více paliva než normálě (bez čipu)... Jinak rozumím tomu, že když se sníží hlava, zmenší se prostor nad pístem, zvětší se tlak a asi zvedne výkon, ale jak to dělá ten \"čip\"??? Díky za odpověď

Dotaz na to jeslti se mění účinnost motoru mě pobavil. Divím se, že to ještě někdo nenapsal. Připomíná mi to jak se tu občas někdo dohaduje, že po \"chipu\" mu to teď na 5-tku točí míň.

Ale k otázce - odpovím ti řečí těch \"postižených\" - zvýší se přece výkon, takže se na to nemusí víc šlapat a tak klesne spotřeba... dál už to raděj komentovat nebudu :D

Osobně si myslím,že chip u atmosféry benzím má cenu jen u vyšších obsahů,a nebo jako finální doladění jednotky s motorem.Když člověk třeba udělá víc úprav(třeba výfuk,saní,vačku atd.).Jinak je to úplně k prdu.

Ale klidně si \"čipni\" i tu 1.8 ale nevím zda to bude za tu cenu k něčemu.