Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Chybová hláška - antipollution fault


pavel104

Recommended Posts

Zdravím

Potřeboval bych rozluštit, co znamená hláška na displeji Antipollution fault. Když jsem auto prohnal přes PC, tak mě to píše:::::

P0341 \"Camshaft Position Sensor \"\"A\"\" Circuit Range/Performance\"

P0090 Fuel Pressure Regulator 1 Control Circuit

Nevíte někdo o jakou se jedná závadu??? Je to doprovázené kolísáním otaček, po vypnutí zapalování ještě chvíli jede motor. No a samozřejmě svítí kontrolka diagnostiky:myslim Díky za radu.

[upravil dne 19.5.2010 pavel104]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak už to asi mám. To první by mohl být \"Snímač polohy vačkového hřídele a to druhé Palivo regulátor tlaku 1 ovládací obvod. Co vy na to??? Ještě otázka - Kde ten snímač a regulátor na motoru najdu??? Jak to vůbec vypadá a kolik to tak stojí:myslim Jde to případně použít z motoru 66kw?

[upravil dne 17.5.2010 pavel104]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak tady je ta cena ještě přijatelná. Horší to asi bude s tím druhým, že jo?? To je DRV ventil? nebo něco jiného

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co vím, tak pokud to dělá toto a hlavně, pokud to nechce zdechnout, tak je to na 95% DRV ventil. Cena v obchodech je cca 5000, na Aukru jde sehnat do 2000,- já ho kupovan z vrakáče za 2000 a zatím slouží. Každopádně bych s výměnou moc neváhal, protože časem auto ani nenahodíš a když jo, tak pojede třeba jen pár metrů. Někteří zkušenější zde uváděli, že se dá i vyčistit tlakem vzduchu, což jsem nezkoušel, ale je pravděpodobné, že to tak jde ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takže ventil je vyčištěný, profouknutý a zatím je to OK. Chyby v ŘJ jsem smáznul, projel jsem to cca 10km s tím že jsem to asi 20x nastartoval a chcípnul a vše v pořádku.:super:super. Má pravidelný volnoběh, vypíná hned po vypnutí zapalování:super. Snad to vydrží. Pokud máte někdo podobný problém, tak zkuste toto:papa

[upravil dne 19.5.2010 pavel104]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj panove,

tak posledni dobe 406ka ma pro me na kazdy tyden neco. Dnes se mi taky naskocila hlaska \"antipollution fault\" a sviti kontrolka diagnostiky motoru. Auto jede, ale jakmile dupnu na plynovy pedal (predjizdeni) auto zhasne .... pak po minute znovu jede.

Kde najdu ten ventil? co potrebuji na demontaz? jak rozebrat vycistit? Na co se zamerovat?

Predem dekuji za pomoc

zdravi WiZi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj panove, dekuji Vam za info ...

- palivovy filtr jsem menil pred cca 11tisic km, ale to jeste nemusi znamenat ze je dokonaly.neni ucpany

- kdyz otocim klickem, slysim tlakovani z nadrze .... alespon slysim bzuceni.

Odpojil jsem akmumulator tak na hodinku, po zapojeni hlaska vymizela. Povedlo se mi jednou hlasku znovu vyvolat a to pri snahe velkeho zrychleni :) - pri dupnuti na plyn a s cekanim na zrychleni - a auto zhaslo.

Od znovu odpojeni akumulatgoru se mi to uz nestalo. Subjektivne mam pocit, ze nekdy na okamzik auto se spomali (zlomek sekundy) nebo prave naopak, mam pocit okamziteho zrychleni auta.

Bohuzel diagnostika je z domova hodne daleko ... Povedlo by se nekomu vylecit auto na dalku? myslim predevsim na lokalizaci priciny :)

Diky

zdravi

WiZi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: strizek

antipollution fault znamená nedostatek paliva....

buď máš v háji čerpadlo v nádrži a nebo přicpanej palivovej filtr (velice často)....

pak už dál méně běžné vadný snímač tlaku paliva...

To si trochu mimo. Antipollution fault znamená závadu na systéme znižovania emisií.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: WiZiPoK

Ahoj panove, dekuji Vam za info ...

- palivovy filtr jsem menil pred cca 11tisic km, ale to jeste nemusi znamenat ze je dokonaly.neni ucpany

- kdyz otocim klickem, slysim tlakovani z nadrze .... alespon slysim bzuceni.

Odpojil jsem akmumulator tak na hodinku, po zapojeni hlaska vymizela. Povedlo se mi jednou hlasku znovu vyvolat a to pri snahe velkeho zrychleni :) - pri dupnuti na plyn a s cekanim na zrychleni - a auto zhaslo.

Od znovu odpojeni akumulatgoru se mi to uz nestalo. Subjektivne mam pocit, ze nekdy na okamzik auto se spomali (zlomek sekundy) nebo prave naopak, mam pocit okamziteho zrychleni auta.

Bohuzel diagnostika je z domova hodne daleko ... Povedlo by se nekomu vylecit auto na dalku? myslim predevsim na lokalizaci priciny :)

Diky

zdravi

WiZi

Vyměň palivovej filtr, přesně tohle mi to dělalo. Auto samo zhasínalo při 3.500 otáčkách, po 100km se to posunulo na 3.000ot. a domu jsem dojel s tím že jsem nemohl jet ani 110km/h. Vyměnil jsem palivovej filtr a bylo to OK.

Jinak já měním palivovej filtr cca po 10kkm.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Poklona,

a je to ... alespon se mi to v tomto okamziku zda.

Vymenil jsem palivovy filtr, opticky nebyl lepe zanesen nez obvikle.

Auto zrychluje, reaguje i na \"podlahovy\" plyn.

Udrzuji interval 15 000 km na olej a na filtry. Jezdim dlouhe trate (dalnicove), predpokladate ze je to dlouhy interval a mel bych prejit na 10tisic km?

Dekuji vam za pomoc

Zdravi

WiZi

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: AnotherOne

Původně zaslal: strizek

antipollution fault znamená nedostatek paliva....

buď máš v háji čerpadlo v nádrži a nebo přicpanej palivovej filtr (velice často)....

pak už dál méně běžné vadný snímač tlaku paliva...

To si trochu mimo. Antipollution fault znamená závadu na systéme znižovania emisií.

A aj v tem druhem pripade si mimo. Bezne vadny byva regulator tlaku paliva (DRV), ne snimac... Tu na foru sa vyskytel snad jeden pripad, kdy byl spatny snimac... V 99,999 procentach je vadny samotny regulator...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Guest Pažout 307
Původně zaslal: Grlik

Zdravím vás pánové,

mam také potíže s hláškou Antilopution fould i když mam FAP pryč. Jak mile chci prudčeji zrychlit po chvilkce se to objeví a auto přestane jet. Nevite nikdo čim by to mohlo být?

Kde jsi si nechal odstranit Fap?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...