Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Neví někdo prosím kde se dají koupit bílý pruhy ve formě takovýho plastovýho kruhu? Někde sem to viděl ale za boha si nevzpomenu.

Jedná se o tenčí plast, kterej se navleče mezi kolo a pneu a tadíž vytvoří dojem starých pneu s poctivým pruhem.

Díky! :papa

Odesláno

:myslim Mno - myslím si, že to patří spíš na historická auta, ale vzhledem k tomu, že cenovka NENÍ nijak nepřijatelná, možná se to na mojí 406ce objeví. :myslim

[upravil dne 7/5/2009 Medvěd]

Odesláno

By bylo zajímavý, jak je to s homologací... ;-) Ale zeptám se technicky: Nebude to vadit bezdušovkám? Jestli se nemýlím, tak těsnost je jistě nějak zaručena tvarem okraje ráfku. Neumím si to představit, ale jak to vypaá, tak se to vkládá mezi ráfek a pneu. Jak to je asi hluboko a jestli to fakt nebude někde utíkat...

Odesláno

To sem taky nepochopil, i když sem studoval návod. Nevím jestli stačí vyfouknout pneu abych udělal mezi kolem a pneu větší mezeru na nasazení nebo je potřeba úplně pneu \"odloupnout\" od kola. Škoda že tam nejsou nějaký fotky jak to vlastně vypadá a taky při nasazování.

Homologace by mě zajímala taky protože je to nebezpečný asi jako označení modelu na kufru :)

Edit:

7916_1.JPG

[upravil dne 8/5/2009 Fusion]

Odesláno
Původně zaslal: Medvěd

:myslim Mno - myslím si, že to patří spíš na historická auta, ale vzhledem k tomu, že cenovka NENÍ nijak nepřijatelná, možná se to na mojí 406ce objeví. :myslim

[upravil dne 7/5/2009 Medvěd]

Preboha :D Neverim vlastnym ociam :D

Medved, silno prehlasujuci ze na auto neda nic, co neprinese zadny uzitek, rozmysla nad bielimi pruhmy :)

Odesláno

Rád bych vás upozornil na jednu věc, ty lemy jsou použitelné do 120km/h a při denním používání jim dávám tak 2-3 měsíce. Je nutná důkladná a hodně hodně častá údržba.

Lemy jsou určeny na veterány.

Odesláno
Původně zaslal: Fusion

To sem taky nepochopil, i když sem studoval návod. Nevím jestli stačí vyfouknout pneu abych udělal mezi kolem a pneu větší mezeru na nasazení nebo je potřeba úplně pneu \"odloupnout\" od kola. Škoda že tam nejsou nějaký fotky jak to vlastně vypadá a taky při nasazování.

Homologace by mě zajímala taky protože je to nebezpečný asi jako označení modelu na kufru :)

[upravil dne 8/5/2009 Fusion]

To je trochu omyl, ten lem může odlítnout a mám dojem, že jde o nehomologovanou věc, ale na oldtimerech to nikdo neřeší.

Pneu se můsí \"odloupnout\" od disku a pak si s tím pěkně pohrát. Bok pneumatiky musí být důkladně odmaštěný.

[upravil dne 8/5/09 jarajarda]

Odesláno

Tak zatím jsou tu dvě informace, které mají docela značnou sílu najít důvod, proč Medvěd od onoho designového prvku zřejmě upustí

a) Edison - i já jsem docela přemýšlel, jak takový prvek bude sloužit na bezdušovkách (jak asi budou brblat v pneuservisu, co to po nich chci, zda díky tomu nebude unikat vzduch z pneu a já si díky tomu třeba nerozbiju ústa)

b) Jarajarda - pokud by mi tento designový prvek měl vydržet sotva několik týdnů, fakt nemá smysl do toho investovat.

Proč jsem o tom vůbec přemýšlel?

V době mého mládí jsem vídával dost aut, které měly pneu s bílým pruhem už z výroby (různé ameriky, ale i Wartburg, Žigul či hundrtka se s takovými gumami daly potkat) a docela jsem se těšil na to, kterak budou někteří řidiči čučet, kde jsem to koupil (a cenovka mě fakt přišla zajímavá). No nic, vracím se zpátky na zem - na autě asi zústanou kola běžná.

Odesláno

Medvěd: kdybych chtěl vidět, jak to vypadá na autě, pořídil bych vápenné mléko, vybral náhodně jedno kolo a udělal tím hydrátem za pomoci štětce na gumu kruh. Myslím, že by mi ten pohled stačil na to, abych se těšil na déšť, či dokonce zajel k wapce. :)

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...