kakot Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Dnes jsem sundaval u svého miláčka(306ka) přední kolo a zlomil se mi přitom šroub. Zlomil se přímo pod hlavou,a zbytek je v kotouči:( Ted vůbec nevím co stím. Poraďte prosím.... Citovat
kakot Odesláno 14. červenec 2008 Autor Odesláno 14. červenec 2008 Ale to bych zkurvil zavit... Citovat
EXI.60 Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Není ten zbytek v kotouči,ale v náboju.kotouč lze sundat samostatně.Jinak dej dolů kotouč a zkus vytočit zalomenej šroub sikovkama,nebo hasákem,pokud to nepujde,tak at ti náboj nekdo zkušenný nahřeje autogenem a vytočí ven ten zalomenej šroub.Když píšeš že se zlomil pod hlavou,tak by to mělo jít za co chytit.Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil. Citovat
kakot Odesláno 14. červenec 2008 Autor Odesláno 14. červenec 2008 Původně zaslal: EXI.60 Není ten zbytek v kotouči,ale v náboju.kotouč lze sundat samostatně.Jinak dej dolů kotouč a zkus vytočit zalomenej šroub sikovkama,nebo hasákem,pokud to nepujde,tak at ti náboj nekdo zkušenný nahřeje autogenem a vytočí ven ten zalomenej šroub.Když píšeš že se zlomil pod hlavou,tak by to mělo jít za co chytit.Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil. To ja taky zkusim a uvim...jinak dik Citovat
bombarderik Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 ja som raz takto vytahoval zlomeny srob. Existuju aj zavitniky na lavy zavit tym sa da vytiahnut. Spravis diru do srobu a do nej lavy zavit a mas to. Citovat
Dundee Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Původně zaslal: EXI.60 Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil. Není to poprvé, co čtu nebo slyšim o zlomenym šroubu kola na francouzskym autě Asi jsou nějaký měkčí Já mám skoro všechny šrouby k plecháčům lehce ožvejkaný (od origo klíče)... Jinak šroub by měl jít vytočit sikama, jak psal EXI.60, jen bych ho předtím zkusil stříknout \"WD 40\" nebo \"MD\" sprejem, popř. sprejem na uvolnění zarezlých šroubů Citovat
Edison Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Původně zaslal: Dundee Původně zaslal: EXI.60 Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil. Není to poprvé, co čtu nebo slyšim o zlomenym šroubu kola na francouzskym autě Asi jsou nějaký měkčí Já mám skoro všechny šrouby k plecháčům lehce ožvejkaný (od origo klíče)... Jinak šroub by měl jít vytočit sikama, jak psal EXI.60, jen bych ho předtím zkusil stříknout \"WD 40\" nebo \"MD\" sprejem, popř. sprejem na uvolnění zarezlých šroubů Na uvolnění šroubů taky dobře funguje cocacola, kontaktol... Možná líp, než WD40. :-D Citovat
P607Olda Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Anebo zajeď (na třech šroubech) do dílny, tam na to navaří matici a vyšroubují raz-dva. Citovat
Fusion Odesláno 14. červenec 2008 Odesláno 14. červenec 2008 Popř pokud mm trčí tak flexou udělat čáru a velkým plochým šroubovákem vytočit. Zbůsobů je víc. Citovat
kakot Odesláno 15. červenec 2008 Autor Odesláno 15. červenec 2008 Děkuju všem,zkusim to navrtat a vyndat tim zavitnikem. Citovat
vix Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 1) Pokud je zalomený v kotouči, sundej kotouč - a pak sikovky 2) Pokud je zalomený u náboje - až to budeš vrtat pro ten závitník, tak si dej majzla, až si nezničíš závit v náboji. Přece jen ten šroub je dostatečně tvrdý (a navíc je zalomený) Citovat
ozzy56 Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 Autogenem na náboj kola rozhodně nééé....,jinak budeš měnit i ložisko. Šroub odvrtej,má průměr 12mm,takže důlčíkem naznačit střed,začít 4 vrtákem,pak 6,nakonec 8mm vrtákem a vytahovákem zalomených šroubů (stojí asi 100kč) zbytek šroubu ven. Nakonec můžeš projet závit závitníkem M12,stoupání 1.25, Citovat
Welis Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 Zkus horkovzdušnou pistol ta zabrala na všechny šrouby co sem nemoh povolit jinak taky dobrej napad navarit na to matku, troaku poklepat kladivem by taky mohlo pomoct Citovat
Demo Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 Az sundas kotouc, tak si dej do injekcni strikacky petrolej a zkus to dostat co nejdal, pak to dokrmuj co dve hodky a druhe nebo treti by to melo jit v klidu vytocit sikama. Citovat
AnotherOne Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 Ja len dodám, že ako ťažko pôjde von záleží od toho či sa ti urval pri doťahovaní alebo uvoľňovaní. Ak pri doťahovaní, malo by to ísť ľahšie a pomôžu jednoduchšie z uvedených metód. Ak pri uvoľňovaní, znamená, že bude pekne zahrdzavený a v každom prípade vopred premazať hoci aj brzdovou kvapalinou. Citovat
Tosko Odesláno 15. červenec 2008 Odesláno 15. červenec 2008 Ja by som sa priklonil k demovi.PEtrolej má super vlastnosti a na povolenie zadretích vecí je super. V žiadnom prípade nenahrievať anni autogénom ani led lampou ani teplovzdušnou pištolou. Môžeš hned zakývať ložiskám. Mus´íš to spraviť len mechanicky:papa Citovat
Demo Odesláno 16. červenec 2008 Odesláno 16. červenec 2008 Hlavne je petrolej vzlinavy jako prase. takze se dostane tak kam chce Bud bych pouzil siky, ale radsi bych do toho vyvrtal diru a pouzil levotocive vytahovaky Citovat
marisw Odesláno 16. červenec 2008 Odesláno 16. červenec 2008 zhodit to dole, navarit na zlomeny šrób novú matku, samozrejme poriadne, ziadne grcance, potom tam daj trochu brzdovej kvapaliny a nechaj posobit.....zarucujem ze takto ho pekne odskrutkujes....zarucene, odskusane.... Citovat
oddie Odesláno 16. červenec 2008 Odesláno 16. červenec 2008 Pokud se ten šroub zlomil při povolování, je zarvaný či zarezlý jak prase, a takový vytahovákem nepovolí, ani kdyby se na hlavu stavěl. Vytahovák je sice úžasná věc, ale nelze zapomenout na to, že oproti danému šroubu má poloviční průřez, takže u zarvaných a zarezlých šroubů se prostě zlomí také, na přílič velké momenty prostě není určen. Obzvláště když šrouby kol jsou pevnostní... Různé vodičky na uvolňování jsou sice úža, ale v takovýhle případech fungují velmi omezeně - dokud se to aspoň trochu nepohne, do toho závitu jen tak samo od sebe nic nenavzlíná, na to takový zarezlý závit těsní až příliš dobře. Do celého závitu to nenavzlíná ani za tejden. Co se použití autogenu týče, když je člověk šikovnej, tak to v pohodě nahřeje tak, že se s ložiskem vůbec nic nestane. A když člověk šikonvej není, tak na autogen stajně nemá vůbec šahat. To jen k tomu ohřátí - co asi tak myslíte, že celá ta skupina chytá od brzd, co? Když lokálně ohřeju jen šrou a nejbližší okolí, ložisko se nezahřeje ani tolik jako při sjezdu z alpského kopce. Co se nejlepšího postupu týče, tak je to ono navaření matice CO-čkem. Opět to ale musí dělat někdo, kdo s tím umí zacházet, když se to tam jenom nasmrká, tak to pochopitelně nic nevydrží. Jinak odvrtávat kolový šroub je těžké zoufalství, a pravděpodobnost zničení náboje velká. Znám jediný případ, kdy nebylo zbytí - u Mercedesu s dlouhými šrouby, kde je hlava, pak dřík, pak teprve kužel, a pak závit - a šroub se zlomil za hlavou, takže kolo nešlo sundat (a bylo dost cenné, takže se nesmělo zničit). Odvrtání dříku a kužele, aby šel sundat aspoň ten disk, trvalo několik hodin, a padlo na to dost vrtáků, ale tam to prostě bylo pár cm hluboko v disku a vařit nešlo. Pokud má někdo pocit, jak \"snadno\" jde odvrtat kolový šroub, mám jich tu dost z vraků, přineste si vrtačku a můžete mi to předvést Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.