Přejít na obsah
  • Current Donation Goals

Recommended Posts

Odesláno

Dnes jsem sundaval u svého miláčka(306ka) přední kolo a zlomil se mi přitom šroub. Zlomil se přímo pod hlavou,a zbytek je v kotouči:( Ted vůbec nevím co stím. Poraďte prosím....

Odesláno

Není ten zbytek v kotouči,ale v náboju.kotouč lze sundat samostatně.Jinak dej dolů kotouč a zkus vytočit zalomenej šroub sikovkama,nebo hasákem,pokud to nepujde,tak at ti náboj nekdo zkušenný nahřeje autogenem a vytočí ven ten zalomenej šroub.Když píšeš že se zlomil pod hlavou,tak by to mělo jít za co chytit.Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil.

Odesláno
Původně zaslal: EXI.60

Není ten zbytek v kotouči,ale v náboju.kotouč lze sundat samostatně.Jinak dej dolů kotouč a zkus vytočit zalomenej šroub sikovkama,nebo hasákem,pokud to nepujde,tak at ti náboj nekdo zkušenný nahřeje autogenem a vytočí ven ten zalomenej šroub.Když píšeš že se zlomil pod hlavou,tak by to mělo jít za co chytit.Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil.

To ja taky zkusim a uvim...jinak dik

Odesláno
Původně zaslal: EXI.60

Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil.

Není to poprvé, co čtu nebo slyšim o zlomenym šroubu kola na francouzskym autě;) Asi jsou nějaký měkčí:( Já mám skoro všechny šrouby k plecháčům lehce ožvejkaný (od origo klíče)...

Jinak šroub by měl jít vytočit sikama, jak psal EXI.60, jen bych ho předtím zkusil stříknout \"WD 40\" nebo \"MD\" sprejem, popř. sprejem na uvolnění zarezlých šroubů;)

Odesláno
Původně zaslal: Dundee

Původně zaslal: EXI.60

Divím se že jeden z nejodolnějších a nejtvrdších šroubů na autě se zalomil.

Není to poprvé, co čtu nebo slyšim o zlomenym šroubu kola na francouzskym autě;) Asi jsou nějaký měkčí:( Já mám skoro všechny šrouby k plecháčům lehce ožvejkaný (od origo klíče)...

Jinak šroub by měl jít vytočit sikama, jak psal EXI.60, jen bych ho předtím zkusil stříknout \"WD 40\" nebo \"MD\" sprejem, popř. sprejem na uvolnění zarezlých šroubů;)

Na uvolnění šroubů taky dobře funguje cocacola, kontaktol... Možná líp, než WD40. :-D

Odesláno

1) Pokud je zalomený v kotouči, sundej kotouč - a pak sikovky ;)

2) Pokud je zalomený u náboje - až to budeš vrtat pro ten závitník, tak si dej majzla, až si nezničíš závit v náboji. Přece jen ten šroub je dostatečně tvrdý (a navíc je zalomený)

Odesláno

Autogenem na náboj kola rozhodně nééé....,jinak budeš měnit i ložisko.

Šroub odvrtej,má průměr 12mm,takže důlčíkem naznačit střed,začít 4

vrtákem,pak 6,nakonec 8mm vrtákem a vytahovákem zalomených

šroubů (stojí asi 100kč) zbytek šroubu ven.

Nakonec můžeš projet závit závitníkem M12,stoupání 1.25,:)

Odesláno

Az sundas kotouc, tak si dej do injekcni strikacky petrolej a zkus to dostat co nejdal, pak to dokrmuj co dve hodky a druhe nebo treti by to melo jit v klidu vytocit sikama.

Odesláno

Ja len dodám, že ako ťažko pôjde von záleží od toho či sa ti urval pri doťahovaní alebo uvoľňovaní. Ak pri doťahovaní, malo by to ísť ľahšie a pomôžu jednoduchšie z uvedených metód. Ak pri uvoľňovaní, znamená, že bude pekne zahrdzavený a v každom prípade vopred premazať hoci aj brzdovou kvapalinou.

Odesláno

Ja by som sa priklonil k demovi.PEtrolej má super vlastnosti a na povolenie zadretích vecí je super. V žiadnom prípade nenahrievať anni autogénom ani led lampou ani teplovzdušnou pištolou. Môžeš hned zakývať ložiskám.

Mus´íš to spraviť len mechanicky:papa

Odesláno

zhodit to dole, navarit na zlomeny šrób novú matku, samozrejme poriadne, ziadne grcance, potom tam daj trochu brzdovej kvapaliny a nechaj posobit.....zarucujem ze takto ho pekne odskrutkujes....zarucene, odskusane....

Odesláno

Pokud se ten šroub zlomil při povolování, je zarvaný či zarezlý jak prase, a takový vytahovákem nepovolí, ani kdyby se na hlavu stavěl. Vytahovák je sice úžasná věc, ale nelze zapomenout na to, že oproti danému šroubu má poloviční průřez, takže u zarvaných a zarezlých šroubů se prostě zlomí také, na přílič velké momenty prostě není určen. Obzvláště když šrouby kol jsou pevnostní...

Různé vodičky na uvolňování jsou sice úža, ale v takovýhle případech fungují velmi omezeně - dokud se to aspoň trochu nepohne, do toho závitu jen tak samo od sebe nic nenavzlíná, na to takový zarezlý závit těsní až příliš dobře. Do celého závitu to nenavzlíná ani za tejden.

Co se použití autogenu týče, když je člověk šikovnej, tak to v pohodě nahřeje tak, že se s ložiskem vůbec nic nestane. A když člověk šikonvej není, tak na autogen stajně nemá vůbec šahat. To jen k tomu ohřátí - co asi tak myslíte, že celá ta skupina chytá od brzd, co? Když lokálně ohřeju jen šrou a nejbližší okolí, ložisko se nezahřeje ani tolik jako při sjezdu z alpského kopce.

Co se nejlepšího postupu týče, tak je to ono navaření matice CO-čkem. Opět to ale musí dělat někdo, kdo s tím umí zacházet, když se to tam jenom nasmrká, tak to pochopitelně nic nevydrží.

Jinak odvrtávat kolový šroub je těžké zoufalství, a pravděpodobnost zničení náboje velká. Znám jediný případ, kdy nebylo zbytí - u Mercedesu s dlouhými šrouby, kde je hlava, pak dřík, pak teprve kužel, a pak závit - a šroub se zlomil za hlavou, takže kolo nešlo sundat (a bylo dost cenné, takže se nesmělo zničit). Odvrtání dříku a kužele, aby šel sundat aspoň ten disk, trvalo několik hodin, a padlo na to dost vrtáků, ale tam to prostě bylo pár cm hluboko v disku a vařit nešlo. Pokud má někdo pocit, jak \"snadno\" jde odvrtat kolový šroub, mám jich tu dost z vraků, přineste si vrtačku a můžete mi to předvést :D

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...