Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Nová pravidla parkování v Praze, kudy z toho ven???


Medvěd

Recommended Posts

Momentálně řeším takový tvrdší oříšek (a dnes na Korábě jsem zjistil, že nejen já, že, Ako?).

Praha 7 (i 1, 2, 3) se rozhodla řešit parkování na ulicích, které je opravdu neúnosné, formou zpoplatnění. První auto hlášené na obyvatele Prahy 7 bude platit 700 Kč ročně, druhé auto na toho samého majitele 7000 Kč ročně.Firmy sídlící na Praze 7 to mají podstatně dražší, ale to momentálně neřeším. Já mám tenhle problém. Jsem zaměstnancem firmy sídlící ve Frýdku - Místku a využívám jejich firemní auto (nemám ho k osobnímu užívání, jen jako služební pro výkon mého povolání). Vzhledem k tomu, že firma nesídlí na Praze 7, neexistuje možnost, že bych mohl auto před domem parkovat a platit cca 2700 za hlídané parkování u Parkhotelu, kde parkuje auto konkurence se šéfovi opravdu chtít platit nebude. Já mám už rok zažádáno o parkování osobáku na hlídaném parkovišti u Technického muzea (za 800 měsíčně) a když jsem se hlásil, tak mi bylo řečeno, že to vidí tak na 3 roky čekání.

Trochu informací:

http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2007070701

Tak kudy z toho ven???

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tý brďo, to je mazec... Jak jsem to tak pročetl na tom D-fensu, tak z toho cestu nevidím. Buď ti zaměstnavatel zřídí "provozovnu" v tvém bytě, aby měl nárok koupit firemní kartu, a platil by 36.000 za rok (neboli 3.000 za měsíc). Nebo udělat honem smlouvu na těch 2.700 měsíčně u Parkhotelu, protože za prvé tam určitě brzy zvednou ceny, a za druhé tam za pár týdnů nebudou mít ani za tyhle peníze jediné volné místečko. To je ale síla.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

asi jedina moznost je spechat rychle do Parkhotelu, nebo tam dole u veletrzni. a nebo parkovat v Bubenci...

tenhle problem bude mit i spousta lidi, kteri bydli v najmu, protoze jim nikdo soudny neda trvaly pobyt (ano, podle prohlaseni na webu p7 trvaly pobyt nezaklada zadna majetkova prava k bytu. a lze jej uredne zrusit za jistych podminek. nicmene vysvetlujte to napr. exekutorovi, kteremu uplne staci jako zaminka jmeno, napsane na zvonku, ci roky neplatne prihlaseni k pobytu).

BTW, Praha 3 se uz ani netaji tim, ze klidne vyda vic parkovacich karet, nez je k dispozici mist. To je krasnej kseft, radost pohledet :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Njn, je vidět, že zmr*i na radnicích P1, 2, 3 i 7 si vymysleli pro sebe pěknou kasičku. A vůbec není jasný, kam ty prachy půjdou - řekl bych, že výběrčím firmám, který asi budou nějakým způsobem napojený na ty, kteří o tom rozhodují :nevim.

Podle mýho navíc soudruzi zcela záměrně přehlédli případy, jako je Méďův, přestože je jich něurekom. Lépe řečeno, skoro všichni, kteří se v těchto lokalitách pohybují služebně autem a nemají tam trvalý pobyt a zároveň auto přihlášené na sebe, budou brzo v prde*i, poplatek za parkování bude pěkně mastný a hlavně - nebude kde zaparkovat!:grr:grr:grr

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Vvitty

... az bude tentyz system v cele CR, takze kazdy kdo ma auto zaplati zaroven parkovaci poplatek a bude mozne jednotlive mestske zony nahradit ZONOU CR :)

a opet zavladne klid a idyla....

To teda nezavládne, protože to jde do lokálních kapes, a aby to šlo do nějaké cetrální, o to nikdo zainteresovaný nestojí. Takže budeme v reále hrát takovou tu kdysi oblíbenou stolní hru Monopoly - zaplatíš všude kde vlezeš. Tedy tam kde bydlíš parkovací kartu, a tam kde se hneš jinam mýtné/vlezné/parkovné atd. Že to bude idyla, na to bych rozhodně nespoléhal - to leda v případě, že ti nějaká taková zajímavá oblast bude přímo patřit.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: oddie

Původně zaslal: Vvitty

... az bude tentyz system v cele CR, takze kazdy kdo ma auto zaplati zaroven parkovaci poplatek a bude mozne jednotlive mestske zony nahradit ZONOU CR :)

a opet zavladne klid a idyla....

To teda nezavládne, protože to jde do lokálních kapes, a aby to šlo do nějaké cetrální, o to nikdo zainteresovaný nestojí. Takže budeme v reále hrát takovou tu kdysi oblíbenou stolní hru Monopoly - zaplatíš všude kde vlezeš. Tedy tam kde bydlíš parkovací kartu, a tam kde se hneš jinam mýtné/vlezné/parkovné atd. Že to bude idyla, na to bych rozhodně nespoléhal - to leda v případě, že ti nějaká taková zajímavá oblast bude přímo patřit.

Ale to už nebudeš platit, protože v ruce budeš mít čip jak nějaký zvíře a nebudeš vytahovat peněženku, ale rovnou se ti to bude odečítat z účtu.

A bude se vědět, kde jsi, co tam děláš apod.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Kdyby aspoň člověk za ty prachy měl nějaký vyhrazený místečko, kde bude vědět, že ať přijede kdykoliv, bude si tam moct zaparkovat!

Až to přijde na Prahu 10, tak to budu řešit taky, páč jsem tam v podnájmu a tudíž tam nemám trvalé bydliště a otázka je, jestli to bude pro nás, náplavky, vůbec možné zřídit nebo jestli budu muset každý večer cpát prachy do nějakého parkovacího automatu.. :bojim

Zóny v centru celkem chápu... i když, co by jim udělalo je zpřístupnit komukoliv třeba od 18:00 do 7:00 druhého dne gratis.. , ale pro ostatní části Prahy je tohle fakt pytlovina!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Méďo ,předpokladam že na Ducatu nemaš pražske spz ale T , tym normalně parkuj a řekni že jsi navštěva.:D

Jinak si nedovedu představit že bydlim v Praze a přijede někdo zamnou třeba z Brna a bude muset parkovatt někde mimo Prahu nebo na okraji.Milá představa,fakt.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

no, možná tak v Týně .. ale nechci ti brát iluze.. do 2 let je to v ČB (kde by chtěl žít každý) a do 5 let je to v každé prd*li.

Je to dobré zdanění - třeba Praha - 700,- Kč/rok. Nějvětší fígl je, že se situace s parkováním vůbec nezmění. Jen se lidi o něco více zdaní.

Myslím, že spousta lidí by brala, kdyby platili 700,- Kč/MĚSÍC a měli tam své vyhrazené místo. Možná by byli ochotni platit i 1400,- / MĚSÍC !!!

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

jaka dan? doted se tu normalne parkovalo....(pomijim mista a la letna pri fotbale, ci vinohrady....)kdyby to cely melo nejakou logiku, nejsem proti-chces parkovat, tak an to nejak prispej, ale ne zpusob, sice tu bydlis, ale trvaly bydliste mas jinde=>trhni si nohou a plat brutalni sumy.....a stejne mozna nezaparkujes...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...