Jump to content

Garfield

Uživatel
 • Content Count

  1,860
 • Joined

 • Last visited

1 Follower

About Garfield

 • ID člena
  406
 • Rank
  Toto forum je můj domov

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 306
 • Rok výroby
  2000

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Praha 9
 • Stát
  Česká republika

Kontakty

 • Veřejný E-mail
  garfield@peugeot-club.com
 • Webová stránka
  http://www.peugeot-club.com?clen=640

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Nazdárek, stálého likvidátora ti žádná z velkých pojišťoven nepřidělí, protože by to odporovalo tzv. "anti-fraud policy", jejíž pravidla v každém ústavu stanoví a hlídá Oddělení pojistných podvodů. Jinými slovy, taková ta praxe jako ve filmu Pupendo, kdy byli ti dva likvidátorští týpci z pojišťovny domluvení s Bolkem Polívkou, tak to se dneska setsakra hlídá. A likvidátoři jsou ve velkých pojišťovnách také hlídáni včetně lustrování korespondence a odposlechů, i když se to nesmí říkat, a mají miliony pravidel, kterých se formálně musejí držet a pokud ne, poznají to na výplatě. Taky si všimni, že prakticky všechny velké pojišťovny v současné době shánějí pracovníky do likvidace - ona to byť za dost dobrý plat není zrovna záviděníhodná práce, neustále tlaky ze všech stran. Protože pokud zeshora přijde příkaz "tak tenhle rok máte za úkol ušetřit tolik a tolik", tak cesta nejmenšího odporu vede tou cestou, že se v likvidovaných případech hledají formální chyby (chybějící podpisy např. že zákazník převzal opravený vůz, špatná data na dokladech která přerušují logickou časovou osu či tak něco). Když do pojišťovny voláš tak se používá hlasový analyzátor, takže je lépe vše písemně. No a logicky pracovník oddělení likvidace, který chce mít od šéfa klid a nechodit domů finančně odlehčený, se úzkostlivě drží formálních pravidel. A tady nastupuje úloha tvého pojišťováka, aby ti pomohl v tom smyslu, aby likvidátor neměl záminku cokoli zdržovat nebo zamítat. Že spousta z "pečujících zástupců" na svou práci sere, je jiná věc - a tady zas nastupuje klient, aby takovéhoto člověka buď přivedl k rozumu, nebo vykopl a spolupracoval s jiným. Jméno svého agenta máš na každé smlouvě hned v záhlaví. Znáš toho člověka, jsi s ním ve styku?
 2. No, těžko takhle bez informací jakkoli soudit, co se děje. Ale v jednom jasno je: Ptám se, kde je tvůj pojišťovák, se kterým vaše firma sjednávala pojištění, zvaný "pečující zástupce"? Jeho úkolem je, mimo jiné, v případě pojistné události připravit s tebou podklady tak, aby oddělení likvidace po tobě už nic dalšího nechtělo. A v méně jednoznačných případech s tebou vše zformulovat tak, aby nic nepřipouštělo dvojí výklad nebo neobsahovalo faktické nebo formální chyby, na kterých by se likvidátor mohl "otočit", Aby si např. dva doklady v něčem neprotiřečily nebo aby časová osa události byla na přeskáčku. Co si budeme vykládat, někdy se doklady musejí vystavit se zpětnou platností, a když se pak člověk sekne ve správném datování, malér je na světě. Ovšem tohle všecho s tebou musí tvůj člověk ohlídat. A pokud se ti jeho práce nelíbí, tak si pečujícího zástupce vyměň, jako klient na to máš plné právo.
 3. Garfield

  ESHOP 2016 - 2018

  Nejsou prosím náhodou mezi chystanými novinkami v e-shopu také nějaká trička s límečkem a výšivkou loga clubu? Samozřejmě jen pokud půjde sehnat i v řádných velikostech stejně jako máme v e-shopu ta modrá trička bez límečku, ta jsou bezvadná, mám jich 8 a střídám. Na Legendy 2017 v červnu by se něco takového hodilo.... A nejen tam - tričko s límečkem se člověk nemusí stydí vzít téměř kamkoli, zatímco bez límečku se všude nehodí... Třeba na Legendy....
 4. No, kdo ví kdo Peugeotu dělal tohle nejnovější logo, možná nějací Němci a je to pomsta za poslední válku...
 5. Díky díky, Béďo. Pavelu - taky dík, ale to jen z nouze - tenhle lvíček je totiž nového typu, ten jak vypadá že levou přední hajluje. Na cabrio patří starší znak...
 6. Júúú, díky, Béďo... On by se Garfield ozval i dřív, kdyby neměl skoro 3 týdnu šerednou angínu a vůbec nekoukal na net. Takhle to vypadá že frajersky hodil do placu cabrio až za minutu dvanáct, ale fakt to nebyl záměr :-)
 7. Zdarec Hurvajzu, díky, asi malé budou, myslím že to má mít na výšku tak 5 cm, víc budu vědět zítra až zajdu do garáže a oměřím.... Nicméně díky a když tak se ozvu.
 8. Takže tedy vystavíme Garfieldovu 306 cabrio... A nastane honička, jestli se kocourovi podaří sehnat chromový znak lvíčka co patří na víko kufru, neb ten mu v létě ulétl někde poblíž Neuschwansteinu, když se jelo do Monaka a Monzy a zběsilou rychlostí se dohánělo zpoždění...
 9. Vždyť o tom píšu - to jsou ty krabičky první generace, jak Šestý smysl tak Safe Line. Ale od příštího roku najedou krabky oné druhé generace... Ono totiž v drahých autech - Audi, BMW třebas - tuhle krabičku dává do vozu už výrobce. A tuhle mi jeden známý říkal, jak bezvadně v Q7 zafungovala - půjčil si Q7 od bráchy na výlet po jižních Čechách, a když už byli blízko rakouské hranice, napadlo ho zajet si doslova pár set metrů přes čáru nakoupit. A to neměl dělat - audina mu prej dvakrát německy cosi napsala na displej, páč neumí německy tak nevěděl co, a pak chcípla a dál se nejelo. Zafungoval režim proti ukradení, kdy majitel nenahlásil na příslušné místo, že s autem se pojede do zahraničí. Takže sice to na jednu stranu hlídá takovouhle věc, na druhou stranu nějací kdovíjak placení operátoři kohosi vědí každou minutu, kde se auto pohybuje.... Moc se nedivím, že se lidi moc nehrnou nechat si to do aut montovat.
 10. No, ale někdy tam najdeš věci, se kterými člověk nemusí jen tak souhlasit. Např. telematické jednotky (jsem už alergický na slovo "chytrý" pokud jde o elektroniku) nové generace, které článek zmiňuje. První pojišťovny u nás už je koupily a v nejbližších měsících je začnou zavádět. A podpoří to slevou nebo rovnou dotací, protože krabka něco stojí. Kromě obvyklého šmírování tyhle nové krabičky také "vyhodnocují styl jízdy". Což bude zcela jistě nechutně zmatená směs dat, která bude ale u každého řidiče vypovídat o něčem jiném. Někdo jezdí jak pos.anej a přitom nebezpečně a nestíhá sledovat okolí a předvídat, přičemž ho krabička určitě vyhodnotí jako dobrého řidiče. Zatímco třeba člověka, co jezdí svižně ale auto bezezbytku ovládá, si myslím že krabička může vyhodnotit jako rizikového a nabonzuje pojišťovně "zvyšte mu pojistku". Jako by nestačilo, že z EU přišla povinnost mít teď šmírovací krabičky povinně v každém novém autě, samozřejmě pod bohulibým krycím názvem zvyšování bezpečnosti (byť zatím krabičky v primitivní podobě, ale každý Velký bratr začíná jako Malý bratr). Není mi z toho veselo.
 11. Zajímavost z Británie: Pokud jde o mladé řidiče, kteří vždycky chudáci platí za pojištění strašnou palbu, některé pojišťovny v UK začaly používat zajímavou metodu. Pročesávají sociální sítě, aby zkusily odhadnout míru zodpovědnosti či naopak frajírkovství. A prvně jmenované skupině nabízejí levnější pojistky než standardně.
 12. Jen doplněček - u Alíků má tvůj otec pojištěná všechna skla, nikoli jen ""výhledová" jako u Kooperativy. Tedy včetně např. střešního okna nebo včetně prosklené střechy.
 13. Jo jo, za roční rozdíl nějakých Kč 300 v pojistném (to je tak rozdíl mezi jednotlivými stupni) se sotva komu bude chtít ondit se s vytahováním tachometru... Na Kouďákovu 309-tou vychází pojištění nějakých 1.500 ročně, když najede do 5 tis KM.
×
×
 • Create New...