Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Prasklé čelní sklo


Škof

Recommended Posts

Medvěd má bohužel pravdu :( , po ukončení tříletého leasingu jsem taky doplácel navýšení povinného ručení :grr.

Proto je pojištění předního skla nejjednodušší.

to Dafe: přijížděl jsem k náklaďáku,kterému přede mnou upadly ze zadních kol kusy bláta :grr . Slyšel jsem pár nárazů,jelikož jsem spěchal tak jsem nezastavil hned , ale až doma a výsledek byla zničená přední mlhovka a poškozený spojler.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dafe: A jak se má v obci zastavit náklaďák? To jako šílenec předjedu za cenu porušení hned několika § v zákoně a pak postavím auto na příč silnice. A nebo budu na něho mávat? Už vidím, jak mi každý zastaví. :myslimJinak máš pravdu, že je lepší si připojistit čelní sklo.:myslim:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zajímavé, jaká debata se rozpoutala...

Moje řešení je nakonec takové, že jsem se domluvil se známým, co před časem boural a nějaké bonusy mu nehrozí. Takže to nechám spravit v jednom z těch servisů \"výměna zdarma\" na jeho povinné ručení. A zadarmo to po něm taky nechcu...Je to lepší než to platit celé ze svého.

Jinak nikoho stavět na cestě se nechystám...

Přikláním se ale k názoru OK406, padž situaci kdy předjíždím a zastavuju náklaďák si moc nedokážu představit...

To Dafe: Sám nevím, čím mi čelní sklo prasklo...cokdyž zrovna šutrem od jednoho z tvých náklaďáků. Tvrzení, že to prostě tvůj náklaďák nezavinil a tudíž nebudeš nic platit a nebo změníš pojišťovnu mi připadá dost arogantní. Tak doufám, že za bonusy a ušetřené peníze aspoň občas koupíš zimní gumy na své stroje. A to že ze šutru je jen pavouček je NESMYSL.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud vám auto před vámi rozbije přední sklo a v autě s vámi jede osoba která je svědek (nemuže to být příbuzný) tak se řidič toho auta před váma z toho nemuže vykroutit. Takhle mi to bylo řečeno v ČP. Mě rozbil okno služební Superb, ne blikání zastavil i udaje o sobě mi dal, zbytek jsem si zjistil sám, ale pak se vykrucoval že to nepotvrdí pojišťovně že to nemám od něj, tak dlouho jsem mu telefonoval až to vzdal a nahlásil a během tří dnů jsem měl sklo vyměněný;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Škof

Moje řešení je nakonec takové, že jsem se domluvil se známým, co před časem boural a nějaké bonusy mu nehrozí. Takže to nechám spravit v jednom z těch servisů \"výměna zdarma\" na jeho povinné ručení. A zadarmo to po něm taky nechcu...Je to lepší než to platit celé ze svého.

Dnes už je to ale jinak. Pojišťovny si na své přijdou. Jestliže tvůj obětavý kamarád už nemá žádné bonusy, tak mu pojišťovna bez milosti připočítá k pojistnému tzv. malus. Chtěl jsem ten problém se sklem vyřešit stejně, ale když jsem prohlížel stránky pojišťovny (můj případ byla Kooperativa) tak jsem spočítal, že by případný viník nehody zaplatil na malusech a ušlých bonusech více, než by mě stálo nové čelní sklo. Tak pozor na to :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dnes už je to ale jinak. Pojišťovny si na své přijdou. Jestliže tvůj obětavý kamarád už nemá žádné bonusy, tak mu pojišťovna bez milosti připočítá k pojistnému tzv. malus.

čaute,

musím sa pripojiť k tým Malusom. Kedže na Slovensku stále prebieha veľký konkurenčný súboj medzi poisťovňami žiadna ešte nezačala uplatňovať Malusy lebo by prišla o zákazíkov, proste by odišli a išli by do inej. Hotofka!!!

A čo sa týka Defa, mám takú skúsenosť, že od kamiona to najskôr schytáš na ceste a z vlastnej skúsenosti musím povedať že v kolóne do Žiliny kde sa nemáš kde otočiť tak v protismere som dostal takú šupu na predné sklo. že kým som nezastavil a nepozrel to na parkovisku tak som si nebol istý či je to sklo ok.

Inak páni, ďalšia možnosť ako preplatiť predné sklo je, že z inej domovej poistky sa to dá uhradiť.

U nás za panelákom decká hadzali kamene a na jednom favorite rozbili predné sklo. No a chudák otec to vyriešil cez domovú poistku bytu a ono to v pohode prešlo, takže druhý spôsob je tu aj pre Vás. čafte.:papa:papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já bych chtěl jen upozornit na jednu skutečnost ...

To že si za 500,- necháte připojistit čelní sklo, tak ještě nemáte vyhráno. Záleží totiž na pojišťovně, u které to máte! Většina pojišťoven za tu pětistovku pokrývá jen výměnu skla do 5000,- zbytek je na vás!

Tak bacha!

Ptal jsem se v jednom servisu, kde se spec. na výměnu skel a bylo mi řečeno, že na 406 se senzorem stěračů je ideální pojistka s krytím do 10tis. Sklo stojí cca 6tis + práce ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

JE to tak, u kooperativi maji pojistne od 500Kc(pojistna castka max. 5000kc) az po nakych tusim 1250, ja si v pondeli necham udelat pojistku za 750Kc na rok, jelikoz sem dneska schytal naky kaminecky a mam na celnim skle takovy maly milimetrovy direcky :grr az me to ser. :grr a to jeste je tady v Hradci sucho a stejne se me to udelalo ze dne na den, jen se jeste zeptam kolik stoji zadelani tech direk? a vystaveni papiru ze je to ok? de me o to jestli i takhle malinky dirky se nemuzou nahodou rozletet do pavouka:bojim diky za rady

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Fór s těma malusema je to v tom, že pojišťovna se takto svého bourajícího klienta zbaví. Prostě bouráš = prostě platíš. Jdi si jinam. Pojistítě tě tam, dobře pro tebe a dobře pro nás. Nepojistí tě? Nevadí, nejezdíš. Tak se rozhodni co chceš - jít pryč a riskovat, nebo nám platit?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
Původně zaslal: Jogin

JE to tak, u kooperativi maji pojistne od 500Kc(pojistna castka max. 5000kc) az po nakych tusim 1250, ja si v pondeli necham udelat pojistku za 750Kc na rok, jelikoz sem dneska schytal naky kaminecky a mam na celnim skle takovy maly milimetrovy direcky :grr az me to ser. :grr a to jeste je tady v Hradci sucho a stejne se me to udelalo ze dne na den, jen se jeste zeptam kolik stoji zadelani tech direk? a vystaveni papiru ze je to ok? de me o to jestli i takhle malinky dirky se nemuzou nahodou rozletet do pavouka:bojim diky za rady

Když jsem si sjednával pojistku u ČP tak jsem se na tohle taky ptal jestli mají nějaký omezení, ale bylo mi řečeno, že žádný cenový omezení na pojištění skla nemají. A opravdu, když mě po 3/4 roce prdlo sklo tak bez řečí zacvakali cca 9500,- za výměnu. U jiný pojišťovny jsem to nezjišťoval.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 3 týdny později...

Ja mam taky na 406 praskle sklo s destovym senzorem. Mam ho pripojisteny do 10 000kc. To pojisteni jsem si udelal pred 14 dny. Nekdo tady psal, ze by se s tim ohlasenim pojistovne melo pockat min. 3 mesice. To teda nechapu proc, kdyz ta pojistka ma platnost hned od nasledujiciho dne. Praskle sklo je vec, ktera se neda nijak ovlivnit a muze se stat kdykoliv a komukoliv. Nekde jsem slysel, ze odebirani bonusu je protizakonne a vetsina pojistoven uz to nedela...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já mám svoji 406 pojištěnou u ČSOB + jsem si připojistil čelní sklo za 864,-Kč (cena skla do 10000,-Kč) za rok s spoluúčastí 500,-Kč. A věřím, že mám klid a nebudu se muset s někým dohadovat, jestli jej rozbil a nebo ne.:myslim:super:D:D:D:D

[upravil dne 12/3/07 OK406]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak se ještě podívej té Allianz na zoubek. Myslím na smlouvu. Nemáš tam náhodou 10% spoluúčast. U pojistky za litr se mi 10% zdá moc. Jsou jiný pijišťovny co za 11 kil pojistí všechny okna bez spoluúčasti s limitem 15000,-. No a na dvoulitr s max bonusem platím 3300,-Kč. Celkem tedy 4400,-Kč za rok. Co k tomu dodat.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...