Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Když nemá městská policie co na práci.....


Driver

Recommended Posts

Původně zaslal: Medvěd

Ad MP dnes 12. 30 v Plzni:

Často (pravidelně každý čtvrtek) potřebuji zajet dodávkou do Divadelní ulice, kde mám zákazníka (jedná se o slepou ulici, na jejímž konci je malé parkoviště tak na 6 aut a zrovna tam má zákazník prodjenu). Každý čtvrtek zde zažívám krizovou situaci, protože v té uličce parkují auta nejen na parkovišti, ale po obou stranách vozovky, takže jízdní pruh zde zústává tak na šířku DUCATA + 5 cm z každé strany (a to musí mít auta sklopená zrcátka, jinak jim je sklápím autem). Dnes jsem ale nezajel ani do oné uličky, protože v zatáčce stála proti sobě dvě auta a já se mezi nima prostě nezlomil - tak jsem tedy spravedlivě rozhořčen zavolal na MP, po chvíli opravdu dorazili dva mladíci, okoukli situaci a sdělili mi, že to ke krámu nemám až tak daleko, že mi tedy povolují vjet s autem na chodník a že mám prodavačku dovést k autu - oni že můžou maximálně zavolat odtahovku a ta než přijede, tak to auto už v zatáčce určitě nebude A ZA CHVILKU ODJELI!!!!!!!!!! Když jsem je upozorňoval, že mě TRVALE tvoří překážku cca 10 aut parkující tak, že mezi nimi není zákonem stanovený jízdní profil - pokrčili rameny a sdělili mi, že BY MUSELI ODTAHNOUT PůLKU PLZNĚ - tak nevím k čemu MP v Plzni je (majitel krámu, kam jezdí denně několik aut se zbožím dokonce byl i na odboru dopravy a stěžoval si na problémy se zásobováním - A NEPOCHODIL!!!!!!!!!!!!!!!!)

Jen pro pobavení:

V oné ulici sídlí i autoškola a když si představím, že jako čerstvý adept řízení mám projíždět touhle uličkou - fakt žákům nezávidím!

[upravil dne 21/9/2006 Medvěd]

Pfft.. to nevíš že se pokutujou (popř. odtahujou a botičkujou) jenom ty auta, který překáží nejmíň? :D

Jednou sem stál u nás před barákem v Brně (je tam vjezd a cedulka \"Vjezd den a noc ponechat volný\") jeli kolem MP a asi neměli nic lepšího na práci než mě otravovat. Tak sem musel ukazovat papíry od auta, prokazovat že tam bydlím a bla bla bla... Když sem je ale upozornil že auta za mnou stojí všechny (kolem 20 aut) na zákazu stání a některý půlkou autem na chodníku, radši se sbalili a pelášeli pryč. :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Co ktomu dodat kolikrat mam na Mestaky takovej vztek ze nemit na sobe tu uniformu tak je na miste zmlatim misto toho aby hlidali jestli nahodou naka smazka zrovna nekde naky auto nevykrada tak Buzerujou kohokoli kdo je zrovna po ruce a je relativne slusnej takze nehrozi ze dostanou na budku.Myslim ze spousta prestupku jde resit domluvou pokud clovek potrebuje nekde nachvilku zastavit nebo si zrovna nedovre okynko neni naprosto

zadny duvod davad pokutu .Zrovna dneska jsem videl asi 10 aut ktere potrebovali zastavit v ulici jelikoz jejich deti meli ve skole schuzku ci co nikomu neprekazeli ale stali podel ulice pulkou mimo vozovku zadna trava spis blato a vsichni meli boticku behem pul hodiny.At se pak ale panove nedivi ze sou nane lidi nasrany a ze na ne vetsina lidi kouka hur nez na popelare .Osobne vsem a specialne kdyz mi davaj pokutu naprosto otvrene a nahlas rikam at si najdou slusnou praci.:xvul:xvul:xvul

[upravil dne 21.9.2006 BobyD]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Taky jsem já vůl platíval (a to asi tak dvakrát za deset let, co intenzivně jezdím) za špatné parkování.

Teď už je to jednoduché - když přijdu k autu a zjistím, že jsem něco přehlédl a blbě zaparkoval (vědomě to totiž zásadně nedělám), vím, že stačí prohlásit, že to tam zaparkovala \"osoba mě blízká\" a ať tedy dají pokoj nebo si tu botičku zase rychle sundají, neboť pokud to budou podmiňovat zaplacením pokuty, půjde zcela jednoznačně o zneužití pravomoci veřejného činitele.

Totéž by už tím tuplem platilo, pokud by mě nějaký \"měšťák\" buzeroval za to, že jsem nechal pootevřené okýnko.

A i kdyby pak nakonec dokonce i ti ouřadové v první i druhé instanci správního řízení trvali na tom, že jsem se tím dopustil přestupku, docela by mě zajímalo, zda by pak příslušný odvolací soud uznal, že jsem se skutečně dopustil \"nade vší pochybnost\" jednání, které přitom vykazovalo alespoň nějaké známky \"společenské nebezpečnosti\".

Jo ale když raději na místě zaplatíte s dobrým pocitem, jak jste to nakonc hezky usmlouvali (a navíc \"bez bločku\"!) - to se pak se ale opradu, opravdu nedivte, že příště budete buzerováni za ještě větší voloviny...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokusili se na něj \"výchovně působit\": vy si nezajistíte vozidlo, někdo vám ho vykrade a my to pak musíme řešit. To nás něco stojí a my vám dáme pokutu, abychom to tak ňák kompenzovali, že.

Asi to nebyla ta správná chvíle na vysvětlování, že jejich služby máme všichni už předplacené a že náklady se příliš neliší, ať už se v kanclu dloubou v nose nebo sepisují podání.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

2 GRAVER: Je to placené stejně,ale prevence je daleko lepší než následné pátrání.Kdyby nemusela být tak přehnaná administrativa, tak bys policisty rozhodně neplatil za dloubání v nose, ale za jejich činnost na ulici, protože v kanclu by jich nebylo třeba. Ale nynější systém prostě je na ho..o.

MARCEL505: Ze zákona mají určité vozy na SPZ vyjímku....to by jses mohl divit proč třeba SPZ nemá trolejbus. Nejsem si jistej tou maringotkou dělníků ale ostatní vozy vyjímku mají, ale pojištění mít musí a také ho mají (doufám)!!!

MEDVĚD:S odtahama je to dost složitý.Výklad toho co tvoří překážku silničního provozu může být rozdílný. Když to vezmeš doslova, tak vážně můžeš nechat odtáhnout ne půlku Plzně ale půlku republiky. Stejně jako v jednosměrce, auta dodrží volný pruh 3 metry, ale pro větší náklaďák to již překážka je, ale oni se ničeho nedopouští. Ve tvém případě tu ulici moc dobře znám, situace je tam celou dobu co žiju a byla spousta snahy to řešit,ale vše bezvýsledně.Městská policie tady v Plzni k odtahu přistupuje, jestliže stojí v křižovatce, na invalidech, na chodníku....prostě tam, kde to je vážná překážka. V tvém případě já jako policista bych to na místě také jinak nevyřešil, jediné co bych udělal je, že bych mu dal předvolání za stěrač pokud by se něčeho dopustil. Ale pokud stojí dvě auta na každé straně, komu dokážu že tam stál první a druhý a tudíž kdo dodržel tu vzdálenost a kdo ne.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

2 GRAVER: Je to placené stejně,ale prevence je daleko lepší než následné pátrání.Kdyby nemusela být tak přehnaná administrativa, tak bys policisty rozhodně neplatil za dloubání v nose, ale za jejich činnost na ulici, protože v kanclu by jich nebylo třeba. Ale nynější systém prostě je na ho..o.

S tím, že prevence je lepší, asi nejde nesouhlasit. Ale tohle zřejmě nebyl ten případ, kdy policajt nemohl na ulici kvůli přebujelé administrativě (ne že by přebujelá nebyla). Spíš jde o to namířit tu kapacitu správným směrem...

Ostatně můj komentář se týkal spíš té rétoriky, kterou kolega zažil - ne že by někoho mělo nakrknout upozornění na otevřený šíbr ;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: LubošK

Teď už je to jednoduché - ...

V úvodu máš pravdu - nenechat si kálet na hlavu! Ale na druhou stránku, když policajt narazí na takového vychcánka, který není ochotný připustit, že přehlédl (může se stát), pak i já bych ho \"opálil\" co to jde.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Hhonza

MARCEL505: Ze zákona mají určité vozy na SPZ vyjímku....to by jses mohl divit proč třeba SPZ nemá trolejbus. Nejsem si jistej tou maringotkou dělníků ale ostatní vozy vyjímku mají, ale pojištění mít musí a také ho mají (doufám)!!!

Dobře, tak to máš asi pravdu. Ale ten trolejbus, já si myslím, že nás učili, že to je drážní vozidlo (že to prostě spadá do jiné kategorie než motorová vozidla a proto to nemusí mít SPZ). ALe to zjistím.

U nás před školou (kousek za Kotvou) se dějou věci. Minulej rok dávali těm, kteří neměli parkovací kartu, lístečky za stěrač.

Teď už to rovnou odtahujou a to jsem je neviděl jen jednou...

A totéž - kdysi dávno nás, jako rodinu, stavěli u Palmovky (tam, jak tramvaj přijíždí od Krejcárku). Policajti zkontrolovali doklady, pak se podívali do toho kopce, kde lezli děti z druhé strany zábradlí, takže byla reálná možnost, že spadnou dolu - jen se na to koukli, a řekli: \"Hele ty děti.\" A nic víc s tím určitě nedělali... :nevim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: Fusion

Vona taky šalina nebo trolejbus více méně nemají kam ujet

No, občas se i ta šalina rozvášní a vydá se na výlet (běžné v kénigu ve smyčce), ale daleko neuteče :D

Jinak u šalin a trolejbusů je registrační značka nahrazena jinou identifikací, která je taky jedinečná.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tak zrovna tento víkend se mi stala věc nemilá - ve stresu a shonu, tahajíc sedmero tašek, několik krabic a připravujíc se na bouřlivý víkend - se mi \"podařilo\" odejít od auta, kde jsem nechal klíče v zámku ve dveřích a odešel. Auto jsem měl půjčené a jelikož nejsem zvyklý zamykat klíčem, tak jsem v pohodě - já hlava děravá - odešel a odjel na celý víkend pryč (jiným autem).

V neděli jsem došel k autu (po šíleném hledání klíčů a převrácení všeho, kde by mohly být, vzhůru nohama) a našel tam lístek, že klíče jsou na služebně MP Ostrava-Výškovice. Tam jsem se samozřejmě vypravil, schytal (právem!) pár dobře mířených vtípků a dostal klíče zpět. I tímto příspěvkem děkuji strážníkovi 5226 (jméno jsem si bohužel nezapamatoval) a jeho kolegům :potlesk . Není holt MP jako MP... J.

PS: jo a o žádné pokutě nebyla řeč...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Takhle jsem jednou nějaký paní zachránil novýho Sharana... Už to je pár let... Ale lidi kolem chodili a vůbec si nevšímali, přitom to auto stálo u přechodu a na straně přechodu ze dveří trčel zámek a kolem auta nikdo... Tak jsem zavolal MP a taky byli dobří:super

Když jsem se pak vracel, našel jsem tam paní s kočárkem, jak bezradně hledá klíče - tak jsem jí řekl, že je má u MP asi 200 m od toho místa:P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...