Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Recommended Posts

Guest Petr 3008
Odesláno

A proto já jen dobíjím, dobíjím a dobíjím  🤣...  a jsem zvědav jak se mi povede baterce prodloužit život a zda vůbec.  Na druhou stranu mám alespoň dobrý pocit, že mám nabito 

Odesláno

no já to zkusil poprvé, doma nabíjet před panelákem nemůžu, jsem překvapený, jak dlouho nabíječka nabíjela, aby byla baterie plná 😯, jinak Start-Stop vypínám hned po nastartování

Odesláno

ozzy56 však nejsi tady první den a výš že tohle se tu probíralo už mnohokrát že to není jen o tom čudlíku kterým odstavíš tuhle chujovinu ale o spoustě dalších chujovin které nejdou ovlivnit které tu baterku dokážou zlikvidovat. @Petr 3008 no všimnul jsem si toho už na několika fotkách z té tvojí luxusní garáže že máš otevřenou kapotu a nabíječku zapnutou. Mě se takhle povedlo držet  patnáctiletou baterku skoro třičtvrtě roku. Po příjezdu ihned zapnout nabíječku je fakt že posledních x týdnů byla nabíječka v autě a ani jsem nezakrýval podlážku u spolujezdce nad baterkou. 

Guest Petr 3008
Odesláno

@Vena garážmistron to zas takový luxus není, možná to vypadá jen na fotkách, skutečnost je asi jiná.  Je to ale téměř součást bytu, tak udržuju pořádek.

K tomu dobíjení.  Já to auto přes týden vůbec nepoužívám, tak je jednoduché mít zvedlou kapotu a připojenou nabíječku.  Nemám ji ale zaplou pořád, vždycky po odstavení dobiju a občas nechám oživit.  Zapnuté na stálo to nenechávám, to mám docela strach.

Odesláno

ta moje nabíječka píše, že po nabíjení může být pořád zapnutá na baterce, jen se přepne do udržovacího nabíjení, ukazují to LEDky

Odesláno
před 19 minutami, pavelu96 napsal:

Proč z toho už děláte elektromobily ? :aut

No u mě to byla svým způsobem lenost koupit jinou baterku. A hlavně jsem tak nějak spoléhal že po zimě když budu trochu jezdit tak že bude ještě nějakou dobu fungovat. 

Guest Petr 3008
Odesláno

Jo jasně, já tu mojí taky můžu nechat zapnutou, ale všeobecně nemám rád když je něco pod proudem bez dozoru..  Někde jsem už viděl jak od nabíječky auto lehlo popelem

Odesláno

@ozzy56 obávám se, že to není způsobeno Start - stop systémem, ale tzv. řízeným dobíjením.

Řízené dobíjení je o tom, že dobíjí naplno jenom v určitém režimu jízdy, pak zase nechá baterku vybít ke kritické hranici napětí a zase naplno nabíjí. O životnosti baterky a eko smyslu této věci si asi uděláme každý svůj obrázek:(

Pokud si dobře pamatuju, tak to dobíjí vždy po studeném startu (pár km do zahřátí motoru) a při brždění motorem....

Vypnout se dá asi jenom odpojením, ale  to může být problematické nebo zapnout "náročné" spotřebiče (potkávací světla, výhřev zadního okna.....)

 

 

Odesláno

Nevím jestli to mají i auta bez startstopu, ale vím, že vypnutím startstopu (bohužel) neovlivníš dobíjení:(

Ale z bruselského pohledu je důležité, že ušetříš 0,0000000000001 litru na sto, to že baterka nevydrží 5/8/10 roků, ale sotva 4 už tak podstatné zřejmě není....... 

Odesláno

ale zase stoupne výroba baterií, což jsou nové haly na zelené louce, noví zaměstnanci, nové daně... :super😂

musíš se na to dívat globálně, nee jen ze svého úzkého pohledu (když půjdeš pro novou baterku) 😉

Odesláno

Jo to je největší sranda elektromobilů a hybridů že když odejde palubní 12V baterka tak s tím autem nikdo nehne přesto že má pod zadkem baterii jako kráva :D 

Odesláno
V 27. 4. 2021 at 8:24, PaKr napsal:

Řízené dobíjení je o tom, že dobíjí naplno jenom v určitém režimu jízdy, pak zase nechá baterku vybít ke kritické hranici napětí a zase naplno nabíjí. O životnosti baterky a eko smyslu této věci si asi uděláme každý svůj obrázek:(

To neni uplne spravne. Baterce, pokud se neprebiji a nevybiji pod nejakou kritickou mez, je to vcelku jedno. Naopak, baterce spis skodi, pokud se porad "po kouskach" dobiji jakmile neni nabita naplno. Je vyrazne lepsi ji nechat vybit a pak nechat nabit. Pracuji tak i inteligentni nabijecky v udrzovacim rezimu - nejedou "furt plna", ale cykluji castecne vybiti a pak nabiti.

Odesláno

No ale inteligentní nabíječka neudržuje 12V ale třeba 13 nebo 13,5. Nám na CR-V kvůli inteligentnímu dobíjení odešla baterka po 3 letech a to jezdilo auto pravidelně trasu Praha - Brusel, krátký ježdění minimálně, a stejně zakukala. A to nám v Hondě řekli že nám vydržela dlouho... Ve V6 mám Vartu 6 let a úplně v pohodě :myslim

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...