ozzy56 Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 tak jsem zkusil poprvé, jak bude nabitá baterie po jízdě dlouhé 82 km, hned po jízdě jsem zapojil nabíječku a celých 6 hodin !!! trvalo, než nabíječka přepla do udržovacího režimu tož fajne su ty dnešní auta Hafity, Milan+, Agrafik a 2 další ohodnotil 5 Citovat
Guest Petr 3008 Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 A proto já jen dobíjím, dobíjím a dobíjím ... a jsem zvědav jak se mi povede baterce prodloužit život a zda vůbec. Na druhou stranu mám alespoň dobrý pocit, že mám nabito Citovat
ozzy56 Odesláno 26. duben 2021 Autor Odesláno 26. duben 2021 no já to zkusil poprvé, doma nabíjet před panelákem nemůžu, jsem překvapený, jak dlouho nabíječka nabíjela, aby byla baterie plná , jinak Start-Stop vypínám hned po nastartování Citovat
Vena garážmistr Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 ozzy56 však nejsi tady první den a výš že tohle se tu probíralo už mnohokrát že to není jen o tom čudlíku kterým odstavíš tuhle chujovinu ale o spoustě dalších chujovin které nejdou ovlivnit které tu baterku dokážou zlikvidovat. @Petr 3008 no všimnul jsem si toho už na několika fotkách z té tvojí luxusní garáže že máš otevřenou kapotu a nabíječku zapnutou. Mě se takhle povedlo držet patnáctiletou baterku skoro třičtvrtě roku. Po příjezdu ihned zapnout nabíječku je fakt že posledních x týdnů byla nabíječka v autě a ani jsem nezakrýval podlážku u spolujezdce nad baterkou. ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
pavelu96 Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 Proč z toho už děláte elektromobily ? Péťa a ozzy56 ohodnotil 2 Citovat
ozzy56 Odesláno 26. duben 2021 Autor Odesláno 26. duben 2021 @Vena garážmistr já to chtěl zkusit na mém autě , a šikmoocí to mají stejně... Citovat
Guest Petr 3008 Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 @Vena garážmistron to zas takový luxus není, možná to vypadá jen na fotkách, skutečnost je asi jiná. Je to ale téměř součást bytu, tak udržuju pořádek. K tomu dobíjení. Já to auto přes týden vůbec nepoužívám, tak je jednoduché mít zvedlou kapotu a připojenou nabíječku. Nemám ji ale zaplou pořád, vždycky po odstavení dobiju a občas nechám oživit. Zapnuté na stálo to nenechávám, to mám docela strach. Citovat
ozzy56 Odesláno 26. duben 2021 Autor Odesláno 26. duben 2021 ta moje nabíječka píše, že po nabíjení může být pořád zapnutá na baterce, jen se přepne do udržovacího nabíjení, ukazují to LEDky Citovat
Vena garážmistr Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 před 19 minutami, pavelu96 napsal: Proč z toho už děláte elektromobily ? No u mě to byla svým způsobem lenost koupit jinou baterku. A hlavně jsem tak nějak spoléhal že po zimě když budu trochu jezdit tak že bude ještě nějakou dobu fungovat. Citovat
Guest Petr 3008 Odesláno 26. duben 2021 Odesláno 26. duben 2021 Jo jasně, já tu mojí taky můžu nechat zapnutou, ale všeobecně nemám rád když je něco pod proudem bez dozoru.. Někde jsem už viděl jak od nabíječky auto lehlo popelem Citovat
PaKr Odesláno 27. duben 2021 Odesláno 27. duben 2021 @ozzy56 obávám se, že to není způsobeno Start - stop systémem, ale tzv. řízeným dobíjením. Řízené dobíjení je o tom, že dobíjí naplno jenom v určitém režimu jízdy, pak zase nechá baterku vybít ke kritické hranici napětí a zase naplno nabíjí. O životnosti baterky a eko smyslu této věci si asi uděláme každý svůj obrázek Pokud si dobře pamatuju, tak to dobíjí vždy po studeném startu (pár km do zahřátí motoru) a při brždění motorem.... Vypnout se dá asi jenom odpojením, ale to může být problematické nebo zapnout "náročné" spotřebiče (potkávací světla, výhřev zadního okna.....) ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
ozzy56 Odesláno 27. duben 2021 Autor Odesláno 27. duben 2021 ano, je to řízené nabíjení, ale žiju v domnění, že to mají jen auta se Startstopem, nebo se mýlím ? Citovat
PaKr Odesláno 27. duben 2021 Odesláno 27. duben 2021 Nevím jestli to mají i auta bez startstopu, ale vím, že vypnutím startstopu (bohužel) neovlivníš dobíjení Ale z bruselského pohledu je důležité, že ušetříš 0,0000000000001 litru na sto, to že baterka nevydrží 5/8/10 roků, ale sotva 4 už tak podstatné zřejmě není....... ozzy56 a Hafity ohodnotil 2 Citovat
ozzy56 Odesláno 27. duben 2021 Autor Odesláno 27. duben 2021 ale zase stoupne výroba baterií, což jsou nové haly na zelené louce, noví zaměstnanci, nové daně... musíš se na to dívat globálně, nee jen ze svého úzkého pohledu (když půjdeš pro novou baterku) Citovat
gronholmm Odesláno 27. duben 2021 Odesláno 27. duben 2021 Další výhoda Hybridu. Nám řekli že už inteligentní dobíjení nemáme, protože se údajně 12V baterie dobíjí z velké hybridní ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
Návštěvník Odesláno 27. duben 2021 Odesláno 27. duben 2021 No však počkej až budeš muset řešit velkou hybridní Citovat
peter23p Odesláno 27. duben 2021 Odesláno 27. duben 2021 Jo to je největší sranda elektromobilů a hybridů že když odejde palubní 12V baterka tak s tím autem nikdo nehne přesto že má pod zadkem baterii jako kráva Citovat
gronholmm Odesláno 28. duben 2021 Odesláno 28. duben 2021 @peter23p ano to pro mě byla velká smutná pravda dobijí se až po nastartovaní, a na to potřebuje tu 12V. Takový začarovaný kruh ozzy56 ohodnotil 1 Citovat
sitler Odesláno 28. duben 2021 Odesláno 28. duben 2021 V 27. 4. 2021 at 8:24, PaKr napsal: Řízené dobíjení je o tom, že dobíjí naplno jenom v určitém režimu jízdy, pak zase nechá baterku vybít ke kritické hranici napětí a zase naplno nabíjí. O životnosti baterky a eko smyslu této věci si asi uděláme každý svůj obrázek To neni uplne spravne. Baterce, pokud se neprebiji a nevybiji pod nejakou kritickou mez, je to vcelku jedno. Naopak, baterce spis skodi, pokud se porad "po kouskach" dobiji jakmile neni nabita naplno. Je vyrazne lepsi ji nechat vybit a pak nechat nabit. Pracuji tak i inteligentni nabijecky v udrzovacim rezimu - nejedou "furt plna", ale cykluji castecne vybiti a pak nabiti. Citovat
gronholmm Odesláno 28. duben 2021 Odesláno 28. duben 2021 No ale inteligentní nabíječka neudržuje 12V ale třeba 13 nebo 13,5. Nám na CR-V kvůli inteligentnímu dobíjení odešla baterka po 3 letech a to jezdilo auto pravidelně trasu Praha - Brusel, krátký ježdění minimálně, a stejně zakukala. A to nám v Hondě řekli že nám vydržela dlouho... Ve V6 mám Vartu 6 let a úplně v pohodě Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.