Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Jaký výsuvný žebřík


Francouz_407

Recommended Posts

Máte někdo nějaký výsuvný teleskopický žebřík / štafle? Hlavně potřebuji štafle, kvůli česání třešní atd. Byl mi doporučen tento

https://www.aldoshop.cz/aldo-hlinikovy-zebrik-3x11-pricek-profi-tridilny

Nemám s tím zkušenost, jestli je lepší trojdílný, dvoudílný atd.

 

 

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

dvoudílný-trojdílný-----jenom ty víš, jak vysoko polezeš, všechny ty žebříky musí ještě někdo držet, jinak je to o hubu😉

mám třídílný 11 příček, používám jen do studny a tam je super--lehký, dám ho do studny sám :super

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

ten treti dil je spis urcen kdyz to bude vysunute jako dlouhy zebrik
jako stafle bych na to nevlezl - mam doma 3x8
a jeste jedna vec ten treti vysuvny dil jde pouzit jako samostatny zebrik pri vymene zarovky na zdi baraku

Upraveno uživatelem Havlicek.Lukas
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Prakticky stejný mám už 20 let, jako příslušenství baráku (11 příček).

Je fakt, že sestavit jako prodloužené A, to už tam nevylezu, ale známý řemeslník ano. Řešením je, o něco (kmen?) ho opřít, fixovat.

Je to standardní nástroj, nemá zásadní vady ani výhody.

Je velmi lehký, to je fakt výhoda, jeden díl manipuluju snadno jednou rukou. Dva díly hezky drží spolu, docela stabilní. 3 díly - to už mám strach, ale jak píšu, zkušený kluk vylezl až na vrch (žebřík stál na dobrém podkladu).

Nevím, jestli existuje něco lepšího. Tento je jinačí, ale je těžší, a že by lepší? Je snadno převozný v autě. https://www.aldoshop.cz/aldo-multifunkcni-zebrik-hlinikovy-profi-trojdilny-4x3-pricek

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Je to asi nejlepší, co můžeš za rozumnou cenu koupit. Ale je to, jak píše @P607Olda Před 15 lety jsem po něm lozil až nahoru bez zaváhání a dnes se už nerad pouštím rukama, abych něco udělal a to jsem tak v půlce třetího dílu. Jako štafle jsem to párkrát použil u sousedova stromu, když měl zbytečně mnoho třešní a taky v pohodě, jen jsem byl rád, když ho někdo přidržoval. Takový marný pocit větší jistoty :D

Hlavně nekupuj takový:  https://www.penta.cz/g21-ga-tz9-2-6m_d112218.html - ten je opravdu jen jako nouzovka největší.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já koupil od fa. Krause 3x9 příček, max. prac. výška při třídílu je cca 6,2m,úprava možná i na schodiště, což je výhoda, jelikož tady stěhoval železářství, tak byla i cena příznivá cca necelých 2500 Kč 

Pokud máš strach z úzké základny, tak není nic jednoduššího, než koupit kus al jacklu a rozšířit ji, pak se ale hůře skladuje a nebo to udělat zásuvné. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mám po tátovi třídílný, dají se postavit štafle, tak i vysunout ten třetí díl, ze kterého jsem natíral balkon v prvním patře. :D Ale to jsem ho už měl uvázaný o balkon o patro níž. :D Třetí výsuvný díl používám jako žebřík. Má 14 příček. :D Jenom manipulace a převoz je trochu složitější. 

DSC_0414.JPG

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tatík kdysi ještě když dělal ve fabrice (ČKD) znárodnil trojdílný  hliníkový tuším 3x8 příček. Je teda značně unavenej životem ale funguje na spodku má asi jednou tak širokou opěrku aby byl stabilnější ale mě je to prd platný třetí čtvrtá šprušle od země a jsem nepoužitelnej. Tatík z něj prořezává stromy a dělá s ním všechno jemu vejška nevadí a je schopnej po něm lozit když je max. vysunutej až za půlku nejvrchnějšího dílu. Jako štafle je dobrej ale tam pak kolikrát vadí ta spodní široká opěrka aby jsi to přimáčknul ke zdi. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...