Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

P307 "face" - renovace/vyčištění světel


MJSytic

Recommended Posts

Jelikož se často objevují dotazy, jak vyčistit světla u nového modelu 307, rozhodl jsem se podělit o své poznatky. Protože je tento typ světel zalepený něčím, jako lepidlem na autoskla, je u nich velký problém je rozlepit. Rozhodl jsem se proto jít cestou proplachu. Tady ale pozor, protože součástí světel jsou i motorky naklápění a na 99% by tuto proceduru nepřežily. Naštěstí se dají celkem snadno demontovat. Jak jsem tedy postupoval?
1. demontáž světla z auta (je třeba sundat nárazník - pokud nejsou zarezlé šrouby v uchycení k blatníku, tak je to celkem bez problémů)
výchozí stav

WP_20190508_10_44_04_Pro.jpg

2. Rozleštění z venku - stav po rozleštění 

WP_20190510_01_01_33_Pro (4).jpg

3. demontáž vnitřností - žárovky, čočka (3 šrouby torx) - doporučuji si poznamenat, jak tam byla umístěná, protože ten systém zrcadel, čoček a clon je trochu schizofrenní, a co je nahoře, je pak dole a obráceně :D  modul čočky doporučuji opláchnou taky

WP_20190510_14_58_38_Pro.jpg

WP_20190510_01_13_07_Pro.jpg

WP_20190510_01_13_51_Pro.jpg

a motorek naklápění - na to jsem si udělal "udělátko", protože klasickou malou ráčnou se tam nedalo dostat. Chce to trpělivost, ale jde to. Jsou to dva šroubky.

 

WP_20190510_13_53_47_Pro.jpg

nejdříve odmontovat úchyt k parabole

WP_20190510_14_55_23_Pro.jpg

WP_20190510_14_49_41_Pro.jpg

a následně samotný motorek
 

WP_20190510_13_53_16_Pro.jpg

WP_20190510_13_48_09_Pro.jpg

WP_20190510_13_48_37_Pro.jpg

WP_20190510_13_48_53_Pro.jpg

4. následuje proplach světla - to jsem nefotil - prostě světlo bez čočky (tu jsem opláchl zvlášť) a motorku jsem naložil do teplé (ne horké) vody s velkým množstvím JARu (Nový Jar je na to fakt nejlepší) a nechal 1hod. odmočit s občasným mícháním - vezmeš světlo naplněné vodou do rukou a třeseš a třeseš :D 
Když už to vypadalo, že je světlo čisté, následoval proplach čistou vodou, abych se zbavil veškeré pěny. A nakonec 2x proplach destilovanou vodou, abych eliminoval fleky po zaschlých kapkách. Tomu pomůže i ten JAR, protože obsahuje nějaké leštidlo proti zaschlým flekům.
světlo po oplachu

WP_20190510_13_07_07_Pro.jpg

5.Následně je potřeba nechat světlomet pořádně vyschnout, a po té zase složit zpět a vrátit do auta.
 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

A do kolika témat to ještě hodláš napsat? :roll Stačí se snad zeptat jednou ne? I podle místních pravidel...
Bez čoček byly před "face" modely. Nový model měl čočky. Jestli to mechanik tvrdí, tak by ti měl dát i radu, kde to máš koupit.
Jestli se ti to nechce čistit podle návodu, tak kup světla nová. Jsou jich na trhu mraky od různých výrobců a cenových relacích. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

Ahoj

Pro ty kdo se nechtějí pouštět z nějakých důvodů do demontáže předního nárazníku a demontáže světlometů:

Pokud je znečištěná jen čočka projektoru (ne parabola, nebo vnitřek plastového krytu světel), mi stačilo vymontovat H1 žárovku a vložit hadičku napojenou na stříkačku od doktora s vodou zředěným jarem. Potom silně stlačit píst stříkačky a hadičkou mířit pokud možno na střed čočky. Roztok se tam rozstříkne a začne působit, což můžeme sledovat zvenčí jak se čočka zprůhledňuje. Postup dle potřeby opakujeme. Další krok jsem udělal s destilkou, kterou jsem rozstříkl taky tou stříkačkou na čočku zevnitř (oplach). 

Voda, která se nám takto dostala do světel jde vysušit buď fénem, nebo vysavačem na foukání, nebo časově náročnějším způsobem - namontování H1 žárovek, nezakrytováním deklů světel a vyježděním normální jízdou se zapnutými potkávacími světly. Voda se takto odpaří sama a vyvětrá otevřeným otvorem ven. Mně se světla přestaly rosit po dvou jízdách do práce cca 35 Km. Potom jsem normálně nasadil ty gumové dekly a nic se už nerosilo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...