Jump to content
Ficik

Flek mezi zadními koly

Recommended Posts

Ahojte, hledal jsem tu nějaký rady, ale nic jsem nenašel. Poslední dobou se mi po zastavení objevuje malý flíček mezi zadními koly. Vypadá to jako voda, nevíte co by to mohlo být? Mám 307 SW 1,6 HDi r.v. 2006.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tam je nádrž, možná nádrž aditiva, anebo brzdové trubky. Anebo po projetí kaluže?

Rozmázni mezi prsty, čichni. Nejlepší by bylo zaparkovat někde nad dírou a podívat se. Hever nee, na heveru pod auto nelez.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Vodu z výparníku od klímy by som čakal skôr vpredu ako vzadu. Keď chcem vedieť čo mi kape z auta tak na to jednoducho šahnem prstami a oňuchám. Každá kvapalina má iný charakteristický zápach, viskozitu, farbu atď. A pri pohľade zdola by som tiež mal nájsť miesto odkiaľ to kape, aj keď niekedy to môže chvíľu trvať kým to nájdem. Od klávesnice to asi ťažko niekto uhádne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Řekl bych zákonitě pokud to vyschne do pár hodin tak že to je voda. Po naftě zůstává flek minimálně týden, olej zůstává daleko déle a brzdová kapalina taky nechá flek déle než den. Nevím jak aditiva ty jsem ještě rozlité na podlaze v garáži neměl.  Za mě bych se teda pod to auto ohnul resp. bych z toho fleku odjel a zkusil to identifikovat sám a až pak bych případně vznesl dotaz něco jako pod ZN se mi objevuje flek ohmatal jsem to na silnici přijde mi to jako xxx/ yyy/ vvv odkud by se to tam mohlo vzít poradí mi někdo moudřejší?  Ale ono je to jednodušší nadatlovat do PC nebo patlafounu a počkat jestli se někdo chytne a poradí.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Jasně, že jsem popojel a nejdřív to zkoumal sám.. Mastný to není, je to prostě voda co je cejtit jako rez. Od toho je snad fórum, abych se zeptal ne? 

Edited by Ficik

Share this post


Link to post
Share on other sites

Však to je slovo do pranice. Takže to vypadá jako voda která někde stojí a teď jak párkrát zapršelo tak to přetéká. Řekl bych že tohle bude chtít někoho kdo 307 zná po karosářské stránce a ví kde se okolo zadní nápravy může držet voda. Protože to chce pořešit jinak by se mohlo stát že jednoho krásnýho dne budeš mít v autě rybník.

Share this post


Link to post
Share on other sites
V 26. 10. 2018 at 16:55, P607Olda napsal:

Možná je to voda. 307SW tam má naviják s rezervou, možná z té krabice pod rezervou něco dodatečně vyteče.

Tady jsem psal, kde se u 307 SW vzadu drží voda.

Edited by P607Olda

Share this post


Link to post
Share on other sites

To velmi dobře znám, pod kobercem u řidiče, ze spod to nebylo poznat je tam ještě výztuha s kulatým otvorem, mam za to, že špatně těsnila plastová zátka manipulacniho otvoru, ta plsť pod kobercem byla totálně nasáklá vodu a pod ní to krásně rezlo, ani netušíte jak mě to naštvalo týden po koupi auta, před dvěma lety za 80.000.-, museli jsme to vyřezat a dát nový plech.....

DSCN3017.JPG

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...