Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Tak už i Peugeot...


ozzy56

Recommended Posts

za vsechno muzou trpaslici.....

nechapu ze se demonstruje za uplne kazdou kravinu (Mee Too a podobny feministicky sracky), ale abychom rekli tem idiotum v parlamentu jasne ne, my chceme 8valce, my nechcem preturbeny xxxx o obsahu sekacky na travu..... ne, to je ticho po pesine. Nerikejte mi, ze jsem sam, komu tohle vadi........

Upraveno uživatelem brixtr
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Teďka Peugeot uvedl nové 1.5 HDi. Ty snad plní i normu, která ještě není platná. Takže ten motor budou udržovat, pokud to půjde. Třeba 10 let. Bez velkých investic. 

Zas takové drama to nebude. Uvidíme jak to bude celé za pár let vypadat... 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 8 minutami, MilanF1 napsal:

Teďka Peugeot uvedl nové 1.5 HDi. Ty snad plní i normu, která ještě není platná. Takže ten motor budou udržovat, pokud to půjde. Třeba 10 let. Bez velkých investic. 

Zas takové drama to nebude. Uvidíme jak to bude celé za pár let vypadat... 

že je 1.5 HDi nový motor je pravda, určitě stál jeho vývoj hromadu peněz, ale jak se píše v tom článku--rozhodovat budou kupující, a když zblbnou i ti, může jít diesel do kopru velmi, velmi rychle :nevim (bavíme se o osobních autech)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

to je možné, ale neplánuju koupi lodě :D, jinak je třeba vidět, že se malá auta už s dieselem nevyrábějí :papa

před 4 hodinami, pesastor napsal:

Kdyz se budeme bavit o dieslech OBECNE @ozzy56  tak jedna velka kontejnerova lod vyprodukuje vic emisi nez cele Nemecko s Francii dohromady! :papa 

 

Upraveno uživatelem ozzy56
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ony ty kontejnerové lodě vozí i jiná auta, než bateriová. A těch "jiných" je stále víc, než těch na baterky. Bohužel trh je globální a stále se něco převáží sem a tam, mnohdy nesmyslně.

Ale problém není u velkých čmoudících lodí, které produkují velké saze, ale problém je u těch moderních vozů, z jejichž výfuků létají mikro a nano částice, které se těžko odfiltrovávají (ať už nějakou technikou, nebo lidským tělem).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

On @pesastor naráží např. na takovýto článek. Kdybych mu chtěl oplácet vyjadřování, napsal bych, že nestačí jen číst, ale také nad článkem přemýšlet a dávat si věci do souvislostí. Ale nechci vyvolávat zbytečné spory, proto toto byl poslední (snad) výpadek z mé strany.

Možná by taky měl někdo přepočítat ty emise na tunu (metr krychlový) hmoty, která se převeze. A hlavně je hezké, že moderní diesel vyprodukuje těch pevných částic méně, ale opakuji, jsou nebezpečnější a více koncentrované v místech velké hustoty obyvatel.

Každý, kdo píše takovéhle bláboly, uvede takové informace, které potvrzují jeho tvrzení a ostatní tak trochu zapomene napsat. To je jako s tou statistikou, jako když já sním celé kuře a ty nic... A aby nedošlo k nedorozumění, když píšu "každý", myslím tím každého - jak propagátory individuální bezemisní dopravy, tak propagátory klasických spalovacích motorů. Svět není černobílý. Já jsem například obhájce elektrodopravy v MHD, individuální dopravu na krátké vzdálenosti převést právě na MHD a individuální dopravu na delší vzdálenosti zatím spalovací (dokud se nevynalezne něco lepšího). A ještě víc by se mi líbilo, kdyby se využívaly lokální zdroje a všechno se nevozilo sem a tam.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No už bylo na čase. Ještě tak překonat sama sebe a začít zase dávat do aut alespoň dvoulitrový benzín (byť třeba s turbem) a bude vše zase v pořádku :)

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 4 hodinami, pesastor napsal:

Jenze @Péťa  ty kontejnerove lodi az na male vyjimky nefiltruji vubec NIC, z vejfuku rovnou do luftu! Precti si o tome neci prosim nez zacnes psat jednoznacne zavery prip. davat dalsi cervene puntiky!:myslim 

Na téhle lodičce se vozí nové auta do JARu a z JARu. Cvakla to drahá polovička jen tak náhodou z hotelu v Durbanu, až doma jsem si vygůglil co je to zač. Takže ne každá loď co vozí auta je ekologickou katastrofou

P1150569.JPG

Upraveno uživatelem David 106s16
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...