Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Hlášení o opotřebení brzdových destiček??


Tiborski

Recommended Posts

Kolegové, stalo se mi, že mi systém hlásí ojeté přední brzdové destičky a Peugeot servis zase mi říká, že je chyba někde jinde a že není třeba nic měnit. Máte někdo s tímto nějakou zkušenost - je to zaviněno zimním provozem? A kolik ca stojí výměna destiček tušíte někdo? Díky za pomoc ! Jo a mám najeto 20.000 km only.

:myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No je možný že se do kontaktů destiček dostala vlhkost, ale když se to rozsvítí při brždění tak to vlhkostí nebude. V destičce je zalitej drátek, kterej při styku s kotoučem sepne kontakt. No je taky možný pokud jsou na pohled destičky OK, že je špatně drátek v destičce zapečenej a signalizuje dřív.

[upravil dne 3/1/06 Dave_k]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Měl jsem tuto závadu minulý týden, takže:

- svítilo to na nasolené cestě, i když jsem nebrzdil

- po rozebrání zjistili že kablík k levé straně byl úplně přeseklý a na tom urvaném konci slaný roztok způsoboval svody.

- nespojováno, zaizolováno, už je to dobré (a destičky si pohlídám při výměně oleje)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Původně zaslal: P607Olda

Měl jsem tuto závadu minulý týden, takže:

- svítilo to na nasolené cestě, i když jsem nebrzdil

- po rozebrání zjistili že kablík k levé straně byl úplně přeseklý a na tom urvaném konci slaný roztok způsoboval svody.

- nespojováno, zaizolováno, už je to dobré (a destičky si pohlídám při výměně oleje)

:super:super:super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 let později...

Dovolím si reagovat na toto pravěké vlákno:)

Chtěl bych se zeptat, zda je kontrola opotřebení destiček v základní výbavě nebo případně od jaké - nejsem si jist, zda to mám a mám už dost ojeté, ale není na ně skoro vůbec vidět - tak jestli mě upozorní kontrolka nebo kovovej rachot:mad:

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Samozřejmě, že může být přeseknutý kabel k destičce, nebo špatný kontakt v konektrou... takže jediný rozumný způsob je na to kouknout při sundaném kole. To že mě upozorní kovovej rachot se mi stalo naposledy před 10-ti lety u favorita... Dnes, když kola měním 2x ročně + nějaké opravy, není důvod. Je to přece vidět na 1. pohled.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No tak rovnou měnit můžeš, ale to možná není nutné. Jinak odzkoušet to můžeš snadno - když sundáš kolo tak uvidíš dráty k destičkám, ty vedou do konektorů. Konektor vytáhneš a kousekem drátu se dotkneš kostry a vnitřku konektoru. Když někdo bude sedět v autě mít zapnuté zápalko a šlápne na brzdu tak ty to mělo indikovat. Stejně pak ověříš i ostatní 3 kontakty ( jsou tam 2 pro každé kolo, resp. 1 pro každou destičku)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Koukal jsem na ně, když jsem přezouval na zimní a už byly dost jetý, takže očekávám, že už brzo bude jejich konec, proto plánuju výměnu rovnou teď zase při přezutí:) Jinak v jaký fázi opotřebení to začne něco ukazovat - a výstraha se třeba nějak stupňuje? Zatím mi to právě neukazuje vůbec nic, tak jestli to vůbec funguje..(to zkusím taky až při sundání kol)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Brzdové doštičky je lepšie pri prehadzovaní kolies skontrolovať ako sa spoliehať na signalizáciu, u mňa to nesignalizovalo a boli až moc opotrebené (vysvetľujem si to tým že kotúč v časti s kontaktom opotrebenia bol hrdzavý).

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No já mam tuchy, že by mi to už taky mělo ukazovat a nic - určitě na to nespoléhám, ale když už to tam je, tak jsem alespoň čekal, že ten komfort využiju:nevim Před cca 2 tis. km jsem tam viděl, že ty desky mohly mít ještě tak asi max. 5mm, takže určitě měním;)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...