dusan2 Odesláno 27. květen 2016 Odesláno 27. květen 2016 (upraveno) U toho Trafica je krom dvoulitru ještě 2,5 TDCI - má někdo představu o spolehlivosti tý dvaapůlky?Ako píše oddie. 115 koní aktuálne 1 mil .160 tis. Pri dobrej starostlivosti sa ten motor nedá zodrať. V druhom mám ten motor o 30 koní silnejší má cez 360 tis bez problémov. Ten druhý ide ako delo Mimochodom je to dci. Upraveno 27. květen 2016 uživatelem dusan2 Citovat
dusan2 Odesláno 27. květen 2016 Odesláno 27. květen 2016 Trafic s 2,2 nebrať. Problémový motor. 2,0 od 2006 je OK. Aspoň v Espace to tak je. Citovat
Medvěd Odesláno 27. květen 2016 Autor Odesláno 27. květen 2016 Kamarád má Experta a jeho žena už o malé nízké plechovce nechce slyšet. Maminka Pavlova spolužáka jezdí Multivanem raději než 5kovym BMW. No a tady z klubu stačí vzpomenout si na BBJ a vztah jeho ženy k C8ė. Citovat
P607Olda Odesláno 27. květen 2016 Odesláno 27. květen 2016 (upraveno) Zůstal bych u PSA, podle velikosti: 5008 C4GP 807 Expert Boxer Je fakt, že pohodlný "domeček" by byl Boxer. Takže zvaž, zda si nekoupit Boxera a krom toho si ponechat 306. Anebo se uskrovnit při spaní (2 lidi) a zkusit C4GP nebo 807, což je přijatelné i na každodenní ježdění. Nevím, jaký je u vás servis např. na Renault, tady je neakceptovatelný. A servis na Mercedes odhaduji, že je drahý. Upraveno 27. květen 2016 uživatelem P607Olda Citovat
Vena garážmistr Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Mám podobný názor jako Olda. V tuté cenové hladině i když píšeš že klidně počkáš nějakou dobu tak 807 nebo její derivát pravda není to obsaditelné tak jak píšeš a pokud by jsi vyrážel v plném obsazení tak budeš muset cestující omezit v zavazadlech i při použití střešního boxu. Ale jako rodinné auto by to měl stačit. Ve dvou se v tom vyspat dá, když pojedeš na výlet s mlaďasem i třeba na kola tak ve dvou stačí vyhodit prostřední sedačku druhé řady a třetí řadu celou a dvě kola dáš i do vnitřku na noc je uvážeš řetězem ke kolu auta a máš kde spát. Navíc paní se s tím bude jezdit lépe než s něčím větším také musíš brát v potaz lokalitu kde většinově parkuješ a okolo sparťanského stadionu to s parkingem není šlágr. Z čehož vyvozuju že držet dvě auta by jsi nechtěl. pokud něco většího tak experta nebo jeho derivát v tom delším provedení ale to si myslím že už je moc dlouhá krabice do města i na to aby v tom jezdila většinově tříčlenná rodina. ad 1) Jako pravdu máš v tom že ženské pokud dokážou přijmout fakt že jezdí polonáklaďákem a takovéhle dodloidní (dodávkové) auto jim sedne do ruky tak s tím potom většinou problém nemají a některé takové auto vodí i lépe než klasický osobák neb je z toho vysokého lépe vidět a když ho zahodí na parkovišti tak ho lépe najde. Nicméně takové auto pro ženu a městský provoz chce minimálně kompletní couvací čidla a známe Tvůj přístup k podobným věcem na autě. ad 2) Pokud uvažuješ o podnikání s výletováním tak pořiď teď něco spolehlivého i v menší kapacitě a pokud by jsi to podnikání začal brát vážně a šlapalo to tak pořídit něco kapacitnějšího ale o dost mladšího i třeba na nějaké financování které by firmy dokázala unést. Citovat
Charlie 1 Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Bracha ma Multivana,ale jediné kvůli tomu ze ma 3deti a další budou následovat a pak jedou na dovolenou na měsíc a aby tam dal vše pres oblečení,stan,kola a ještě v nouzi v tom v 5 prespali tak n krom multivana nebylo nic kloudnyho na výběr.... Citovat
barenst Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Medvěde nebylo tohle tady uz jednou a nakonec tě přesvětčili at si dodavku nekupuješ ? za me tve velikosti nove L2 cokoliv typu - expert /jumpy atd a tak samo renaulty trafic a jeho derivaty (komfort dle peneženky) ale na pohodli 3 lidi vepředu zapomen a stejně to bude vzdy dodavka jinak exituji spaci stany na strechu auta i pro 3 osoby Citovat
Pe.Tr Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Pri tech cenach aut a nd tehle kategorie a pozadavku, bych spíše volil najit si autopujcovnu a dohodl se na dlouhodobem pronajmu. Nebo pak funglovku na operak. Co das za auto nedas za servis a mas klid a usetreny cas a nervy Citovat
Guest minimaxa Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Já bych se VW T5 vůbec nebál, mám v práci 2,5TDi 96kW a žádný problém Citovat
oddie Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Ona je to stejně spíš akademická debata, protože hlavní slovo bude mít hlavní investor, který to zamázne pro vysokou vstupní cenu a nedostatečné ROI... Citovat
Charlie 1 Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 No ona i ta cena za 100-200000kc za auto co chce koupit je nesmysl,za ty peníze to bude šrot... A kdo to ma v pěkným stavu to nebude prodávat za tašku hrušek.ze... Citovat
Milan+ Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Švagr to má jako Vivaro s 1,9 ,typováno pro 6 lidí,udělal si spací vestavbu jen jednoduchou a pod dává bagáž. Jináč v převeze i motokáru ,když jede na okruh do Mýta. Verzi má klasiku krátkou. Ale počítej s tím,že za slušný kousek budeš v té horní a spíše ještě vyšší hranici financí. Nebo vem prachy a vyraz za hranice,taky si pro to byl v němec. Přivezl to v hodně luxusním stavu,protože maník to byl dealer s brýlemi,tak auto nebylo prakticky zatěžované. Citovat
parizov Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 A co třeba něco na tenhle způsob... http://m.sauto.cz/detail?sort=0&c=1&stateIds=0&yearMin=0&yearMax=0&id=16739124&bodyType=0&priceMin=0&mileageMax=0&priceMax=0&fuel=0&mod=1494&page=1&man=56 Citovat
Laďa Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 (upraveno) V zadání je obsaditelnost 8-9 lidí a ty dáš odkaz na pick-up. Upraveno 28. květen 2016 uživatelem Laďa Citovat
parizov Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 V zadání je... Nj, já jsem pochopil, že jde hlavně o přepravu kol a přespání Citovat
dusan2 Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 Tohto by som sa vôbec nebál http://m.mobile.de/auto-inserat/renault-trafic-2-5l-klima-9sitzer-lang-anh%C3%A4ngerkupplung-hamburg/226283636.html# Citovat
dusan2 Odesláno 28. květen 2016 Odesláno 28. květen 2016 (upraveno) Alebo nieco také. Vpredu má 2 samostatné sedadlá čo je lepšia voľba ako ta dvojmiestna nepohodlná lavica .http://m.mobile.de/auto-inserat/renault-renault-trafic-2-5-dci-klima-navi-8fach-reifen-issersheilingen/226777607.html Obidva 2,5 dci. Upraveno 28. květen 2016 uživatelem dusan2 Citovat
P607Olda Odesláno 29. květen 2016 Odesláno 29. květen 2016 (upraveno) např. http://auto.bazos.cz/inzerat/60395486/Peugeot-Boxer-25TD-karavanvan.php Dohromady je to několik otázek. 1) Banát - jednoznačně auto z půjčovny, aby bylo dost velké, mělo těch 8 sedadel a hlavně bylo řádně pojištěné, nové a spolehlivé. Nemá cenu takové auto investovat ze svého a držet ho celý rok zbytečně. 2) Příležitostně se synem vyjet a přespat. Je třeba položit si otázku, co tím chci dosáhnout. Zda romantiku - spaní ve stanu, nebo nouzové přespání, kdy se na pohodlí nehledí, anebo naopak komfort. Jinými slovy, zda nahoře uvedený campový vůz není "mastňácký", protože na matracích a v suchu mohu spát i doma. Spaní v malém autě jsem vyzkoušel mockrát, za hlavní nevýhodu považuji špatné větrání a komáry, a taky to, že po vytvoření "ležení" se všechny věci musí nacpat někam dopředu a je v nich zmatek. Je taky např. otázka, zda budeš jezdit a spát i v zimě, tzn. zda na to auto pořizovat zimní gumy, anebo ho rovnou na zimu odpojistit (nevím zda lze). Protože když si spočítáš cenu za rozumně velké auto v dobrém stavu, a počet nocí, tak určitě vyjde nastejno spát někde v ubytovně nebo hotelu. V přírodě se stejně kempovat nesmí. Tak přeju příjemné zamyšlení... Upraveno 29. květen 2016 uživatelem P607Olda Citovat
oddie Odesláno 29. květen 2016 Odesláno 29. květen 2016 Ono i to zaštiťování se, jak penzion stojí litr, kdežto auto je "zadarmo", je dost mimo mísu. Kolik těch výletů za rok je, s přespáním za litr? Třeba 25? To je 25tis. Provoz dodávky oproti současné 306 je jen ve spotřebě dražší min. o 1Kč/km, a servisně taky aspoň tak, ne-li o podstatně víc. Takže už při nájezdu blbých 15tis km ročně je to úplně opačně, než že se "ušetří" za penzion, ve výsledku ta pixla vyjde dráž než penzion, zato se v ní spí hůř. Takže to je spíš takové křečovité šidítko svědomí, že to něco "ušetří". A o výletech pro 8 osob si co do ekonomiky iluze taky příliš nedělám, to by se to auto muselo sakra otáčet. Medvěd ohodnotil 1 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.