PSA Odesláno 2. květen 2016 Odesláno 2. květen 2016 chápej to jak chceš, podle mě když auto vyjelo s FAP z továrny, má ho mít funkční až do vyvrakování auta, to je vše, můj názor je zde všeobecně známý, nemíním tu dlouze vypisovat To ozzy 56 No, auto vyjelo z továrny a má korig součinilet 0,51 /RHT/ tak nevím proč se hodnota snižuje na 0,3 že byto bylo proto že se zjistilo že i s Fap off tuto normu splní_??????? protože hodnoty Fapoff jsou např 0,49 a bohatě plní E3 Dále RHW hodnota 2,1 bez Fap taky E3_tady se nic nesnižuje to je vpořádku Dále ducato 2,8 jtd bez fap hodnota 1,21_ norma 8205B -E4__ Není tady je něco divně , přece bez fapu vypouštít motor mikročástice které nás ohrožují jak tvrdí výrobci+ zastánci ekologie A ejlhe E4 lze splnit i bez fapu to jsou kouzla s výfukovými plyny, u různých výrobců , ale spíše úřední šiml řehtá- naše peněženky jsou zase chudší Stejně to musí bejt koumáci co vymejšlí tyhle eko ptákoviny ,a my jim to žereme a hlavně platíme Citovat
Pacho69 Odesláno 2. květen 2016 Odesláno 2. květen 2016 (upraveno) Tak k realitě: To, že aut je čím dál víc je fakt. To, že při spalování ropných paliv unikají z výfuku pevné částice je taky fakt. To, že díky "pokroku" pří "snižování" spotřeby (v normocyklu) vznikají stále menší částice je taky fakt. To, že je potřeba je omezovat je taky fakt... Způsoby jsou různé a z celého toho principu se filtry pevných částic a močovina jeví jako ty nejjednodušší. pak můžem ještě přestat vyrábět naftový motory, nicméně benzínu se to za chvíli bude týkat taky... "Hlavně, že platíme", bože v nákladu na kilometr, tedy dejme tomu 25tis Kč na 250tkm je FAP k smíchu. Upraveno 2. květen 2016 uživatelem Pacho69 Citovat
Sawoy Odesláno 2. květen 2016 Odesláno 2. květen 2016 (upraveno) Jestli pořád vycházíš tady z toho tak je jeden z nás možná natvrdlej: kde máš jistotu že ten RHT (0.51) plní jen E3? To SAWOY Použiji tvoji argumentaci , NORMA 2001/100 v technickém průkaze obou vozidel nemá písmeno A ani B, tedy platí nižší varianta tedy E3 Až budeš mít fyzicky motor RHT s normou 2001/100B dej vědět , zatím jen spekuluješ bez důkazů co kdyby. To je jak u blbejch na dvorku - asi tam nemůžeš mít A nebo B když se to v době zápisu nerozlišovalo, Říkej si tomu spekulace, já tomu říkám názor: buď se tu bavíme o tvých dvou motorech a o tom, že to máš na háku, protože nikdy žádnou ekoplaketu potřebovat nebudeš (ale pak tu nenadávej na "systém"), anebo se tu bavíme obecně a hypoteitcky o tom "systému", a pak nevím, proč bych nemohl mít názor (po tvém spekulovat), že by bylo správný a na místě, aby motor s FAPem (0.51) nespadal do stejný kategorie jako ten druhej bez něj (2.1). Čili by ten "čistší" měl 2001/100B (B1, B2) a plnil E4/E5. Vždyť o dvě stránky zpátky na to samý nadáváš taky - že je bordel když jsou oba v E3. A dokud ten techničák nevezmeš a nepůjde se s ním zeptat, tak to nezjistíš a je to z tvý strany stejný kdyby jako z mý. Rozdíl je v tom, že já připouštím možnost že je to legislativně v pořádku a je možný, že by ti dopsali B (netvrdím, že to tak je, ale bylo by to správný), zatímco ty jen nadáváš jakej je to bordel (oba E3) a přitom víš taky velký kulový, jestli to tak doopravdy je - nevíš jestli tvůj RHT je A nebo B. P.S.: ty Eura nejsou zdaleka jen o pevných částicích, ale o desítkách dalších parametrů těch zplodn. Nevidím důvod proč by se nedalo E4 splnit s filtrem i bez něj (jinak nastavenej spalovací proces, katy atd. atd.). Upraveno 2. květen 2016 uživatelem Sawoy Citovat
martinikus Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 Chlape. Ano, Euro 4 lze splnit bez FAP. Dokonce jsou auta z výroby bez FAP, která mají Euro4. Ale co je lepší: auto s Euro3 a FAP, které má kouřivost 0,05, nebo auto s Euro4, které má kouřivost 1,4? O co jde: jestli je nemorální vyhodit FAP na autě, které teoreticky ani FAP nepotřebuje vzhledem k datu výroby a svojí homologaci? To ať si zodpoví každý sám. Podle mě to není horší než jezdit s tím Mondeem s Euro4 (které v některých exemplářích má kouřivost určitě 3 a víc.) Ale není to ani důvod navádět další lidi, aby si FAP vyhodili jen tak z plezíru a pro pocit, že jsem ochcal úředního šimla. Plicím našich dětí ta škodolibá radost nic dobrého nepřinese. Není tady je něco divně , přece bez fapu vypouštít motor mikročástice které nás ohrožují jak tvrdí výrobci+ zastánci ekologie A ejlhe E4 lze splnit i bez fapu to jsou kouzla s výfukovými plyny, u různých výrobců , ale spíše úřední šiml řehtá- naše peněženky jsou zase chudší Stejně to musí bejt koumáci co vymejšlí tyhle eko ptákoviny ,a my jim to žereme a hlavně platíme Citovat
Sagic Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 Nevíte, jak dopadnu na emisích, když mi to vypisuje chybu p1351 a nejde to smazat? Mělo by to být něco s žhavením. Má cenu tam jezdit? Jinak je to 807, Euro 4, 88kW bez FAP z výroby. Kouřivost do 1,5. Citovat
Lubo§ Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 (upraveno) Ako nechcem do nikoho rýpať ale mne osobne je jedno ci niekto ma fap alebo nema ci ho vybral to je kazdeho vec jeho auto jeho peniaze a ci spravi stk uvidi ked pôjde, proste auto na stk ma byť bez vaznejsich technickych zavad ktore neohrozuju jeho ucast v premavke a emisie su len bludy z EU ako nahanat automobilky aby plnily nezmyselne limiti, v nemecku to je dosiahnutelne lebo tam maju auto max 5 rokov a potom sup na vychod myslim si ze na zapade neriesia ci ma fap off alebo egr off alebo chip to riesia len u zahranicnych aut lebo vedia ze ludia z vychodu na take somariny nemaju peniaze Upraveno 3. květen 2016 uživatelem Lubo§ Citovat
jarda.simkanin Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 Sagic: žhavení spadá do emisí. Kamarád byl nedávno na stk, ma chybu žhavení a nejak se jim povedla chyba na chvilku smazat, jinak by neprošel Note 2 N7100 Citovat
Sagic Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 Díky, asi to zkusím a uvidím jak dopadnu. Citovat
Charlie 607 Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 Jo žhavení je třeba vyřešit. Taky teď řeším, hlásí mi zablokované relé žhavení, ale relé cvaká a pak už mi dál diagnostika nepustí. Zítra mi přijdou originál žhavičky tak vyměníme a uvidíme, jinak teď v květnu jdu na emise a stk tak jsem zvědav jak projdu. Citovat
Sawoy Odesláno 3. květen 2016 Odesláno 3. květen 2016 • Pokud příznak MIL signalizuje svícení nebo blikání, hodnotí se vozidlo vždy jako nevyhovující s výjimkou případů, kdy se jedná o vyjmenované chyby subsystému NOx/SCR popsané v Příloze č. 2 této metodiky nebo chyby automatické převodovky a převodového ústrojí (skupiny závad Px7xx a Px8xx) - závady se v tomto případě vypíší do protokolu, ale nemají vliv na hodnocení vozidla, zdůvodnění se uvede do poznámky ve tvaru "Registrované DTC nejsou emisně relevantní". • U malých vozidel, používajících protokol ISO 15031, je nepřípustný výskyt závad skupiny P0xxx, s výjimkou skupin P07xx a P08xx bez ohledu na to, zda příznak MIL signalizuje její svícení nebo nikoli. • U ostatních vozidel je přípustný výskyt jakékoli závady za předpokladu, že příznak MIL signalizuje její nesvícení - jedná se o tzv. odeznělé závady. S P1351 bys do konce května měl projít. Citovat
Pacho69 Odesláno 4. květen 2016 Odesláno 4. květen 2016 Lubo§: Měl by ses zamyslet nad svým přístupem... Ale princip je správný(jen výklad trochu popletený) - pokud auto splňuje parametry homologace (to je totiž jediné podle čeho můžeš určit že " proste auto na stk ma byť bez vaznejsich technickych zavad ktore neohrozuju jeho ucast v premavke", není jiná volba - není v silách STK ani nesmí být posuzovat, jestli ta či ona úprava uživatele "neohrožuje účast v provozu", jen kontroluje, zda je auto vybaveno podle homologace, pokud není nesplňuje, každý jiný "směr" je ke korupci, podvodům...). Princip, který popisuješ tě posouvá na východ, Balkán, do Afriky a podobných autodžunglí. "Tož Fero mi zapojil élektriku. No sem tam to něgde brní, ale zatím to nikoho nezabilo, tak co chce ta dilina nějakou revizi..." Citovat
Lubo§ Odesláno 4. květen 2016 Odesláno 4. květen 2016 Ja som len chcel napisať že suhlasim stym ze auto ma byt technicky sposobile a ze emisie su premna az druhorade pretoze ked sa pozrem co vsetko vypustaju tovarne okolo tak moje auto co rocne najazdi 10 tisic tolko nevypusti ani za 20 rokov co za den ta tovaren a preto nech EU ide rovnakym bicom na vsetkych nie len na auta ale napriklad aj na take lode oni predpokladam ze ziadne DPF, adblue nemaju lebo tam im to je jedno pritom oni su jedny z najväčšich znecistovatelov Citovat
Veverka Odesláno 4. květen 2016 Odesláno 4. květen 2016 No jenže možná právě proto se to dělá, aby x tisíc aut vyvážilo omezením emise jedné (možná ne/potřebné továrny). Dneska už všechno nějak souvisí se vším ostatním Citovat
dusan2 Odesláno 6. květen 2016 Odesláno 6. květen 2016 Už som na to alergický keď tu niekto spomína lode a staré tatrovky Citovat
Doctor Who Odesláno 18. červen 2016 Odesláno 18. červen 2016 Tak včera na emisích a prošel jsem. Kouřivost povolená 0,50 a naměřená 0,25. Takže doměnka, že předchozí majitel FAP vykuchal se potvrdila. Ale co je nalité v nádržce na aditiva by mě vážně zajímalo. A nafta to není. Citovat
celda1970 Odesláno 18. červen 2016 Odesláno 18. červen 2016 Věř mi že 0.25 bys s vykuchaným Fapem nedal..... Citovat
Doctor Who Odesláno 18. červen 2016 Odesláno 18. červen 2016 Já to snad půjdu otevřít a zjistit fyzicky. Citovat
Lihous Odesláno 18. červen 2016 Odesláno 18. červen 2016 Jen tak prihodim polenko daig Bosch - pry spatne rele zhaveni - zhavicky nove rele v poradku - kamos s P407 stejne a mnoho jinych Og PP2000 bez zavad A muzeme se jit hadat ..... Jinak STK je za nama ale emise bez FAPu priste proste neprojdou ...... Snad se zase najde nase ceska cesticka Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.