Přejít na obsah

martinikus

Uživatel
 • Počet příspěvků

  108
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli martinikus

 • ID člena 51917
 • Hodnost
  Pozorovatel
 • Datum narození 17.12.1976

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2010

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Titul
  Ing.
 • Město
  Praha 4
 • Stát
  Česká republika
 1. martinikus

  Změna je život.........

  No a kam teď dáš všechno to, co jsi vozil v C8?
 2. martinikus

  Problém s řízením

  ještě jsem našel http://www.bestautodily.cz/peugeot/807/repasovane-hrebenove-serv-4/
 3. martinikus

  Problém s řízením

  Ahoj, máte někdo zkušenost s těmi firmami, které nabízejí tyhle repase? servo-rizeni.cz, servorizeni.cz nebo další... Díky. (teče mi převodka řízení a prý to bez jinak než repasí celé převodky opravit nejde)
 4. martinikus

  P807 - je to spolehlivé auto?

  Já do toho investoval při nákupu 200.000 (dvakrát tolik, než za jakékoliv předchozí auto) a zatím klep klep, považuji ho za spolehlivé. Ale za rok a půl jsem najel jen 16.000km, takže těžko z toho něco usuzoval. Celkem mám najeto 182.000. Hned po koupi jsem řešil jednu součástku týkající se rozvodů a čerpadla, podle místního mága se dá pořídit za nějaké 2000 a namontovat za 20 minut. Jinak to auto funguje bez problémů.
 5. martinikus

  Peugeot 807 service - repair manual

  Ahoj, nemáte někdo tento návod na údržbu a opravy "Pocket mechanic" z edice Peter Russek? Já mám doma podobnou knihu z klasické edice Bucheli Verlag a nejsem s ní moc spokojen, kromě toho, že jsem sehnal jen verzi s benzínovými motory (a mám diesela..), třeba v sekci údržby, od které jsem si něco sliboval (posuvné dveře apod.) je v podstatě něco ve smyslu, že mám měnit olej a stěrače... Je tam dost třeba o zavěšení nebo o těch benzínových motorech, hodně málo třeba o elektrice. Tak by mě zajímalo, jestli někdo nevíte, jestli je tahle příručka Pocket Mechanic, která se dá koupit přes eBay, lepší? A motory tam budou asi jen 2.2 a 2.0/79kW, tipuju? Aby tam byl 2.0 100kW, tak by tam bylo asi napsáno od 2005... Díky
 6. martinikus

  váha vzduchu

  Moc o tom nevím, ale evidentně myslel firmu A.T.U. (Autotechnik Unger)
 7. martinikus

  přední ramena

  Motorcraft je jen obchodní značka, kterou dávají na díly. Jestli si je dělali sami, nebo jsou od LUK, SKF, ATE, olej od Francouzů atd., je to jedno, na všechno natisknou motorcraft. Prostě jsem chtěl říct, že Delphi se mi zdá jako průměrná až podprůměrná značka dílů v aftermarketu.
 8. martinikus

  přední ramena

  Jestli to u dílů Delphi není pravidlo - čepy řízení Delphi mi na Mondeu taky vydržely 20.000, než znovu začaly klepat. Někteří opraváři budou lidem tvrdit, že Delphi je pro ford vlastně jako originál, asi kvůli tomu, že na motoru je opravdu pár originálních dílů od delphi, ale já myslím, že Delphi je naprostá konfekce, srovnatelná s díly od Starline.
 9. martinikus

  emise+STK2016 - Fapoff

  Chlape. Ano, Euro 4 lze splnit bez FAP. Dokonce jsou auta z výroby bez FAP, která mají Euro4. Ale co je lepší: auto s Euro3 a FAP, které má kouřivost 0,05, nebo auto s Euro4, které má kouřivost 1,4? O co jde: jestli je nemorální vyhodit FAP na autě, které teoreticky ani FAP nepotřebuje vzhledem k datu výroby a svojí homologaci? To ať si zodpoví každý sám. Podle mě to není horší než jezdit s tím Mondeem s Euro4 (které v některých exemplářích má kouřivost určitě 3 a víc.) Ale není to ani důvod navádět další lidi, aby si FAP vyhodili jen tak z plezíru a pro pocit, že jsem ochcal úředního šimla. Plicím našich dětí ta škodolibá radost nic dobrého nepřinese.
 10. martinikus

  Jakoby pripaleny smrad za autem

  Mně při regeneraci jakoby duní do výfuku. A je malinko nepravidelnej volnoběh. Přes 2500 otáček jdu jen v připojovacím pruhu k dálnici
 11. martinikus

  Dunivý zvuk ze sání

  Vlastně až teď jsem si všiml, že v nabídce od toho Fiatu je v ceně i drážkový řemen a napínák za cca.1900 bez DPH. To jsem trochu nečekal, nicméně mně opravdu je řemen (hlavně když je zima a vlhko) slyšet. V nabídce toho neautorizovanýho servisu je kromě sady rozvodů s pumpou v ceně navíc jen chladicí kapalina.
 12. martinikus

  Dunivý zvuk ze sání

  Zatím mi to nabídli u nás ve Fiatu za cenu asi 10300 (8500 bez DPH) a v jednom nezávislým servisu za cenu do 8.000, což je prakticky stejná cena jako v tom Fiatu (akorát si můžu vybrat, jestli si to koupím s fakturou nebo bez.) To bych to snad už dal i do toho Fiatu.
 13. martinikus

  Dunivý zvuk ze sání

  Já to úplně nechápu, jak to všichni děláte s tím Strakim. To si na každou opravu auta berete den dovolené? Já jsem zaměstnanec a dovolenou mám omezenou, koupit si ji nemůžu, a každý den s rodinou (ať už dovolená nebo víkend) má pro mě cenu, takže rád bych našel slušný servis v Praze.
 14. martinikus

  emise+STK2016 - Fapoff

  Vaculík vždycky píše, že FAP/DPF funguje bezproblémově, pokud je motor v pořádku. Jakmile kouří třeba kvůli spotřebě oleje, vstřikovačům, turbu nebo EGR apod, FAP jde do kytek rychle.
 15. martinikus

  emise+STK2016 - Fapoff

  Takhle bych to neviděl, jak už tady lidi psali, do 0,5 se vlezli s odřenýma ušima, pokud je motor v dobrém stavu. Já se s mondeem bez DPF vlezl do 1,0 po repasi vstřikovačů, dva roky předtím se starými vstřikovači do 1,9 (což tenkrát stačilo.) Ale mondeo je daleko větší čmouďák.
×