Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

hledam 806ku


zazaa

Recommended Posts

schanim rodinej povoz a 806 se me libi ... hledam co je na netu a zaujala me tahle

 

http://auto.bazos.cz/inzerat/54027598/Peugeot-806-20HDi-8VRHZ-Premium.php

 

jestli jsem dobre cetl tak motor RHZ je dobra varianta a me se navic hodi to TZ na 1900kg  (coz je naopak dost riskantni varianta s ohledem na to co to auto muze mit za sebou ...)

neznate to auto nekdo nebo nema to nekdo pozbliz a nebyl by tak hodnej a nekouknul na nej ? mam to asi 250km :(

 

pripadne nejakej tip na 806/Evasion ?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Tohle auto straší v inzerci už hodně dlouho. A mám takový pocit, že má i něco společného s někým z klubu, ale jistý si tím nejsem.

Jinak solidní 806 HDI je o velkém štěstí a náhodě, já svou sháněl rok, než se objevila taková, co stála za koupi.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak s majitelem sem mluvil, je privezeny z nemecka, bylo to nabourane ....

 

bohuzel me ve vyberu limituje to, ze potrebuju aby mohl tahnout alespon 1600kg idealne vic :(

 

pak je naprodej evasion http://auto.bazos.cz/inzerat/53961295/Citroen-Evasion-tazne-na-2000-kg-v-zapsane-v-TP-7-mist.php

taky uz dost dlouho a taky na uplne blbem miste ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

tak ja to neplanuju na tahani, bude to rodinne auto hlavne bude jezdit manzelka s detma, ale potrebuju parkrat do roka zaprahnout podvalnik a prevezt auta mezi dilnou a garazi nebo nekde po CR na zavody ... je to treba 10x za rok ... nechci s tim jezdit 2x tejdne do Nemecka

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi by jste se divili kolik "maminek " lítá s transportérem a podobnýma krávama. Ono je to pro ně občas i praktické kočár tam zahodí bez problémů a občas ji ani ty "smradi" nezlobí páč je to tak velký že se tam můžou "ztratit". Ale je to o tom že "mamina" musí chtít s takovým autem jezdit. Vzpomínám si jak se bejvalka vždycky tvářila když jsem jí vrazil do ruky Berlingo a musela jet s ním vždycky blekotala že s náklaďákem jezdit nechce. Jinak teda nevím ale přijde mi že 1600 Kg je na tahání podvalu s autem celkem málo. Na mojí 807 je na závěsu 1890Kg a když to vezmu do důsledku tak to taky není žádná hitparáda. Když u sebe vemu že podval má cca 450 Kg tak zbývá na auto 1440 Kg což tak nějaká fabie max krátká octávka. A brát to že 1600-450=1350 tak to není snad ani ta fabie nebo na odřený ucho.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Transporter uz je asi fakt moc :)

jeste tak Sharan, ale ty sou predrazeny, stoceny, shnily a vetsinou uplne odlitany

 

jinak ten zaves fakt neplanuju na velke tahani jen proste potrebuju mit tu moznost abych byl sobestacnej ... zaprahnout vozejk popovezt si nekam auto atd .... mam par starych aut vahove jsou max kolem tuny takze v pohode

vlastne by me to ani nevadilo, ze oktavky a podovne verky bych vezt nemohl, aspon by me nikdo neotravoval, ze chce neco odvezt :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

V Ulysse je 2,0 16V 100kW RFN - ten novější (a horší) motor. V těch novějších modelech po faceliftu (mírně změněná maska) asi ty starší RFV už nebyly, nevím. Každopádně původní majitel uváděl spotřebu cca 10. Já jsem to měl jen krátce, tak nevím, noví majitelé si to přestavěli na plyn. Říkal jsem jim, že plynu to bude žrát 12, po roce a najetých 30tis km mají dlouhodobou 10 plynu, ale jezdí to především po okreskách, takže žádné závody. A dost to žere olej, tak litr na 2tis km, u tohoto motoru typické, ale aspoň se nemusí přimazávat ventily :) Co se týče jízdy, pro naftaře trochu nezvyk, protože táhne dost lineárně a pro větší zátah se musí podřadit a hodně vytočit, jinak se zdá línější než ten 80kW nafťák, ale to je o zvyk a styl jízdy.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ten starší RFV taky olej nežere, až ten novější RFN. Ta EW řada se v tomhle moc nepovedla. Na druhou stranu, litr oleje za stovku, to zas tak moc nemrzí...

 

EDIT a u HDI RHZ taky nedolívám :) právě vyměňuju. A vyzkoušel jsem si spotřebu při piánko jízdě, 100km po okraji Prahy, pak otočka do Budějc v neděli večer, celá cesta 80-100 max, souvislá kolona, ale plynule, a teď to samé kus za Liberec a zpět, v pátek pravý pruh 80 souvisle plynule a levý stádo nervózů brzda - plyn - bordel, tak jsem jel v klidu v pravém. Výsledná spotřeba za 700km hezkých 5,5...

Upraveno uživatelem oddie
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...