Přejít na obsah

ozzy56

Uživatel
  • Počet příspěvků

    35 913
  • Registrace

  • Vyhraných dnů

    368

Vše od uživatele ozzy56

  1. ozzy56

    Ztuhle razeni v zime P407

    někdy pomůže i výměna oleje, protože ten starý může být už hustý, anebo je ho v převodovce málo (na tohle pežoti trpí , protože jim často uniká olej přes gufera poloos), v manuální převod. je doporučená výměna oleje co 60--80 tisíc KM (z praxe), dávat jen olej doporučený výrobcem...
  2. mám stejnou zkušenost, s plecháčema to bylo vždycky lepší, asi proto, že jsou lehčí než hliníky..., ač si lidi myslí opak, bavíme se pořád o vibracích při překročení nějaké rychlosti, nee při brzdění, zkusil bych laborovat s kolama..., taky možná ty tvrdší silentbloky--možná proběhla modernizace dílu na základě zkušeností z provozu, poptal bych se v autorizáku
    • 21
  3. ozzy56

    Ztuhle razeni v zime P407

    promazat bowdeny může pomoct, ale asi si nepomůžeš--prostě v mrazu se hůře řadí a spojka hůře vypíná, protože jsou slepené synchrony ztuhlým olejem a to samé je u hydr. ovládání spojky..., dělá to i na novém autě, jestli je po zahřátí všechno OK, nedělal bych s tím nic
  4. předpokládám, že máš disky i pneu přesně podle TP, ale i když jsou ve velkém TP zapsána kola dejme tomu od 16'' do 18'', tak mám zkušenost, že čím větší (a těžší) kola, tím více problémů s vibracemi..., jinak jestli se ty vibrace mění s pneumatikama, tak to bude v kolech
    • 21
  5. hoj, zkus sjet s oknem dolů a tam podrž tlačítko na cca 2 sec., pak vyjeď nahoru a udělej to samé, možná to bude OK, jinak v mrazu okna nepoužívej , pokud stojíš venku
  6. ozzy56

    palivovy filter

    poděkování za 2.5 roku , kdo si počká, ten se dočká
  7. ozzy56

    Nekúri/fúka pravá strana

    tak potom máš kapalinu čistou, bez rezavé barvy , a ty radiátory topení byla tovární chyba--nové radiátory mají větší průřez trubiček a neucpávají se..., údajně chtěli snížit objem kapaliny v motoru, tak se jim to podařilo (snížili o jednoho panáka), ale začaly se ucpávat radiátory..., mám to od jednoho z autorizáku, jak sem koupil, tak prodal
    • 38
  8. ozzy56

    Nekúri/fúka pravá strana

    tak tak , chladící kapalina se má měnit max. po 5 letech, ale dělá to málokdo..., ta kapalina neztrácí časem mrazuvzdornost, ale odolnost proti korozi, učili jsme se kdysi , odborně se tomu říká ,,ztrácí inhibitory koroze'' , či tak nějak no
  9. @Pepito hlavně k němu nechoď, viděl jsi jak se dnes osazují ty vánoční stromy na náměstích ?? tu část co jde do země, otesají na poloviční průměr
  10. jojo, venku je teď super, ale na čtvrtek prý hlásí +14
  11. to ne, my po blátě atd. nejezdili, ani po lesních cestách a tak, v lese jo, ale po asfaltce, to randění na kolech v lese neuznávám , navíc nemám horské kolo, ale trekové
    • 14
  12. já znám , třeba Berlingo--na cyklo sundáš přední kolo a dáš jich do kufru 4 ks , pokud jezdíte dva, dáš tam obě kola komplet, a jsou v suchu a zamčená (platí pro starší dvojice)
    • 14
  13. ozzy56

    P508 chladiaca kvapalina

    tady https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-smes-citroen-peugeot-g33-5l-na-35-c-chladici-kapalina-psa-modrozelena-glysantin-g33.html
  14. ozzy56

    307 sw - konečná

    když tam byl rezavý bordel, vyměnil bych ho--nebude mít už takový výkon (přestup tepla) a nepůjde přes něj tolik vody kolik má jít, takže ho ventilátor dříve zchladí..., bylo by dobré předtím vypláchnout i celý systém včetně chladiče, ale teď to chce teplou místnost ..., nebo pokud to teď bude slušně topit, nechat na jaro...
  15. prohranou bitvou to začíná...
  16. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    jo psychicky--nožem
  17. ozzy56

    P206 rozvodovy remen

    vibruje řemenice na klice, vibruje řemenice vačky, klepe to--a ptáš se po čem jít..., no já bych šel pro mechanika, ať mi řekne co a jak , a zatím bych se díval do inzerátů na motory 1.4 , jako kde a za kolik
    • 8
  18. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    asi rozvážel dárky, taky to nemá lehké...
  19. ozzy56

    Co jste dnes udelali...

    udělal jsem si dnes výlet na chatu, cesty suché vyjma úseku přes les už u nás, ale nějak jsem ten ledový kopec vyjel, nahoře krása, slunko, sněhu tak 15 cm -- romantika jako kráva (pohled z vytopeného auta) , obešel sem chatu, všecko OK, tak honem do auta, v Opavě na rondlu u Globusu policejní manévry--asi tam dávali něco zadarmo, bo lidí a aut něúrekom
  20. já dnes jeden takový lustr myl--to čištění cingrlátek miluju, naštěstí máme jen jeden
    • 54
  21. zapojenou
    • 32
  22. ozzy56

    Kontrola policie

    říkal ten novej v telce, že museji přitvrdit , prezidenta už vyhodil
  23. ozzy56

    wellness pro dva

    tu Studánku jsem vybral (pro nás) proto, že je v lese, dá se hezká procházka lesem až do Rychnova, asi 4 km, jinak je všecko v budově hotelu, wellnes, bazén od rána do večera, sauna, masáže, restaurace, na pokoji všechno, ráno švédské stoly, večer 4 chodová večeře... jo, a byli jsme tam sami--obsazené jen 4 pokoje , ale turnus před námi prý nabito, pivo nějaká polotmavá 11...
    • 36
  24. jojo, někdy se musí s autem tvrdě, žádné slitování
  25. ozzy56

    Parkuju, Parkujes, Parkujeme ....

    @Vena garážmistr na chajdě dole ve městečku máme to samé--u rampy obchodu je odpoledne stín a tak tam blbečci odstavují auta, když jdou do obchodu , přitom je tam dost velké parkoviště, jsou tam značky Zákazu vjezdu, i tabulka s vysvětlením, že tudy zajíždějí auta zásobování..., ta dnešní doba je fakt šílená, lidi vygumovaní
×
×
  • Vytvořit...