Přejít na obsah

JVP

Uživatel
 • Počet příspěvků

  15
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli JVP

 • ID člena 56653
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Peugeot 5008

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 5
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Nojo, ale to by se projevilo při vyvažování kol na ose, nebo ne?
 2. Jestliže jsou vibrace běžná věc, čekal bych, že bude již vychytané nějaké řešení, zejména pokud je tento model již tak dlouho v provozu. Každopádně v mém případě mi v záruce vyměnili silent bloky a kotouče, což eliminovalo vibrace při brždění ve vysoké rychlosti. Dále jsem si nechal vyvážit kola přímo na osách, což by mělo eliminovat vibraci z nevyváženosti kol, jelikož mám EAT6, tak vibrování dvouhmoty nehrozí. Přesto od 130 do 150km-h se vibrace objevují pravidelně. Jejich intenzita též dost závisí na povrchu vozovky a přijde mi, že někdy přicházejí v určitých vlnách, jako po sinusovce. Osobně si myslím, že patrně na vině bude špatné zatlumení řízení. Má někdo z přítomných praktickou zkušenost s úplným odtsraněním vibrací, nebo to prostě nemá řešení?
 3. Prosím, nemáte někdo tip na opravdu dobrý servis, který má zkušenosti s vychytáním zdroje vibrací v řízení na 5008? Reklamovalo se v autorizáku, byly vyměněny silent bloky a kotouče, vyvažovalo se i na ose, ale přesto do řízení při rychlosti nad 130km/h lezou různé vibrace.
 4. JVP

  Servis - doporučení

  Ano, nestandardního. Tedy vychytat Šotka, který se mi v autě pohybuje a který se nevejde do tabulkového opravárenství v autorizáku. Asi je něco nedobře v EAT 6. Každopádně díky za tip.
 5. Doporučil by mi někdo dobrý servis v Pze a okolí, kde jsou opravdu dobří odborníci a tupě neopravují jen podle předepsaných postupů výrobce? Díky
 6. Se zataženou ručkou jsem nezkoušel. Když tam dám N, vibrace a hluk přestanou a otáčky se ustálí na 800, úplně stejně, jako když zastavím na rovině nebo z kopce a přimáčknu brzdu (převodovka odřadí na neutrál). Když zastavím do kopce s D režimem, tak převodovka neodřadí, ale zůstane pořád v "zátahu", otáčky jsou kousíček pod 800 a je patrný hluk a vibrace. Je mi vcelku jasné, v jakých režimech se to děje, akorát u studeného motoru je režim, kdy je měnič v zátahu otáčkově posazen na 800 a okamžik, kdy odřadí pak lehce nad 800 a v tomto spektru otáček motor jen přede. Když se to ohřeje, tak oba tyto režimy klesnou o pár desítek otáček pod, respektive na 800 a pak se to u režimu v zátahu projevuje zmíněnými vibracemi a hlukem.
 7. Plnohodnotný automat EAT 6 od Aisin
 8. Cvičně jsem obeslal pár servisů a tvrdí mi, že je to normální. Tak nevím. Když je aktivní start/stop, tak to přesně v ten moment, kdy by to začlo vrčet, chcípne a je klid :-)
 9. Mám zánovní P5008 1,6 BlueHDI s automatem EAT6 - najeto cca 4000km. V poslední době jsem si povšiml tohoto projevu:Když je deaktivovám star/stop systém (buď díky nízkým teplotám, nebo manuálně), mám převodovku v režimu D a zastavím vůz (např. na semaforech) tak: 1. pokud je motor ještě neprohřátý, tak se po zastavení otáčky drží na 800 a po úplném zastavení vozu převodovka patrně "odřadí" na neutrál, otáčky lehce vzrostou (ručka otáčkoměru nadskočí kousek nad 800). Při tom je motor krásně klidný a tichý, zejména pak po odřazení. 2. v okamžiku, když se motor ohřeje, tak se otáčky v klidu sníží, tj. po zastavení jsou kousek pod 800. Zároveň při zastavení znatelně naroste hluk motoru (převodovky) a vibrace a je cítit, že je převodovka stále v záběru. Někdy se po pár vteřinách otáčky samy zvednou na 800, převodovka odřadí na neutrál a motor se uklidní, někdy tomu napomůže prudší zamáčknutí brzdy. Při zastavení do kopce k tomu ale nedochází a převodovka je stále v záběru do dalšího rozjezdu. Podobně, nebo spíše stejně, tj. zvýšená hlučnost a vibrace se auto projevuje, pokud pomalu jedu na volnoběh např. při pojíždění na parkovišti. Ten hluk mě evokuje nejakou vibrující součást motoru nebo na motoru, případně něco v převodovce. Co mne udivuje je, že ve všech ostatních režimech je auto velmi tiché, ač je to diesel a to včetně zmíněných jízdních režimů, pokud tyto probíhají při studeném nebo částečně ohřátém motoru. Čekal bych opak, tj. větší kravál při studeném motoru. Mám dojem, že to souvisí s otáčkami. V okamžiku, kdy se motor ohřeje na provozní teplotu, otáčky volnoběhu klesnou - předpokládám, že do té doby jsou z důvodu rychlejšího ohřátí zvýšené (držené nad 800 ot.) ekvivalent sytiče - a jakmile volnoběžné otáčky klesnou pod 800, tak v okamžiku, kdy je spojka v záběru, vozidlo se více třese nějaké rezonanci a tím vzniku slyšitelného hluku a cítitelných vibrací. Je tedy spíše otázkou, zda je tento projev dobře nebo špatně, co může vibrace způsobovat a zda jsou v těchto hodnotách volnoběžné otáčky správně nastaveny. Doposud jsem si tohoto jevu nepovšiml, neboť při zahřátém motoru v okamžiku zastavení zapnul start/stop systém, což se v této zimě neděje. Zajímalo by mne,prosím, zda se jedná o standardní provozní jev?
 10. JVP

  Bluetooth HF

  to Pacho69: to bude spíš Pažoutí specialita. U Rencka jsem se s tím nesetkal, byť má také své "vinné" speciality.
 11. JVP

  Bluetooth HF

  Ono je to možná tím, že - myslím si . toto HF primárně funguje online s pamětí telefonu. Když není telefon synchronizovaný (synchronizace zakázána v menu), tak je HF rychlé velmi, akorát ukazuje pouze telefonní čísla, nikoliv kontakty. Jakmile se synchronizuje, tak se to ukrutně zpomalí. Asi je to také dáno tím, že HF má paměť na 105 kontaktů, což je asi 6x méně, než jich mám v telefonu. U minulého auta pracovalo HF s načtenými kontakty a behalo rychle jako čert. Tak nevím, vyzkouším s jiným telefonem, neboť v autě hodně telefonuji, bo práce.
 12. JVP

  Bluetooth HF

  Mám v novém autě systém WIP NAV+ a telefon LG3S - D722. Spáruju ho s HF bez problémů, načtou se mi kontakty ale: když chci telefonovat a stisknu tlačítko phone, tak odezva, než se mi systém přepne do telefonu je cca 10-15 sekund. Podobně při přijímání hovoru, když ho tlačítkem přijmu, tak než se mi ozve volající, tak je tam prodleva nějakých minimálně 5 sekund, kdy volající na druhí straně už nemá vyzváněcí tón a zoufale volá haló. Nevíte někdo, čím to může být?
 13. Mě ještě napadá, jestli to nedělá posilovač. Třeba kdysi u Megana mi něco takového, byť v menším, dělal elektroposilovač a bylo mi řečeno, že je to vlastnost .
 14. Je to funglovka, najeto asi 1200, na zimáky se to obouvalo hned ten den, co se to koupilo, tak nemůžu posoudit letňáky, protože jsem na nich jel jen kousek.
 15. Zdravím, jsem nováčkem u Peugeotu a mám otázku k 5008, konkrétně k řízení. Na fóru se řešily různé vibrace při rychlostech nad 100km. Toto mě postihlo při obutí nových zimáků na 16" originál ALU a vyřešilo se to (doufám) pečlivým vyvážením s použitím všech závaží nalepovacích. Co mě trochu zaráží a nevím, zda se jedná o normální projev nebo závadu: Při malých rychlostech 20-30km a zatáčení, typicky na parkovišti, nebo pomalé odbočení na křižovatce, mi při otáčení volant tak jakoby zlehýnka "pocukává". Asi jako bych otáčel lehce zadřeným kuličkovým ložiskem. Není to nic tragického, spíše to otravuje. Je to u tohoto auta normální nebo jde o závadu na řízení?
×