Mirekdoda

Uživatel
 • Content count

  31
 • Joined

 • Last visited

About Mirekdoda

 • ID uživatele 43653
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika
 1. Sw3x: iridiové svíčky mají mezeru (odtrh) mezi elektrodami 1,1 milimetru a nevím, jestli zapalovací soustava tvého auta je na to dimenzovaná. Obyčejné svíčky mají mezeru 0,7 až 0,8 milimetru a na to je zapalovací soustava dimenzovaná určitě. Pak bych ještě ověřil, jestli mají nové svíčky správnou délku závitu.
 2. Semir103: jestli startér netočí, jak má, nedosáhne nafta potřebný tlak a ŘJ nevydá pokyn k otevření vstřiků. Mám stejný problém a vím, že je to opotřebovanými uhlíky ve startéru. Měl jsem ho rozdělaný na podzim a bláhově si myslel, že to zimu ještě přečká. Teď lituju, že jsem to rovnou neopravil. P.S. na startovací sprej to chytne a pak to pustí i tu naftu, tak motor běží a když se ohřeje, tak ho ten unavený startér ještě utáhne. Ale jak motor vychládne, už to startér nezvládne a nedá motoru ty potřebné otáčky, aby čerpadlo vyrobilo potřebný tlak nafty.
 3. Charlie 607: i to je rozumné řešení.
 4. MJSytič: je to naředěné v té lahvičce, benzínem pro benzínový motor a naftou pro naftový motor, takže za ty prachy kupuješ nižší koncentraci. Ta dávka paliva v lahvičce je asi to nejdražší palivo na světě. Jen pro představu: ta lahvička by měla stát jen 20 korun, zbývajících 20 je za to ředění palivem. Paliva je tam 62,5 mililitru. Pro zjednodušení počítejme 50 mililitrů. A do jednoho litru se jich vejde 20 x 50 ml. To je 20 x 20 korun, to jest 400 korun za litr paliva. A to je slušný vývar. Vnímám to jako grandiózní oj.b na zákazníka a proto kupuji ten v plechovce. Distributor to zdůvodňuje lepší manipulací, lepší stékavostí. Mě to přijde jako bych si objednal polívku a číšník za cenu plné porce přinesl porci poloviční a v hrnku převařenou vodu na zapití, aby mi polívka lépe klouzala do krku.
 5. Protože se u nových aut bojuje o každé promile, či procento úspory paliva, tím o snížení emisí CO2. Proto se dnes doporučuje do motorů stále nižší viskozita oleje, snižuje se vnitřní tření v motoru. Na úkor horší mazací schopnosti za provozní teploty. Už jsem zaznamenal doporučení oleje s horním viskozitním indexem 20. A proto také dochází ke spalování toho oleje ve větší míře, a proto se musel vymyslet olej, který spalováním tvoří minimum popela, aby nezasíral katalyzátory a filtry. Že provoz s takovým olejem v našem klimatickém pásmu motoru ubližuje a že po čase začne žrát i dva litry oleje na 1000 km je vedlejší, hlavně, že výrobci plní normy na tvorbu CO2 a tím pádem jsou auta schválena k prodeji.
 6. Bobišek: tak teď teda nevím. Jede ti to na tři válce, nebo máš jen nízký volnoběh?
 7. D.Benny: možná ti nedovírá EGR ventil a spaliny se tlačí do motoru, ikdyž by v některých režimech neměly. Motor má málo čerstvého vzduchu. A nebo, jestli máš v sacím portubí vzduchovou přívěru, zkontroluj, jestli se otevírá. A nebo některý vstřikovač špatně rozprašuje naftu a ta potom špatně prohoří.
 8. Ahoj V některém logickém obvodu se signál o teplotě vody asi špatně vyhodnocuje. 10 - PRE-POST HEATING (1150) Pre-heat control unit . (1160) Glow plugs . (1320) Engine management control unit . (V1150) Pre-heat warning lamp . 10 - 1 - PRE-HEATING As soon as ignition is switched on : The engine management control unit supplies the glow plugs and controls the lighting of the warning light on the instrument panel, depending on the coolant temperature; The pre-heating time varies depending on the coolant temperature . NOTE : the warning light on the instrument panel only comes on during the pre-heating phase; it comes on for the duration of the pre-heating . coolant temperature pre-heating time (second(s)) -30°C 20 -10°C 5 0°C 0.5 +18°C 0 If the starter is not operated, when the warning light goes out, the glow plugs remain supplied for a maximum of 10 seconds . During the starting phase, the glow plugs are supplied under the following conditions : the coolant temperature is below 20 degrees C the engine runs at more than 70 rpm for 0.2 second(s) 10 - 2 - POST HEATING Post-heating consists of prolonging the operation of the glow plugs for a maximum of 60 seconds from the end of the starting phase . Parameters which could interrupt post-heating : coolant temperature greater than 20 degrees C flow injected greater than 35 mm3 engine speed above 2000 rpm
 9. Freedy:pro HDi s 8mi ventilovou hlavou je to uvedeno v následujícím textu níže. A to, na co se ptáš, je zvýrazněno a podtrženo. 10 - 1 - PRE-HEATING As soon as ignition is switched on : The engine management control unit supplies the glow plugs and controls the lighting of the warning light on the instrument panel, depending on the coolant temperature; The pre-heating time varies depending on the coolant temperature . NOTE : the warning light on the instrument panel only comes on during the pre-heating phase; it comes on for the duration of the pre-heating . coolant temperature pre-heating time (second(s)) -30°C 20sec; -10°C 5sec; 0°C 0.5sec; +18°C 0sec If the starter is not operated, when the warning light goes out, the glow plugs remain supplied for a maximum of 10 seconds . During the starting phase, the glow plugs are supplied under the following conditions : the coolant temperature is below 20 degrees C the engine runs at more than 70 rpm for 0.2 second(s) 10 - 2 - POST HEATING Post-heating consists of prolonging the operation of the glow plugs for a maximum of 60 seconds from the end of the starting phase . Parameters which could interrupt post-heating : coolant temperature greater than 20 degrees C flow injected greater than 35 mm3 engine speed above 2000 rpm
 10. Fruktis: když do svého auta koupím vzduchový filtr, který má jen ten do harmoniky poskládaný papír, slyším kvílet turbo, ale když koupím filtr, který má ještě navíc takovou tu vlákninu (cosi jako vata), tak se zvuk turba utlumí a v autě ho neslyším.
 11. Sniper17: pokud ti ten zvuk připadá, jako když posunuješ těžký stůl po dřevěné podlaze, máš málo oleje v převodovce. Může se to projevit i při brždění motorem. Tenhle problém se mi podařilo vyřešit na dvou Citroenech Saxo 1.1 jednobodový vstřik ročník 96 a 98 dolitím oleje do převodovky. Tyhle převodovky budou stejný.
 12. Kdysi jsem řešil podobné příznaky na svém autě, nebyl to Peugeot, ale Fiat. Nakonec jsem závadu našel. V palivové nádrži je u dna čerpadlo se sacím košem. Čerpadlo je připojeno palivovou hadičkou (cca 7 cm dlouhou, podle hloubky nádrže) na kolínko v tom deklu nádrže. No a ta krátká palivová hadička měla trhlinu asi 3 cm dlouhou. Tou trhlinou se benzín vracel zpět do nádrže a nebylo to nijak vidět. Benzín neměl správný tlak a auto jezdilo na chudou směs. Spouštění motoru za studena ještě dobrý, ale když ŘJ začala omezovat obohacování směsi, pak nastaly potíže.
 13. pedrollo: Ahoj, CO je kysličník uhelnatý, je jedovatý, produkt nedokonalého spalování. CO2 je kysličník uhličitý, nejedovatý, ale nedýchatelný, produkt dokonalého spalování. Nedokonalé spalování se objeví když je málo vzduchu a hodně paliva, nebo špatný stav některé části zapalování, předstih....A souhlasim s P607Olda. V podezření na špatnou funkci je čidlo teploty motoru pro řídící jednotku, to zelené v domečku termostatu.
 14. To stajgrpavel: On ten elektroventil musí umět ještě takovou drobnost. Pokud skončí požadavek na otevření obtoku turba, elektroventil prostě musí propojit hrníček s membránou do volné atmosféry, aby zanikl podtlak. Pružina pak přetlačí membránu zpět a obtok se opět uzavře. Pokud nedojde k zániku podtlaku na membráně, obtok se nezavře tak jak by správně měl. Výfukové plyny při akceleraci částečně protečou mimo lopatky turba a nástup zátahu turba se posune směrem k vyšším otáčkám. Tady je ta myšlenka o tom, že obtok musí dobře těsnit viz. text výše. [upravil dne 14/2/14 10:16 od Mirekdoda] [upravil dne 14/2/14 11:39 od Mirekdoda]
 15. To stajgrpavel: Přímo na turbu, tam, kde čouhá táhlo ventilu ven. To táhlo vede do plechového hrníčku s membránou. Druhý konec táhla otvírá nebo zavírá obtok. Ten obtok samotný asi bez sundání turba očima nezkontroluješ. No a máš pravdu, obtokem se reguluje jen horní mez tlaku. Když hrozí její překročení, část výfukových plynů se přepustí tím obtokem mimo lopatky turba dále do výfukového potrubí. Obtok se otvírá spojitě (proporcionálně) a podle potřeby. Není to jen stav zapnuto/ vypnuto. Jak již bylo řečeno obtok ovládá membrána. K membráně je přiváděn podtlak hadičkou. Velikost podtlaku přivedeného k membráně řídí ř.j. prostřednictvím elektroventilu, kterým škrtí nebo otvírá podtlak vyrobený vývěvou. A ten elektroventil může být zdrojem problémů, pokud se uvnitř začne přidírat nebo je špatný el. kontakt.