Mirekdoda

Uživatel
 • Content count

  46
 • Joined

 • Last visited

About Mirekdoda

 • ID uživatele 43653
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika
 1. Kolísanie voľnobehu pri zapnutej klimatizácií

  Mino85: jestliže ten motor má servomotorek pro pohybování škrtící klapkou, bude problém buď v zatuhlém, špinavém zanešeném převodu, nebo v zašmírované klapce, nebo domečku klapky v poloze blízké volnoběhu. Je normální, že si benzínový motor nepatrně přidá plyn po připojení kompresoru klimatizace, není normální, že otáčky kolísají. Přidání plynu se musí regulovat volně bez zbytečného drhnutí, pak to skoro nepocítíš. V podstatě to u tebe zlobí, protože servomotorek začne otvírat klapku, pokud musí překonat odpor v mechanice klapky a nedochází ke změně otáček, otvírá a otvírá a najednou to škubne, klapka se otevře moc a otáčky jdou nahoru, pak servomotorek zase reaguje obráceně a začne přivírat. Zase to přes mechanické odpory skočí moc a otáčky poklesnou víc, než je zdrávo. A pořád do kola, takže vidíš, jak se otáčky houpou. P.S. všechno zpět, neber do úvahy. Píšeš v posledním příspěvku, že se zvednou, ale už nekolísají, protože se nepřipojil kompresor klimatizace.
 2. Víčko v motoru

  pecino: nějaká záslepka pro přístup ke šroubu (matce)?
 3. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: asi se pohybovat budou. Píšu asi, jelikož na vytočení motoru bez zátěže stačí málo plynu a tím pádem i nafty. Swirl klapky musí do motoru pustit více vzduchu, pokud je plynový pedál hodně sešlápnutý, když jde do spalování hodně nafty. Na otáčkách motoru bez zátěže až tak nezáleží. Jo a bude tam nějaká prodleva, minimální, ale bude.
 4. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: než se pustíš do demontáže, nejprve si ověř, jestli je tam prasklé to táhlo, nebo membrána. Membránu popsaným způsobem s hadičkou v ústech, táhlo snad nahmatáš. Konec táhla je z plastu a je nacvaknutý na malém kulovém čepu na páce hřídelky swirl klapek. Pokud je prasklý táhlo, lze pohybobat táhlem a pákou hřídelky swirl každým zvlášť. P.S. ještě mě napadlo, kdyby byla prasklá ta membrána, mohl by být problém s ostatní podtlakovou regulací. Vývěva by sice sála, ale přes tu prasklou membránu by si to neustále přisávalo a podtlak by neodpovídal požadovaným hodnotám.
 5. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  přesně tak, nebo neotvírají vůbec. Teoreticky (pro představu) uzavírají cestu k jednomu sacímu ventilu z každé dvojice. Ta prodleva motoru může být nedostatkem vzduchu, než turbo pořádně natlakuje a protlačí vzduch jen jedním ventilem. V době, kdy se to pár vteřin nechce rozjíždět, by to mohlo více kouřit.
 6. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: nemám na mysli klapku v sání na sacím portubí, ale vířivé klapky v hlavě motoru, v sacích kanálech (tzv. swirl klapky). P.S. je to 16ti ventil?
 7. je cítit olej od výfuku

  Michael406: nemáš jen olejem polité výfukové potrubí někde pod filtrem oleje? Teď se to potřebuje jen vypálit.
 8. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: jaký typ regulace je na turbíně? Má tento motor v sacích kanálech vířivé klapky?
 9. Škrtící klapka 1.6hdi 66kw

  arpos: ta klapka nefunguje jako u benzínového motoru, takže ten olej nezastaví. Je tam na spolupráci s EGR ventilem. Když se EGR ventil otvírá, tato klapka se přivírá, aby nepustila dál tlak od turba a motor si mohl cucnout trochu spalin. Jinak je po celou dobu otevřená.
 10. Camshaft Position Actuator Circuit 807/2.2 HDI

  sampon: tvoje HDi má variabilní časování ventilů? Nevím to, jen se ptám, nehledej v mé otázce nic jiného.
 11. Když je pod 0 špatně startuje 2.0 hdi

  milouš: repas jsem si dělal sám. Čelo s držáky uhlíků a čtyřmi uhlíky jsem sehnal asi za 250 (to už nevím přesně), Rotor motoru startéru asi za 570 korun. Nevím, jaký startér máš na autě, ale u mého je to Mitsubishi, z hlavy nevím číslo. Nejproblematičtější bylo kvalitní bodové svařování měď na měď. Nedoporučuje se pájení cínem s ohledem na ampéry při startování. Obecně se cena repasovaného startéru pohybovala pod 50 procent ceny nového a to ještě záleželo v jak velkém rozsahu repase proběhla. Při výměnném způsobu, když za repasovaný necháš svůj, výrazně se slevní. Nějaká live data z diagnostiky by mohla napovědět, jestli je moje doporučení ohledně startéru relevantní. Zkusit nechat změřit dosažený tlak nafty při spouštění, startovací otáčky a dobu, než dosáhne požadovaný tlak. Vycházím-li z tebou uvedených skutečností z tvého prvního příspěvku, čerpadlo funguje, ale když má motor malé startovací otáčky, trvá déle, než tlak nafty dosáhne požadovanou hodnotu.
 12. Když je pod 0 špatně startuje 2.0 hdi

  milous11: měl jsem podobný problém, který jsem začal pozorovat koncem minulého podzimu. Myslel jsem, že zimu "nějak" přečkám a na jaře to pořeším. Ale ouha, obtížné startování mě v zimě donutilo repasovat startér. Měl jsem ojeté (krátké) uhlíky a měděné lamely komutátoru byly hodně opotřebované (vydřené). A to jsem měl najeto "jen" 130000km. To auto mám od nova, motor je Peugeot 2,0 HDi, 80kW 16ti ventil (RHW) montovaný do poslední varianty Suzuki Grand Vitara XL7. Nepozoroval jsem, jak postupně klesá výkon startéru, jednoduše ta změna je velice pomalá. Byly nízké startovací otáčky. A později to bylo poznat i sluchem, že se motor jen tak převaluje a to už bylo tak špatné, že mě to donutilo udělat ten repas. Nízké startovací otáčky způsobují pomalý nárůst tlaku nafty a dokud tlak nedosáhne požadovanou hodnotu, ŘJ nedovolí otevírat vstřikovače. Teplý motor i v mrazu nastartoval bez problémů, ale promrzlý, nočním mrazem zatuhlý motor, to byl velký problém. Po repasu startéru ten motor startoval jak za mlada a možná ještě lépe. Ve tvém případě bych ještě mohl mít podezření na unavený akumulátor. Já používám 95Ah, přestože předepsáno mám 72Ah.
 13. Neznámý konektor, rozvody, Peugeot 308 1.4vti 70kw

  seseld: nezáleží jen na najetých kilometrech, ale i na stáří řemenu. Pokud tam je od začátku, celých deset let, tak rozhodně vyměnit. Už je dávno za zenitem.
 14. P407SW rázy při jízde

  rhinos: zkus pro začátek omrknout stav pružiny u toho kola, jestli není prasklá.
 15. P407SW rázy při jízde

  rhinos: možná se strhnul tisícihran na poloose na straně kola. Nebo jeho protikus v náboji toho kola. Ne, to je blbost, to už by ses nerozjel.