Jump to content

Mirekdoda

Uživatel
 • Content count

  50
 • Joined

 • Last visited

About Mirekdoda

 • ID člena 43653
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika
 1. Vrzání,olej

  David1993: výrobci uvádějí, že 1L na 1000km je v pořádku. Ale počítej se mnou. Dejme tomu, že výměnná lhůta oleje bude 20000km a náplň bude 4L. Zaplatíš při výměně oleje 4L. Pak po prvních 1000km další 1L oleje, ve 2000km další 1L,...v 19000km další 1L. To máme 4+19=23L oleje do další výměny. No je tohle normální? Určitě ne, ale alibistickým zápisem do uživatelského manuálu se výrobci brání potížím se zákazníky. A servisy stejně tak. Dále jen pro porovnání: kdyby to byl dvoutaktní motor, u kterého se leje olej přímo do benzínu, řekněme v poměru 1:40. Tedy 1litr oleje na 40 litrů benzínu, tak by na 1000km při průměrné spotřebě např. 8 litrů (u dvoutaktu je spotřeba vyšší) spálil 2L oleje a na 20000km by spálil 40L oleje.
 2. Regulátor tlaku paliva

  Dalisek1: podávací čerpadlo může mít vydřené lamely komutátoru a záleží, jak se rotor motoru zrovna zastaví. Nebo ojeté uhlíky. Nebo špatný el. kontakt na konektoru u čerpadla.
 3. Regulátor tlaku paliva

  Dalisek1: pokud před spouštěním motoru neběží podávací čerpadlo a občas ano, nebo po spuštění motor brzy zdechne, bude problém s podávacím čerpadlem, nebo jeho napájením. A pokud po vypnutí motoru klíčkem motor ještě běží, je problém s regulátorem tlaku paliva. Při vypnutí motoru klíčkem musí strmě poklesnout tlak paliva (a to má zařídit regulátor tlaku paliva) až pod hodnoty, kdy ŘJ povoluje otvírání vstřiků, aby je tentokrát zavřela. ŘJ je po vypnutí napájení ještě pár vteřin napájena a protože neklesl tlak, nechá motor ještě chvíli běžet. Řekl bych, že se ti sešly dvě poruchy najednou.
 4. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: s trvale otevřenými swirl klapkami jezdím už asi tři sezony, možná déle a motor se mi jeví pružnější v nízkých otáčkách, např. při pomalém průjezdu křižovatkami ve městě. Při první jízdě jsem měl pocit, že jedu v úplně jiném autě s lepším motorem. Musíš však počítat s tím, že takový motor bude produkovat více NOx. Na emisích se to neměří, zatím. Pokud hřídelka swirl klapek dlouhodobě zůstane bez pohybu, zatuhne a je dobré ji občas rozhýbat.
 5. Kolísanie voľnobehu pri zapnutej klimatizácií

  Mino85: jestliže ten motor má servomotorek pro pohybování škrtící klapkou, bude problém buď v zatuhlém, špinavém zanešeném převodu, nebo v zašmírované klapce, nebo domečku klapky v poloze blízké volnoběhu. Je normální, že si benzínový motor nepatrně přidá plyn po připojení kompresoru klimatizace, není normální, že otáčky kolísají. Přidání plynu se musí regulovat volně bez zbytečného drhnutí, pak to skoro nepocítíš. V podstatě to u tebe zlobí, protože servomotorek začne otvírat klapku, pokud musí překonat odpor v mechanice klapky a nedochází ke změně otáček, otvírá a otvírá a najednou to škubne, klapka se otevře moc a otáčky jdou nahoru, pak servomotorek zase reaguje obráceně a začne přivírat. Zase to přes mechanické odpory skočí moc a otáčky poklesnou víc, než je zdrávo. A pořád do kola, takže vidíš, jak se otáčky houpou. P.S. všechno zpět, neber do úvahy. Píšeš v posledním příspěvku, že se zvednou, ale už nekolísají, protože se nepřipojil kompresor klimatizace.
 6. Víčko v motoru

  pecino: nějaká záslepka pro přístup ke šroubu (matce)?
 7. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: asi se pohybovat budou. Píšu asi, jelikož na vytočení motoru bez zátěže stačí málo plynu a tím pádem i nafty. Swirl klapky musí do motoru pustit více vzduchu, pokud je plynový pedál hodně sešlápnutý, když jde do spalování hodně nafty. Na otáčkách motoru bez zátěže až tak nezáleží. Jo a bude tam nějaká prodleva, minimální, ale bude.
 8. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: než se pustíš do demontáže, nejprve si ověř, jestli je tam prasklé to táhlo, nebo membrána. Membránu popsaným způsobem s hadičkou v ústech, táhlo snad nahmatáš. Konec táhla je z plastu a je nacvaknutý na malém kulovém čepu na páce hřídelky swirl klapek. Pokud je prasklý táhlo, lze pohybobat táhlem a pákou hřídelky swirl každým zvlášť. P.S. ještě mě napadlo, kdyby byla prasklá ta membrána, mohl by být problém s ostatní podtlakovou regulací. Vývěva by sice sála, ale přes tu prasklou membránu by si to neustále přisávalo a podtlak by neodpovídal požadovaným hodnotám.
 9. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  přesně tak, nebo neotvírají vůbec. Teoreticky (pro představu) uzavírají cestu k jednomu sacímu ventilu z každé dvojice. Ta prodleva motoru může být nedostatkem vzduchu, než turbo pořádně natlakuje a protlačí vzduch jen jedním ventilem. V době, kdy se to pár vteřin nechce rozjíždět, by to mohlo více kouřit.
 10. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: nemám na mysli klapku v sání na sacím portubí, ale vířivé klapky v hlavě motoru, v sacích kanálech (tzv. swirl klapky). P.S. je to 16ti ventil?
 11. je cítit olej od výfuku

  Michael406: nemáš jen olejem polité výfukové potrubí někde pod filtrem oleje? Teď se to potřebuje jen vypálit.
 12. přízračné turbo 807 aneb pomalý náběh dmychadla

  grolllT: jaký typ regulace je na turbíně? Má tento motor v sacích kanálech vířivé klapky?
 13. Škrtící klapka 1.6hdi 66kw

  arpos: ta klapka nefunguje jako u benzínového motoru, takže ten olej nezastaví. Je tam na spolupráci s EGR ventilem. Když se EGR ventil otvírá, tato klapka se přivírá, aby nepustila dál tlak od turba a motor si mohl cucnout trochu spalin. Jinak je po celou dobu otevřená.
 14. Camshaft Position Actuator Circuit 807/2.2 HDI

  sampon: tvoje HDi má variabilní časování ventilů? Nevím to, jen se ptám, nehledej v mé otázce nic jiného.
 15. Když je pod 0 špatně startuje 2.0 hdi

  milouš: repas jsem si dělal sám. Čelo s držáky uhlíků a čtyřmi uhlíky jsem sehnal asi za 250 (to už nevím přesně), Rotor motoru startéru asi za 570 korun. Nevím, jaký startér máš na autě, ale u mého je to Mitsubishi, z hlavy nevím číslo. Nejproblematičtější bylo kvalitní bodové svařování měď na měď. Nedoporučuje se pájení cínem s ohledem na ampéry při startování. Obecně se cena repasovaného startéru pohybovala pod 50 procent ceny nového a to ještě záleželo v jak velkém rozsahu repase proběhla. Při výměnném způsobu, když za repasovaný necháš svůj, výrazně se slevní. Nějaká live data z diagnostiky by mohla napovědět, jestli je moje doporučení ohledně startéru relevantní. Zkusit nechat změřit dosažený tlak nafty při spouštění, startovací otáčky a dobu, než dosáhne požadovaný tlak. Vycházím-li z tebou uvedených skutečností z tvého prvního příspěvku, čerpadlo funguje, ale když má motor malé startovací otáčky, trvá déle, než tlak nafty dosáhne požadovanou hodnotu.
×