Jump to content

Mirekdoda

Uživatel
 • Content count

  66
 • Joined

 • Last visited

About Mirekdoda

 • ID člena 43653
 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika
 1. Riadiaca paka

  bisto89: no, já reagoval na riadiacu páku v názvu tohoto vlákna. A předpokládám, že jsi ten název napsal ty. A pokud ty se ptáš na riadiacu páku, já se ptám, jestli máš v autě knipl (řídící páku). Pokud by jsi se zeptal na radiacu páku (řadící páku), měl bych v tom jasno.
 2. Riadiaca paka

  bisto89: ty máš v autě knipl?
 3. Kufor nejde otvoriť tlačidlom

  Igor010: někde na tomto fóru jsem četl o podobném problému s boční klikou a nakonec se ukázalo, když kliku demontovali, že tam zatekla voda a zkorodoval plošňák u tlačítka v klice.
 4. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: pokud se nepletu, je tam drátová pojistka proti sesmeknutí konektoru. Ta pojistka je ve tvaru písmene "U" kolem konektoru a je dobře vidět. Ten drátek objímá konektor ze tří stran. Najdi si tu prostřední a něčím na ten drátek zatlač směrem ke konektoru. Boční strany se rozevřou, tím se spoj odjistí a tahem za konektor jej lze vytáhnout. Pokud se ale pletu, je tam jen plastová západka a pak musíš přijít na to, jak ji uvolnit.
 5. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: možná bude stačit jen občerstvit kontakty mezi zeleným čidlem a jeho konektorem (pořádně vyčistit od zeleného, či bílého povlaku na kontaktech). Pokud to bezproblémové spuštění teplého motoru nebyla jen nějaká náhoda. Uvidíš sám při dalším provozování auta.
 6. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: na přírubě mezi motorem a převodovkou. Na přední straně. Osobně si myslím, že pokud by nefungovalo tohle čidlo, nenastartuješ ani za studeného motoru, protože ŘJ nebude mít informaci, že se motor točí a nepustí vstřikování paliva. Možná by stačilo jen čidlo vytáhnout a vyčistit od mastnoty, nebo jiné špíny.
 7. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: modré čidlo = budíky, zelené = ŘJ. Ale ruku do ohně za to nedám.
 8. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: kontakty můžeš pročistit, když sundáš konektor, ať už mechanicky, nebo nějakým sprejem na kontakty. Čidlo proměřit jde v hrnci s vodou na vařič a teploměrem ve voděi. Je potřeba vědět, které dva piny sledovat a jaké hodnoty (odporu) má ukazovat při konkrétní teplotě vody. To si už nepamatuji.
 9. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: v tom případě to bude spíše trojpinové čidlo. A to je tedy dvojité. Jedna část pro ŘJ a druhá pro ukazatel teploty vody. I tady se mi jedná o tu část, která dává údaje do ŘJ. Jde mi o to, že to čidlo může i za teplého motoru dávat do ŘJ informaci, že motor je studený a směs je pak bohatá a teplý motor špatně startuje.
 10. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: jedno čidlo je zelené a druhé modré, ale už si nepamatuji, které je které. Poznáš to podle počtu pinů (kontaktů) v konektoru. Máš v kapličce přístrojů ukazatel teploty vody v motoru, nebo jen kontrolku (červenou) přehřátí motoru? Pokud nemáš ten ukazatel teploty, bude to ta barva, kde jsou v konektoru dva piny. Čidlo je na závit a asi bude obtížné ho povolit. Konektor má nějakou mechanickou pojisku proti vyvléknutí. Takový drátek do tvaru písmene "U". Z jedné (prostřední) strany se na ten drátek musí zatlačit, aby se spoj uvolnil.
 11. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: pak je to v pořádku. přesto bych nechal proměřit čidlo teploty vody v motoru. Buď máš jedno trojpinové, nebo dvě a jedno je dvojpinové pro ŘJ a druhé jednopinové (spínač kontrolky přehřátí motoru). Trojpinové je dvojité čidlo, jedno je pro ukazatel v kabině, druhé pro informace do ŘJ. Jedná se mi o to, které dává info do ŘJ.
 12. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: to s tím poklepáním mohla být náhoda, ale nemusela. Mám podezření, že to dávkuje příliš bohatou směs pro chod teplého motoru. Po nastartování teplého motoru to drží normální volnoběh, nebo je zvýšený? Mám na mysli i dlouhodobě, ne jen na chvíli, těsně po spuštění.
 13. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: určitě to špatně není. Jen se snažím dopátrat, který systém dělá při spouštění teplého motoru problémy. Takže: spouští se vždy na benzín. Studený motor bez problémů, teplý na 8 až 10 pokusů. A při těch pokusech o spuštění teplého motoru, je kolem zadní části auta (v blízkosti výfuku) cítit nespálený benzín?
 14. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: a můžeš před dojetím na parkoviště přepnout zpět na benzín a motor vypnout po zaparkování při provozu na benzín?
 15. Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: a spouštíš teplý motor na benzín, nebo na plyn?
×