Přejít na obsah

Mirekdoda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  69
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Mirekdoda

 • ID člena 43653
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. pavelblaha: opravdu to závisí jen na zařazeném 4. stupni? Na rychlosti jízdy ne? Tak najdi čidlo zařazeného 4. stupně, rozpoj konektor a proklemuj. A pojede to i na jedničku.
 2. Mirekdoda

  P406 nastavení obtoku turba

  Chlapi, 2,0 HDi, 80kW RHZ z roku 2000 má turbo regulované obtokem, nebo natáčením lopatek statoru?
 3. Mirekdoda

  Riadiaca paka

  bisto89: no, já reagoval na riadiacu páku v názvu tohoto vlákna. A předpokládám, že jsi ten název napsal ty. A pokud ty se ptáš na riadiacu páku, já se ptám, jestli máš v autě knipl (řídící páku). Pokud by jsi se zeptal na radiacu páku (řadící páku), měl bych v tom jasno.
 4. Mirekdoda

  Riadiaca paka

  bisto89: ty máš v autě knipl?
 5. Mirekdoda

  Kufor nejde otvoriť tlačidlom

  Igor010: někde na tomto fóru jsem četl o podobném problému s boční klikou a nakonec se ukázalo, když kliku demontovali, že tam zatekla voda a zkorodoval plošňák u tlačítka v klice.
 6. Jcpd: pokud se nepletu, je tam drátová pojistka proti sesmeknutí konektoru. Ta pojistka je ve tvaru písmene "U" kolem konektoru a je dobře vidět. Ten drátek objímá konektor ze tří stran. Najdi si tu prostřední a něčím na ten drátek zatlač směrem ke konektoru. Boční strany se rozevřou, tím se spoj odjistí a tahem za konektor jej lze vytáhnout. Pokud se ale pletu, je tam jen plastová západka a pak musíš přijít na to, jak ji uvolnit.
 7. Jcpd: možná bude stačit jen občerstvit kontakty mezi zeleným čidlem a jeho konektorem (pořádně vyčistit od zeleného, či bílého povlaku na kontaktech). Pokud to bezproblémové spuštění teplého motoru nebyla jen nějaká náhoda. Uvidíš sám při dalším provozování auta.
 8. Jcpd: na přírubě mezi motorem a převodovkou. Na přední straně. Osobně si myslím, že pokud by nefungovalo tohle čidlo, nenastartuješ ani za studeného motoru, protože ŘJ nebude mít informaci, že se motor točí a nepustí vstřikování paliva. Možná by stačilo jen čidlo vytáhnout a vyčistit od mastnoty, nebo jiné špíny.
 9. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: modré čidlo = budíky, zelené = ŘJ. Ale ruku do ohně za to nedám.
 10. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: kontakty můžeš pročistit, když sundáš konektor, ať už mechanicky, nebo nějakým sprejem na kontakty. Čidlo proměřit jde v hrnci s vodou na vařič a teploměrem ve voděi. Je potřeba vědět, které dva piny sledovat a jaké hodnoty (odporu) má ukazovat při konkrétní teplotě vody. To si už nepamatuji.
 11. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: v tom případě to bude spíše trojpinové čidlo. A to je tedy dvojité. Jedna část pro ŘJ a druhá pro ukazatel teploty vody. I tady se mi jedná o tu část, která dává údaje do ŘJ. Jde mi o to, že to čidlo může i za teplého motoru dávat do ŘJ informaci, že motor je studený a směs je pak bohatá a teplý motor špatně startuje.
 12. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: jedno čidlo je zelené a druhé modré, ale už si nepamatuji, které je které. Poznáš to podle počtu pinů (kontaktů) v konektoru. Máš v kapličce přístrojů ukazatel teploty vody v motoru, nebo jen kontrolku (červenou) přehřátí motoru? Pokud nemáš ten ukazatel teploty, bude to ta barva, kde jsou v konektoru dva piny. Čidlo je na závit a asi bude obtížné ho povolit. Konektor má nějakou mechanickou pojisku proti vyvléknutí. Takový drátek do tvaru písmene "U". Z jedné (prostřední) strany se na ten drátek musí zatlačit, aby se spoj uvolnil.
 13. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: pak je to v pořádku. přesto bych nechal proměřit čidlo teploty vody v motoru. Buď máš jedno trojpinové, nebo dvě a jedno je dvojpinové pro ŘJ a druhé jednopinové (spínač kontrolky přehřátí motoru). Trojpinové je dvojité čidlo, jedno je pro ukazatel v kabině, druhé pro informace do ŘJ. Jedná se mi o to, které dává info do ŘJ.
 14. Mirekdoda

  Problém se startováním Peugeot 106

  Jcpd: to s tím poklepáním mohla být náhoda, ale nemusela. Mám podezření, že to dávkuje příliš bohatou směs pro chod teplého motoru. Po nastartování teplého motoru to drží normální volnoběh, nebo je zvýšený? Mám na mysli i dlouhodobě, ne jen na chvíli, těsně po spuštění.
×