Jump to content

Mirekdoda

Uživatel
 • Content Count

  87
 • Joined

 • Last visited

About Mirekdoda

 • Rank
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

The recent visitors block is disabled and is not being shown to other users.

 1. Reshchuk: motory RHZ a RHW se montovaly i do Suzuki Grand Vitara. Z dostupných informací vím, že jsou naprosto stejné, jen RHW má jinou hlavu. Má nejen 16 ventilů, ale i vířivé klapky v sacích kanálech, RHZ vířivé klapky neměl a byl to 8mi ventil. Důležitá informace je ohledně ŘJ. RHW má EDC15C (tedy v Grand Vitaře), nevím přesně, jakou má RHZ. RHZ měl svého času 3 malé konektory na ŘJ, ale také měl variantu s jedním velkým konektorem.
 2. emato: možná je to jen vysrážený parafín z nafty a tím ucpaný filtr paliva. To na těch 5metrů jízdy vypadá, začal bych tím filtrem, potom výměnou nafty. P.S. vlastně obráceně. Napřed naftu, pak filtr.
 3. Mirekdoda

  čo to je?

  gadri: ten trubkový klíč bude na svíčky, jak už tu bylo řečeno. To perko mi připomíná fixační průchodku (držák) bowdenu náhonu rychloměru u mojí motorky, aby se bowden nedotýkal pneumatiky předního kola. Náhon rychloměru mám u své motorky po staru od předního kola, mechanicky, žádná elektronika.
 4. Micky999: nejen špatné těsnění, ale také deformace hlavy po přehřátí motoru. Jenže znamená to pouze rozebrat a pak zjistit příčinu. Důsledky už jsou vidět. Se servisem neporadím, ale nemusí to být nutně pouze servis Peugeot. Stačí jakákoli dílna, kde tomu mechanik rozumí a dokáže napravit chybu. Poptej se, dej na doporučení.
 5. Micky999: v té expanzce je jednoznačně voda s olejem a na stěnách expanzky v úrovni hladiny je usazený šlem z emulze voda-olej.
 6. Micky999: kdyby byl šlem jen na víčku oleje, bral bych tu vlhkost v zimním provozu a nedostatečným odparem vlhkosti při krátkých jízdách s neprohřátým olejem. Ale olej je i ve vodě. Pokud tedy na motoru není vodní chladič oleje, bude to těsnění pod hlavou, jelikož je olej i ve vodě.
 7. Micky999: může a nemusí to být těsnění pod hlavou. Má ten motor vodou chlazený olej? Pokud ano, může to dělat průsak v tom chladiči oleje. Za jízdy je tlak v oleji větší, než ve vodě a olej se tlačí do vody. Po vypnutí motoru tlak oleje zmizí a tlak ohřáté vody se tlačí zpět do oleje. Takže neubývá oleje ani vody a stále se jen míchají oním přeléváním. Pokud to ten chladič olej-voda nemá, děje se tak pravděpodobně díky těsnění pod hlavou.
 8. ozzy56: jasně, je to budík navíc. Ale v době, kdy jsem ho montoval, mě zajímalo, jak pracuje turbo u motoru RHW . Kupodivu ten budík sleduju docela pravidelně.
 9. LSparky: mám to na svém motoru také. Mám to připojeno pomocí propojovacího "téčka" z akvária na hadičku k čidlu tlaku za turbem. Jen nevím, jestli takovou hadičku k čidlu tlaku máš. Ale pokud to vyřešíš a přivedeš tlak do budíku, bude ručička ukazatele tlaku u čtyřválcového motoru kmitat při nízkých otáčkách kolem volnoběhu a budík bude nepříjemně bzučet ve vyšších otáčkách. Vyřeší to jednoduchý trik. Přívodní hadičku je nutné zalomit a zaškrtit svěrkou na hadičky do akvária. Ale jen tolik, aby přístroj ještě ukazoval a přitom nic nebzučelo a ručička nekmitala.
 10. Lord Back: ten odfouknutý vzduch pak bude v motoru chybět, až šlápneš na plyn. Bude prodleva v zátahu a zahulí to. Pro diesel je to nesmysl. Blow off je jedno z řešení pro benzínový motor s turbem, aby mezi škrtící klapkou a výstupem z turba nenarůstal tlak vzduchu a turbo bez výfukových plynů nesnižovalo výrazněji otáčky, protože pumpuje (dobíhá) do protitlaku.
 11. Lord Back: blow off na diesel? Není potřeba, nemá škrtící klapku, jako benzínový motor. Plynovým pedálem u dieselu reguluješ dávkování paliva a ne vzduchu, jako u benzínového motoru.
 12. Ještě nebyla zmínka o pístech a ojnicích. Ty jsou původní, nebo se po tom potkání taky měnily? Pokud jsou původní, prohlédnul jsi stav pístů a jestli nejsou ohnuté ojnice?
 13. Msx-520: s tou vačkovou hřídelí otočenou o 180 stupňů jsi motor protočil startérem? Když jsi dával novou vačkovou hřídel, nasadil jsi správně kolo vačkové hřídele?
 14. Nsx-520: Počkej, teď už nechápu souvislosti. Zkompletoval jsi motor, nastavil časování podle špatného návodu a potkaly se ventily s pístama? Co přesně jsi udělal potom?
 15. Nsx-520: jak už jsem psal, s přesným nastavením čerpadla nepomůžu, protože s ním nemám zkušenost. Teď už musí poradit někdo další, kdo ví, jak na to. Ale něco mě napadlo, tak se ještě zeptám. Tenhle diesel má předkomůrky? Vstřikuje se nafta do předkomůrek? Pokud ano, ta nově namontovaná hlava má taky předkomůrky? To je důležité.
×
×
 • Create New...