Přejít na obsah

Mirekdoda

Uživatel
 • Počet příspěvků

  77
 • Registrace

 • Poslední návštěva

O uživateli Mirekdoda

 • ID člena 43653
 • Hodnost
  Mám víc než 10 odpovědí :-)

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2004

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Pardubice
 • Stát
  Česká republika

Návštěvy profilu

Návštěvy profilu jsou zakázány a nejsou zobrazeny ostatním uživatelům.

 1. Mirekdoda

  Blow off 1.6hdi

  Lord Back: blow off na diesel? Není potřeba, nemá škrtící klapku, jako benzínový motor. Plynovým pedálem u dieselu reguluješ dávkování paliva a ne vzduchu, jako u benzínového motoru.
 2. Ještě nebyla zmínka o pístech a ojnicích. Ty jsou původní, nebo se po tom potkání taky měnily? Pokud jsou původní, prohlédnul jsi stav pístů a jestli nejsou ohnuté ojnice?
 3. Msx-520: s tou vačkovou hřídelí otočenou o 180 stupňů jsi motor protočil startérem? Když jsi dával novou vačkovou hřídel, nasadil jsi správně kolo vačkové hřídele?
 4. Nsx-520: Počkej, teď už nechápu souvislosti. Zkompletoval jsi motor, nastavil časování podle špatného návodu a potkaly se ventily s pístama? Co přesně jsi udělal potom?
 5. Nsx-520: jak už jsem psal, s přesným nastavením čerpadla nepomůžu, protože s ním nemám zkušenost. Teď už musí poradit někdo další, kdo ví, jak na to. Ale něco mě napadlo, tak se ještě zeptám. Tenhle diesel má předkomůrky? Vstřikuje se nafta do předkomůrek? Pokud ano, ta nově namontovaná hlava má taky předkomůrky? To je důležité.
 6. Nsx-520: takže nastavení časování ventilů bude v pořádku. Teď ještě poladit načasování čerpadla, aby vstřk nafty poběhl ve správný okamžik a do správného válce (to je ta lepší varianta). A ještě, co ty ventily, nebyly ohnuté? Kontroloval jsi to? Když je časování ventilů nastaveno správně, otvírají a zavírají taky správně, ale musí těsnit. Ohnutý ventil netěsní, utíká tlak a nevytvoří se teplota pro vznícení nafty, ale jen na její odpaření (to je ta horší varianta).
 7. Nsx-520: jestliže jsi měnil hlavu, musel jsi sundat rozvodový řemen z kola vačkové hřídele. Máš správně nasazený rozvodový řemen? Jak už tu psal Hafity, musí sedět aretační body, při zpětném nasazování rozvodového řemene. Mimochodem, ta hlava, co jsi ji nasadil na motor v autě, ta byla v pořádku? Mám na mysli, jestli nebyly ohnuté ventily.
 8. Nsx-520: ten bílej kouř je jen teplem odpařená, nespálená nafta. A jak píšeš, chce to správně načasovat vstřik. Jen bohužel neporadím jak, neboť s tímhle čerpadlem nemám zkušenost. Ještě si ověř, že je správně nastaveno časování ventilů.
 9. pavelblaha: opravdu to závisí jen na zařazeném 4. stupni? Na rychlosti jízdy ne? Tak najdi čidlo zařazeného 4. stupně, rozpoj konektor a proklemuj. A pojede to i na jedničku.
 10. Mirekdoda

  P406 nastavení obtoku turba

  Chlapi, 2,0 HDi, 80kW RHZ z roku 2000 má turbo regulované obtokem, nebo natáčením lopatek statoru?
 11. Mirekdoda

  Riadiaca paka

  bisto89: no, já reagoval na riadiacu páku v názvu tohoto vlákna. A předpokládám, že jsi ten název napsal ty. A pokud ty se ptáš na riadiacu páku, já se ptám, jestli máš v autě knipl (řídící páku). Pokud by jsi se zeptal na radiacu páku (řadící páku), měl bych v tom jasno.
 12. Mirekdoda

  Riadiaca paka

  bisto89: ty máš v autě knipl?
 13. Mirekdoda

  Kufor nejde otvoriť tlačidlom

  Igor010: někde na tomto fóru jsem četl o podobném problému s boční klikou a nakonec se ukázalo, když kliku demontovali, že tam zatekla voda a zkorodoval plošňák u tlačítka v klice.
 14. Jcpd: pokud se nepletu, je tam drátová pojistka proti sesmeknutí konektoru. Ta pojistka je ve tvaru písmene "U" kolem konektoru a je dobře vidět. Ten drátek objímá konektor ze tří stran. Najdi si tu prostřední a něčím na ten drátek zatlač směrem ke konektoru. Boční strany se rozevřou, tím se spoj odjistí a tahem za konektor jej lze vytáhnout. Pokud se ale pletu, je tam jen plastová západka a pak musíš přijít na to, jak ji uvolnit.
×