Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Cvaká relé, asi od blinkrů 406


tbarth

Recommended Posts

Zdravím, mám malý problém na své 406ce, rv. 97. Za jízdy mi každou chvíli cvaká v palubce nějaké relátko, podle zvuku je to od blinkrů, ale jen podle zvuku, jinak vše funguje jak má. Při tom cvakání nic na palubce nebliká, ani zvnějšku auta není nic poznat. To relé cvaká rychlostí, asi jako při spálené žárovce v jedné směrovce. Mám pocit, že to můžu lehce korigovat přitlačením levé páčky směrovek dopředu, ale je to možná jen pocit. Setkal se s tím už někdo? Popř. je špatná páčka, relé, nebo něco jiného?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

chyba je v pacce blinkru, je pred smrti, muzes zkusit rozebrat, vycistit od kovovych pilin, ktere zpusobuji zkrat a pak to rele cvaka, ale muze to pomoct jen na chvili a pak bude stejne treba sehnat jinou nebo novou packu

resilo se to tu jiz x-krat

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No jelikož se mi taky už stalo že mi relé cvakalo když jsme páčku nedocvakl, např při předjíždění cyklisty jsem ji jen přidržel a pak to zustavalo cvakat, tak jsem ji dneska rozebral, celkem jednoduchý, vyčistil jsem ji a zlehka máznul dráhu kontaktů silikonovou vazelinou a bude klid. Dobré by bylo ošoupaný kontakt vyměnit z nějaký rozbitá páčky, ty spodní kontakty od světel jsou zachovalý a jsou stejný, takže by to jistě šlo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No právě z přehřátí a požáru jsem měl celkem strach, protože to relé cvakalo pořád v kuse a nevěděl jsem, kde je co zkratnuté, naštěstí jsem jel jenom 12km do práce a zpět. Ten kontakt byl fakt celkem dost ošoupaný, z původního zakulaceného tvaru to byl spíše jehlan.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 roky později...

No, tak jsem doufal, že to bude jenom relé, ale pak jsem našel tohle vlákno a už se teda moc těším, jak zrovna já rozebírám páčku, tak snad bude štěstí stát při mně a povede se...

Páč poslední dobou už to cvaká docela jako že dost, no.... Nebo neměl by někdo na prodej páčku? :aut

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Volant nech kde je. Povol zespodu toho plastu kolem páček 2 šrouby. Pak uvolni aretaci volntu a dej ho do takové polohy abys uvolnil 2 torxy co drží páčku. Ven se to dá dostat bez problémů, pak už to drží jen na konektorech.

[upravil dne 6/5/12 17:51 od koblih69]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...