Jump to content

Darování,darovací smlouva

Milan+
 Share

Recommended Posts

Tak tam zajdes uredice na to koukne jestli to splňuje náležitosti a pak nalepí kolem,pokud to nesplňuje tak by ti mela smlouvu vrátit ne?:-)

Jo, kdyby to bylo tak snadný, to by byla krása! :D

Taky jsem si stáhl z netu kupní smlouvu na byt. Na podatelně to nikdo nekontroluje, takže nám to vrátili a já řešil zpětvzetí a opět nový návrh. Nechal jsem si to vypracovat u právníka (5.000,-) a pak to prošlo už v pohodě.

ja mel kupni smlouvu na chalupu takovou, ze jsem si ji delal sam a prosla u banky, na katastru apod. ale je to kupni a ne darovaci....

No nechci šířit bludy ale třeba u mě byl problém že dle NOZ jsem tam v té smlouvě neměl nějaké pozemky či co, pochopil jsem že nejsem jedniný komu to vrátily. Šel jsem tam 6.1.2014 a byl to neskutečný marast.

Já teda nevím, ale tohle jsou dost důležitý věci na to, abych jen stáhl "nějakou" smlouvu z netu. Pro dobro všech účastníků bych rozhodně doporučoval sepsat pořádnou smlouvu u notáře, advokáta. Nikdy nevíte kdo to bude chtít nějak napadnout nebo podobně. I když vím že i notář nebo advokát to můžou sepsat "špatně" tak pořád je tam větší pravděpodobnost že to bude mít všechny potřebné náležitosti. Těch pár tisíc přece stojí za to že člověk bude mít klid.

V roce 2013 jsem použil tento formulář a na Katastru proběhlo vše bez problémů na první pokus.

To je jedna z těch slušnějších verzí. Milan+ ovšem potřebuje převést jen spoluvlastnický podíl. A od 1.1.2014 je nutno vzít v potaz, že dům bude většinou součástí pozemku a nikoliv samostatný předmět vlastnictví :papa