Jump to content

Top UP engine oil level

stohanmi
 Share

Recommended Posts

Ahoj, co přesně tato hláška znamená a jak se ji zbavit? Je to nedostatek oleje? Přebytek oleje? Parkoval jsme v mírném kopečku a bylo vše OK. Popojel sjem kus a od dalšího startování se to objevuje i přesto, že auto stálo víc než den na rovině. Díky

P.S. měrka ukazuje olej tak akorát...

Edited by stohanmi

Je to málo oleja, údaj je z elektronickej mierky, ktorá niekedy môže zblbnúť najmä keď je olej pred výmenou. Pokiaľ ručná mierka ukazuje dostatok, nerieš to. Ak by sa to objavovalo aj po výmene oleja potom je asi problém s tou elektronickou a je potrebné ju vymeniť. Ak aj teraz nemáš olej po hornú rysku, môžeš skúsiť doliať.

Spíš se bojím, že to bude skutečně elektrika. baterka asi slábne (na to mě upozornili i v servisu, když jsem řešil jiný problém). Auto mám 6 měsíců, ale servisák zjistil, že dlouho stálo na skladě po výrobě a prodejce kecal o datu výroby... Byl jsem upozorně, že když batrka zeslábne, budu zaplaven falešnejma chybama... To mě v celku netěší...

To je mi jasné, jde spíš o to, že tam není krytka jako u starších motorů. Když otevřu to víčko a trefí se mi tam třeba list, tak jsem v... U starých motorů tam byl prostě meziprostor s malým otvorem, kterým odtekl olej a případný bordel nepadal rovnou na hřídel a ventyly...

jo ty myslis takovej kus zytecneho plechu nad vahadly :-P

i kdyby ti tam spadnul sroub tak bud zustane zaseknutej v nekterem z kanalku nebo propadne az do vany, kde je na olejovem cerpadle sitko takze nic nehrozi

a kdyz tam spadne nejake lsiti tak to bych uz neresil vubec

teda vlastne jo - asi bych se zamyslel a trochu to auto vycistil a umyl

Mě to taky píše tuto hlášku "Top up engine oil level". Oleje mám dostatek. Koukl jsem, kdy jsem naposled měnil olej a bylo to skoro přesně před rokem, takže tipuji, že to je hláška co nastavili v servisu a upozorňuje, že bych po roce měl vyměnit olej.

Edited by Tano1

Mě to taky píše tuto hlášku "Top up engine oil level". Oleje mám dostatek. Koukl jsem, kdy jsem naposled měnil olej a bylo to skoro přesně před rokem, takže tipuji, že to je hláška co nastavili v servisu a upozorňuje, že bych po roce měl vyměnit olej.

Pak by mohli rozlišit hlášku "vyměň olej" od "dolej olej". Já kupoval auto v dubnu a plánoval jsme na výměnu jít až v dubnu příštího roku.

"Top up engine oil level" je skutečně v překladu "doplňte hladinu oleje v motoru" a už to prosím nebudeme spochybňovat. Zda Ji správně interpretují Francouzi ve svých vozech je druhá věc. Když jsem volal do autorizovaného servisu a nahlásil jim to, tam mi prve odpověděli, že to znamená moc oleje v motoru, ale nakonec přiznali, že asi ani ne. Jejich postup je prý takový, že kouknou do BSI a dostanou výpis v češtině...

Dáme-li "Top up engine oil leve" do Googlu, tak to najde něhjaká videa na YT o dolévání oleje do Peugeota, toto vlákno a nějaké ruské stránky, kde je dokonce fotka displeje s touto hláškou. Celkem nic moc. Nedá se ani najít ani seznam toho, co se může v autě objevit, aby se člověk připravil předem. Na vše maj univerzální řešení: Jedtě do autorizovaného servisu a tam vám řeknou, co je v BSI a zjednají nápravu...

Spíš se bojím, že to bude skutečně elektrika. baterka asi slábne (na to mě upozornili i v servisu, když jsem řešil jiný problém). Auto mám 6 měsíců, ale servisák zjistil, že dlouho stálo na skladě po výrobě a prodejce kecal o datu výroby... Byl jsem upozorně, že když batrka zeslábne, budu zaplaven falešnejma chybama... To mě v celku netěší...

Podle toho co ti řekl ten servisák, můžeš mít auto opravdu už rok staré a tím pádem ti tuto hlášku o výměně oleje mohli nastavit při výrobě auta ve Francii. Jako malý test se zkus podívat, jestli ti sedí to desáté písmenko ve VIN (v techničáku). Mě to sedí :-)

http://auta5p.eu/informace/info/rok_vin.php