Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Co jste dnes udelali...


Marcel00

Recommended Posts

Ale to já samozřejmě vím jaké má označení i to, že konečně bude vypadat lépe než na té fotografii  :papa

Proto jsem napsal "Střela" v uvozovkách a s háčkem nad R  :cool:

Upraveno uživatelem Klemoň
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 14 minutami, Klemoň napsal:

Ty "voe"  :roker      Splést si Tatrováckou "Střelu" se Žabotlamem  :D       Hafity - je ti míň než 30 let ???

Bohužel skoro 2x tolik....  Prostě v dobách, kdy jsem cestoval železnicí v mnou popsané trase to nebylo a k té Tatře mi ten "žabotlam" sedí líp....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dopoledne jsem hlídal Pepina naši byli po nákupech no hlídal pustil jsem mu na yutrubce Pat @ Mat  a dělal jsem si tady svojí práci. A můžu říct že už by ta zima mohla jít někam do hor venku se nedá nic dělat a o to víc mě štve že není práce na busu a ani jiné ježdění. Takže se plácám doma dnes jsem opravoval plotr pak jsem se asi dvě hodiny hrabal s přípravou materiálu na ceduli pro známého . Navečer jsem byl u holičky nechat si oloupnot kedlubnu. No a teď budu vejrat do počítače než půjdu spát. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Myslim ze si to panatovat nebude - ti slusnejsi alespon volaji jini ne a jsou klidne schopni napasat do "systemu" adresat nezastizen.
Na jedne strane se jim nedivim rozvazet postu kdy jsou vetsinou lidi v praci a nebo "spi" po praci tedy dopoledne ....., ale jeto prace jako jina ....

Za me bych to nedal myslim si ze po prvnim dnu bych byl radeji nezamestnany.

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Máš pravdu je to práce s lidma a ta bývá dost těžká mám svoje zkušenosti. Ale asi tak to jestli má ten řidič volat dopředu nebo nemá záleží na odesilateli jakou službu zaplatí. Není to o tom jestli ten který řidič je slušný nebo není. Další věc je že pokud řidič volá že bude u vrat cca 5 minut tak přece nemůže bejt problém pro adresáta k těm vratům jít a čekat u vrat. Poslední dobou mi vozí balíky dost často a z 90% ty kluci volají v okamžiku kdy mají doručený balík přede mnou  takže je to fakt otázka minut než dojede kolikrát to vyjde že přijdu k vratům a on brzdí. Je to o tom že pokud nemusí nikde dlouho čekat než panička vyleze a pak než najde prachy tak stíhá ten plán jak to ten systém naplánuje to doručení ale jestliže ten systém mu dává plácnu 5 min. na odbavení jednoho balíku a cca 3-7 min na přejezd mezi adresama a on musí s většinou balíků čekat víc jak těch 5 min tak je jasný že už někdy v 10 hodin může mít proti tomu plánu zpoždění i hodinu a víc. Chraň bůh že bych se těch kluků zastával ale je to tak taky si jistě každý umí všimnout jak dlouho tu práci ty lidi dokážou dělat třeba u ČP  tady balíky vozí každé dva týdny noví člověk , DPD tak půlroku nejvíc zatím vydržel kluk u PPL ten to dělá říká přes 8 roků. Ano vybrali si tu práci nikdo je nenutí to dělat měli by to dělat nejlíp jak to jde. Já jsem kdysi dávno vozil balíky jako brigádník u ČP ale to bylo v době kdy PPL / DPD byli sprostý slova a to byla jiná doba. Dneska bych to nedělal ani za zlatý prase.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

No ja mam zkusenosti ruzne ale jeden cas to byla nocni mura nevim uz DPD PPL ale ten manik pobral slusnosti nula a mysleni -10
No a kdyz nam nechal balik jehoz obsah byl cca 25tis jen tak za plotem na HUPce a me podepsal ze jsem si to prevzal bylo zle .....

Jiny me zase nebyl schopen pravidelne dorucit na poprve ani na podruhe ale tak na popate balik z Francie to byl taky vzdy "porod" a nejlepsi na tom bylo
kdy vedel ze mam napriklad odpoledni a to dilo celej tyden jezdilo pravidelne kolem 15,30 a pravidelne se divilo ze jsem v praci .....

Na toto mam rad CP sic taky nekdy silene ale pokud nezastihnou mam to na poste a zastavim se tam .....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Mohu Vénův názor jen potvrdit. 

1. - je to o lidech        2. - je to o lidech        3. - je to o lidech . . . . . .

Pokud mohu , vybírám si DPD přijdou mi nejvíc v pohodě, hlavně proto , že volá předem takže opravdu to probíhá jak píše Véna - vycházím před barák on vystupuje z auta a za 2 minuty odjíždí a usmívá se.  :papa

Ale i frajer z PPL co mi vezl klimatizaci, mi ráno zavolal , že mne bude zavážet jestli budu doma. Řekl jsem mu že sedím v práci / jinde a ať mi zavolá 20 minut předem, že dorazím. Borec zavolal včas a já vyrazil.

Hodily mi do toho vidle závory na přejezdu a přijel jsem o 5 minut později. On už s klimou u vchodových dvěří , já lezu z auta a hulákám vysvětlení o zpoždění. On naprosto OK - chápu !   Ještě mi s tou 50 kilovou klimou pomohl na rudlu až dovnitř.

Následovala platba kartou a 50,- řidiči - oba spokojeni na 100 %  :super

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

nemůžu celkem nadávat ani na jednu dopravní společnost, ale protože mám vedle poštu, vybírám si většinou ji, přestože balík nedoručí do ruky, jak mám zaplaceno, ale nechá to na poště...,chtěl jsem jen napsat, že obdivuju ty maníky, co se na tohle povolání dali, já bych to nedělal ani bohovi :bojim, to radši fakt ten pracák

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Balíky si nechám posílat do práce a mám dobré zkušenosti. Od rána si nachystám peníze přesně nebo se spropitným, on zavolá, vyjdu mu na ulici. Na malé vesnici fungují věci dobře, i servisy, řemeslníci, restaurace...

Upraveno uživatelem P607Olda
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já zase nedám dopustit na poštu...než na někoho někde čekat jestli dojede...vrznu si to rovnou na poštu.. zavedli novou službu balikovna a přednostní odbavení výdaje balíku...natukam kód do terminálu.. dostanu číslo...vyvolají me nadiktuju znovu kód a dostanu balík.. pět minut to zabere...je fakt že poštu mám pri cestě z práce a nebo přímo v práci...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Za mně NIKDY !!!  Oblíknout se, jít do auta, dojet tam, vylízt, dojít, čekat, prokázat se a zrcadlově zpátky ... brrr. :bojim:blicismajlik

Léta letoucí PPL - ráno napíše do SMS dvouhodinové okno, při zpoždění zavolá. Když není placeno předem kartou (což je tak do 1/3), zavolá z předchozí adresy a akorát se sejdem u vrat. Když je placeno tak zavoní, z domu otevřu, dle dohody strčí balík za popelnice a frčí. DPD/GLS dtto, zazvoní, otevřu a  v drtivé většině automaticky donesou cca 50 m až k domu.  

Je fakt, že je to hodně daný tím, že:

1. pracuju doma takž jsem skoro pořád k mání.

2. Dlouhodobě jezdícím stejným řidičům platby na ruku zaokrouhluju na celých 50. 

Jezdí sem v průměru 1 - 2 x týdně, nakupuju na netu 80% všeho včetně potravin (dojíždí sem Tesco).

Pošta naprosto nejhorší, Geis průměr, TopTrans velmi slušný.

Jak psáno výše: je to o lidech, je to o lidech, je to o lidech. Kromě pošty - tam je to v systému.

Např. na PPL teď zaskakoval nějaký UK (myšleno UA, nikoliv United Kingdom) a tragédie - skoro se nedomluví. Ale snaží se.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Chvíli jsem to dělal brigádně u DPD. a žádná sláva to teda není, na to aby člověk dělal kurýra musí mít žaludek...

tady u toho platí, čím dřív to naložíš/vyložíš/předáš, tím dřív budeš doma..

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Dneska rano jsem šel do fitka abych na léto shodil Mischelinku, která mne nebezpečně obklopuje :D , při té příležitosti se konečně odhodlal taky na bench (a fakt se mi nikdo nesmál, když jsem si tam nesl jen 10kilovky :D ) a jako na začátek dobrý. Hned je znát jaký rozdíl je činka vs. stroj, měl jsem začít dřív. No a pak jsem jel na TUV NORD na STK s vlekem. Přesvědčilo mne to, že mne vezmou hned.... Tak jsem to risknul. Na vlek (TPV Trailers) tam čučeli jako na zjevení a samozřejmě nastal problém..... kulatý odrazky na zadní straně nesmějí být (jako proč proboha, každá odrazka navíc přece k dobru), takže jsem je sundal (byť jsou z výroby). A pak nastal problém, konstrukce na vozejku není v TP a vlek má psanou výšku 85 cm a já mám 165 cm :D . No po nějakých konzultacích a mém diplomatickém vyjednávání mi to zapsali jako odnímatelnou konstrukci a dali mi doporučení ať si to radši nechám zapsat. Jsem nečekal, že když koupím homologovaný výrobek, musím to ještě jít někam zapsat. To je jako kdyby zkoumali, proč mám ve vleku v podlaze 4 úchyty....... Doma dodělávaného držáku na moto, stejně tak zpevnění bočnic a předního čela, nebo samolepky na 130 kmh (nelegálně) si samozřejmě nevšimli a z toho jsem měl největší hrachy.... :D :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 19 hodinami, Vena garážmistr napsal:

Dopoledne jsem hlídal Pepina naši byli po nákupech no hlídal pustil jsem mu na yutrubce Pat @ Mat  a dělal jsem si tady svojí práci. A můžu říct že už by ta zima mohla jít někam do hor venku se nedá nic dělat a o to víc mě štve že není práce na busu a ani jiné ježdění. Takže se plácám doma dnes jsem opravoval plotr pak jsem se asi dvě hodiny hrabal s přípravou materiálu na ceduli pro známého . Navečer jsem byl u holičky nechat si oloupnot kedlubnu. No a teď budu vejrat do počítače než půjdu spát. 

tak ja ti privezu mondeo a mrknes na ty brzdy??? No a taky neco "cvachta" z prave strany motoru, tak na to muzes mrknout :D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Asi výš jak to myslím že se nedá dělat venku. Zatím v garáži/dílně nemám pořád topení takže se tam taky nedá moc dlouho bejt pokud se člověk dost nepohybuje.  Ale nějak nevím že by jsme se domlouvali když tak SZ.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Já byl chvilku u toptransu. Nikdy netrvám na čase páč vím jak to chodí. Vždy zařídím aby byl někdo doma nebo dám prachy sousedům nebo vedle do krámku kde je paní do 16hod , mě ale  třikrát posunul čas i tak jsem to zařídil aby někdo čakal s prachama. Jenže když ti nikdo nepřijede páč se mu tam nechce ? Je to opravdu  o lidech , snesl bych telefon hele nestíhám dovezu zítra . Jsem člověk pochopím to ale jsem člověk co se dokáže i nas.rat. Stejná zkušenost Geis i PPL . Problém je v tom že některé eshopy poštu nenabízí.  Pošta mi rovnou dává balíky vedle do krámku. Možná zavrhnu i poštu páč kartička klubu mi jde už od 16. ledna a pořád nic :(

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...