Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

Zahraniční dovolená autem - rady, tipy


Recommended Posts

Točím volantem 40 let, dovolím si dat radu--pokud jde na vás únava, zastavit co nejdrive to jde a schrupnout si 20 minut, obehnout par krát auto, procvičit, nad únavou nejde zvítězit a nejhorší to je před cilem cesty--to bývá nejvice tragedii, pamatujte na to přátele :papa

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ja v aute neviem zaspat :D Teraz naposledy som dal HR na otocku, celu noc tam a po kave a nejakom jedle hned otocka naspet ...

ak ide unava? Vzdu zastavim, zapalim cigo a prebehnem sa po odpocivadle? Trocha sa rozvicim, oplachnem a idem zase dalej ...

Napr teraz asi za pol hodku vurazame do HR znova, ale nepodarilo sa mi zaspat pred tym ano nahodou.

medved - ak nemas ten balaton na prespanie napevno, tak odporucam prespat az v HR v meste Budva - mam tam kontakt na jeden super hotel / penzion z velmi velmi vstricnim majitelem ;)

A urcite odporucam ist cez Durmitor - je to tam neskutocne aj keby si z auta nevyliezol. Ale asi to uz mas vsetko naplanovane :)

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ono je pravdepodobne, ze se budeme stridat. A i kdybych to mela odridit sama, tak to davam v pohode. Jezdila sem dalky, ale v ramci republiky. Pauza je jasna, ono na druhou stranu sedet ztuhle 1000km, to se neda. Takze s pauzami pocitam.

Prespavat v aute nebudeme - v pezume se to sice da na prednich sedackach, ale je to takove dost nepohodlne :-D

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Milane - to, že usínáš není v Tvém případě únavou, ale stylem jízdy. Jezdit po dálnici 90, to by zabilo i vola.

Co mají dělat kamioňáci, ti nemohou jezdit rychleji.

Ráno do práce to je v pohodě, ale večer je to horší, když celý den běhám po parkovišti v 30°C ... to by byl unavený každý...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

medved - ak nemas ten balaton na prespanie napevno, tak odporucam prespat az v HR v meste Budva - mam tam kontakt na jeden super hotel / penzion z velmi velmi vstricnim majitelem ;)

A urcite odporucam ist cez Durmitor - je to tam neskutocne aj keby si z auta nevyliezol. Ale asi to uz mas vsetko naplanovane :)

Balaton je zabukovanej, ale jinak naplánováno úplně 100% není. Rád se ještě nějakých tipů chytím ...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Díval jsem se na fotky z naší dovolené před 8mi lety a viděl jsem tam jen bránu pro hotovost a druhou pro ENC, ale nebylo tam nikde označení pro kartu (EC/MC), tak se ptám, kam zajet.... :myslim

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jak píší ostatní, není se třeba bát, pokud se o autíčko staráš poctivě. Doporučuji si vzít sebou alespoň 5 litrovou láhev paliva. Co se týká reflexí vesty, tak tu si vložit do dveří, pokud je možnost. Taky si udělat cestovní pojištění. Není to drahé a je to jistota. Doporučuji si zjistit něco o dopravních předpisech = rychlost, svícení popř. zvláštnosti oproti našemu zákonu č. 361/2000 Sb. Ale to většinou bývá na hranicích země, do které jedeš. Jinak ozzy56 má 100% pravdu a pomáhá to. I já to dělám, že si buď lehnu, či si zaběhám a zacvičím. Před cestou si vyměň, pokud si to ted neudělala všechny filtry (olejový, vzduchový, palivový, kabinový) a samozřejmě motorový olej. Můžeš i ojel v převodovce, pokud nebyl nikdy měnění, i když se píše, že je doživotní. Nezapomeň si zkontrolovat i stěrače (asi se mi smějete), ale je velmi nepříjemné, pokud se dostane do deště a stěrače nestírají jak mají. Stačí vyměnit gumičky. A doporučuji si řádně očistit a umýt skla z venku i zevnitř. Nezapomenout při fouknout o 1-2 kPa pneu. Dálniční známku můžeš koupit v ČR a nebo v Rakousku. Jinak se podívej do vlákna o Chorvatsku, je tam popsáno + video, jak se vyhnout předražené slovinské dálnici. Jinak jak už kluci psali, tak platit mýtné kartou. Je to dobře na mítnici značené.

Ale hlavně si prosím tě zkontroluj doklady a jejich platnost!!! Myslím OP a ŘP. Povinné pojištění si psala, že máš ted nové. To je moc dobře. Nezapomeň si vzít sebou euro formulář skrze DN.

A pokud máš v autě klimu, tak si ji nechat zkontrolovat. To je asi v kostce vše. Neboj se a uvidíš, jaký budeš mít zážitek z chorvatské dálnice, kdy pojedeš v kuse cca 420 km na Makarskou riviéru. Tempomat asi nemáš, viď. Ten by si využila. A na závěr, pře jízdou si umyj a nalešti svého pežůtka, ať se krásně leskne;). Jinak s policisty nediskutuj. A nezapomeň si vzít sebou foťák. Zkontroluj si povinnou výbavu vozidla, která je platná u nás v ČR!!! Přeji Ti příjemnou cestu a mnoho příjemných zážitků z cesty i z pobytu a taky z jízdy s pežůtkem:papa:papa:papa. Jen maličkost, máš na pežůtku MPZ CZ ? Buď je to přímo na RZ a nebo si dáš samolepku.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžu doporučit já, tak se vyhni zbytečným opravám a výměnám olejů, filtrů a pod. před jízdou. Nějaká následná netěsnost, nedotažení a pod. se může snadno vymstít. Lépe aby někdo kouknul na běžné věci (desky, jeslti něco neteče...) + dofouknout klimu, kola a asi hotovo.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Pokud můžu doporučit já, tak se vyhni zbytečným opravám a výměnám olejů, filtrů a pod. před jízdou. Nějaká následná netěsnost, nedotažení a pod. se může snadno vymstít. Lépe aby někdo kouknul na běžné věci (desky, jeslti něco neteče...) + dofouknout klimu, kola a asi hotovo.

Fuj! Akorát jsi mi připomenul, jak jsem byl před 10ti lety nucen odjet do Montpellier třetí den po výměně hlavy válců.... Naštěstí dovolená proběhla k všeobecné spokojenosti a pixla vydržela....

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...