Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

1,6 Hdi - na co si dat pozor alebo aky motor do 308 najlepsie?


Y2K

Recommended Posts

Porovnávat, co je levnější je relativní. Nákupní cena benzinového auta je nižší než naftového, tudíž do propočtu se musí zahrnout i rozdíl pořizovací ceny.

Nafta jezdí za méně paliva oproti benzinu, ale ty ptákoviny, co v nich jsou, stojí nemalé peníze. Je to na každém, co se mu líbí, co zvolí.

U ojetiny je navíc problém s nájezdem, když je to naftové, tak to auto prostě jezdí, je tu větší potenciál, že se něco pokazí.

Já u HDiček nevidím zásadní problémy a o benzinu určitě neuvažuji, pro mě je jasná volba nafta. Mám tam 1800 ot., šlápnu a ono to jede :). Ale to jsou subjektivní pocity, ty má každý jiné. Já momentálně na prvním HDi mám 300 tkm a na motoru vše původní (krom spotřebních věcí - rozvody atd.). Naftu si prostě pořídím, i kdybych platil na servisu více než ušetřím na palivu. :papa

[upravil dne 27/9/13 09:25 od MilanF1]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Jo, taky souhlas..

Myslim, že se vyplatí spíš nákup novějšího, leč už lehce ojetého dieselu, kde je cena prostě podobná ať jde o benzin nebo naftu, takže pořizovací cena neni přemrštěná. A pokud člověk přemýšlí, nechá si po nákupu něco v rezervě pro riziko oprav (a to platí i u benzinu).

Jen se to auto před nákupem musí dobře prohlídnout a taky prolustrovat v systémech a databázích Peugeot.

Vše je risk, už jen to sednutí do auta...

U zcela novýho vozu chápu, že jdou lidé většinou do benzinu - pokud bývá rozdíl i 100 000 kč. Tam to opravdu asi nemá smysl, respektive na to taky málo kdo má.

A vzhledem k tomu, že moje původní 307 (vůz který je často kritizován za poruchovoat) najezdila 360 000 km a jezdí doteď, tak třeba už 100 000 km neberu jako nějaký velký nájezd.

Ostatně drtivá část aut, co u nás jezdí, má sice na tachometrech něco přes 100 000 km, ale ve skutečšnoti 200 000 a víc, dyť se ví, že jsou přetočený.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

A také je na zváženou, jestli koupit novýho diesela za 400 000 kč nebo třeba starší, ale zachovalý s nájezdem 80 000 km za cca 150 - 200 000 Kč. (Pořád zbyde více než 200 000 na opravy, k tomu neni třeba jezdit na drahé výměny oleje, destiček apod v autorizovanym servisu. I do nového auta soudě dle zkušeností lidí se narve dost peněz, jen aby nebyla ohrožena záruka. Opravdu je to relativní!

Vybavuje se mi příběh jedné paní, která s radostí koupila v akci a levně nové auto, ale bohužel teď trpí, že po ních chtějí za výměnu eleje 7 000 apod, zatimco dřív dala svou ojetinu známýmu a ten jí ojel vyměnil do 2 000. Rozčiluje se, že auto pořídila levně, ale ted z ní ty peníze dostávaj na garančkách...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

praveze vzhladom na jeho pohyb chce benzin a tych nie je

naftu prilis nechce aj ked premysla, dvojhmoty by som sa prilis nebal....uz as v tom malicko stracam, ta slabsia verzia to je novsi ci starsi motor oproti tej silnejsej?

Asi novsi co kedze uz neni dvojhmota.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

kamos jazdi 90% mesto, z bytu do Tesca a podobne, raz za pol roka dialnica takze pre neho by bolo najlepsie benzin, no tych nie je

Pokud jezdí takhle, tak ideal benzin no, a jestli naftu tak bez FAPu, timpadem jedině slabší 1,6HDi 66kW (popř. 68kW ještě v normě Euro4)

uz as v tom malicko stracam, ta slabsia verzia to je novsi ci starsi motor oproti tej silnejsej?

starší motory jsou 66kW (bez fap) a 80kW (s FAP) jsou to 16-ti ventilové motory (ale nevím jaké mají setrvačníky)

novější jsou už 8-mi ventilové motory, slabší 68kW je v normě euro4 ještě bez FAPu (euro 5 s FAP) a má jednohmotu, silnější 82kW (s FAP, dvojhmota)

[upravil dne 27/9/13 11:20 od Maco82]

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...

Zdravím místní osazenstvo,

na jaře plánuju obměnu vozu a P308 SW je vozidlo, po kterém pokukuju. Jelikož mám dost "plazení" s 1,4kou v benzínu se 75k, pokoukávám po HDi. Co do jízdních výkonů by se mi líbila 2,0HDi s 6q (manuál), ale je jich hrozně málo. Takže pak častější 1,6HDi 80Kw s 6q. Chtěl bych rok 2011 po faceliftu. Něco jsem tu pročetl a pochopil jsem správně, že u těchto modelových roků jsou HDi 8mi ventily? Jsou nějaké zásadní problemy jako to mazání turba, co jsem zahlédl? Díky za Vaše rady a další novější postřehy

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj,

 

tak přidám trochu svého do pranice :-).

 

1,6 HDI 66kW (bez fap) hatchback r.v konec 2009. Kupoval jsem ho, když měl cca 70 000 z kraje roku 2013(dovoz beligie z autorizovaného servisu). V autě z 99% jezdím sám, ročně cca 60 000 km. Z toho 99% mimo město a z toho cca 70% silince, 30% dálnice.

Co se týká spotřeby: v průměru jsem někde na 4,5L/100 km

Náklady na servis: 1x3-4měsíce olej, filtr atd (do 3000 CZK se vejdu), autorizovaný servis nenavštěvuji

Gumy při mém nájezdu cca 2,5 - 3 roky bez problémů

Ostatní náklady: v 80 000 km výměna destiček (předek i zadek za cca 7000 vč. oleje), jednou bosch stěrače, zadní nosič žárovek v lampě (uhnilý konektor)

Nyní má najeto 210 000 km, čekají mě destičky a olej + po 150000 vlastně rozvody a automaticky pumpa (ale nevím na kolik mě to vyšlo, ale nebyla to darda).

Když vynechám 2x ťukanec na předek (1xprase - mlhovka, nárazník, 1 zezadu do auta - hupna, nárazník a světla), 1x zezadu (nováček na silnici - výměna blatníku, srovnání vanny na rezervu a výměna couvacích senzorů) tak to auto nemá chybu a neměnil bych + jednou přední sklo. Osobně jsem si dal za cíl najet alespoň 0,5 mil km a ukázat, že to snese bez větších investic (podotýkám, to co odejde měním, ale zatím toho moc nebylo). Jen hňup ale nemá havarijní p. kor když najede tolik co já. Oba mé nesmysly (předek) + sklo mě vyšly celkem na 20 000 CZK, zadek šel z pojistky (vlastně kanceláře pojistitelů - nepojištěný řidič).

Až překročím 300 000 tak napíšu, co jsem musel dál měnit, osobně doufám, že toho moc nebude :-)

 

P.

Upraveno uživatelem pajson
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 8 měsíců později...

Ahoj,


 


byť jsem slíbil až při 300 000 km, píšu už nyní při 250 000 :-)


 


1,6 HDI 66kW (bez fap) hatchback r.v konec 2009. Kupoval jsem ho, když měl cca 70 000 z kraje roku 2013(dovoz beligie z autorizovaného servisu). V autě z 99% jezdím sám, ročně cca 60 000 km. Z toho 99% mimo město a z toho cca 70% silnce, 30% dálnice.


Co se týká spotřeby: nehnula se a jsem v průměru jsem stále někde na 4,5L/100 km


Náklady na servis: 1x3-4měsíce olej, filtr atd (do 3000 CZK se vejdu), autorizovaný servis nenavštěvuji


Gumy teď jsem zrovna po 3 letech dával nové zimní,investice cca 4000 vč. výměny (plecháče na zimu a elektrony na léto). Používám Polaris 3 a nemohu si je vynachválit. Na předchozí sadu jsem najel pomalu 100 000 km v zimě, přes léto jsem teď dojížděl což je dalších pomalu 30 000 km (zbytek vozorku 4 mm)


Ostatní náklady: od posledního příspěvku 2x servis. Navíc jsem musel nechat vyměnit přední stabilizátory (cenu si nepamatuji ale bylo to něco kolem 1500 i s prací). Překvapila mě navíc jedna závada - u zadního světla (LZ) mi zkorodoval a upadnul kontakt kostry na nosiči žárovek. Originál díl od Peugeotu v ceně 400 CZK vyměněn svépomocí. Nic dalšího nebylo potřeba do auta investovat. Za cca 2500 km pojedu do servisu znova a asi už budu muset nechat udělat i tlumiče.


 


+ možná ještě zmíním, že se mi začal loupat kožený volant. Je pravda že nejsem ten co to denně leští a jeho oprava je otázkou 2000 - 3000. Až bude trochu času tak to asi nechám udělat.


 


Napíšu teď zase při 300 000 km, ale jak je vidět auto je spolehlivé a doporučuji neváhat nad jeho koupí.


 


Pavel


Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

pěkná recenze...

ale 100000km na Barum Polaris to je dobrá pohádka,nevydrží ani polovinu..myslím 4mm vzorku než se sjedou na minimum 4mm

Dobrá.

Nové jsem nasazoval když měl P308 najeto 246000 (+ nějaké drobné). Až je budu na jaře sundavat, přeměřím je i s kilometry a napíšu kolik aktuálně mají. Měly by mít v té době najeto něco kolem 25000 - 30000 km.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 2 týdny později...
V 31. 10. 2015 at 20:20, pajson napsal:

Ahoj,

 

 

 

 

byť jsem slíbil až při 300 000 km, píšu už nyní při 250 000 :-)

 

 

 

 

 

1,6 HDI 66kW (bez fap) hatchback r.v konec 2009. Kupoval jsem ho, když měl cca 70 000 z kraje roku 2013(dovoz beligie z autorizovaného servisu). V autě z 99% jezdím sám, ročně cca 60 000 km. Z toho 99% mimo město a z toho cca 70% silnce, 30% dálnice.

 

 

Co se týká spotřeby: nehnula se a jsem v průměru jsem stále někde na 4,5L/100 km

 

 

Náklady na servis: 1x3-4měsíce olej, filtr atd (do 3000 CZK se vejdu), autorizovaný servis nenavštěvuji

 

 

Gumy teď jsem zrovna po 3 letech dával nové zimní,investice cca 4000 vč. výměny (plecháče na zimu a elektrony na léto). Používám Polaris 3 a nemohu si je vynachválit. Na předchozí sadu jsem najel pomalu 100 000 km v zimě, přes léto jsem teď dojížděl což je dalších pomalu 30 000 km (zbytek vozorku 4 mm)

 

 

Ostatní náklady: od posledního příspěvku 2x servis. Navíc jsem musel nechat vyměnit přední stabilizátory (cenu si nepamatuji ale bylo to něco kolem 1500 i s prací). Překvapila mě navíc jedna závada - u zadního světla (LZ) mi zkorodoval a upadnul kontakt kostry na nosiči žárovek. Originál díl od Peugeotu v ceně 400 CZK vyměněn svépomocí. Nic dalšího nebylo potřeba do auta investovat. Za cca 2500 km pojedu do servisu znova a asi už budu muset nechat udělat i tlumiče.

 

 

 

 

 

+ možná ještě zmíním, že se mi začal loupat kožený volant. Je pravda že nejsem ten co to denně leští a jeho oprava je otázkou 2000 - 3000. Až bude trochu času tak to asi nechám udělat.

 

 

 

 

 

Napíšu teď zase při 300 000 km, ale jak je vidět auto je spolehlivé a doporučuji neváhat nad jeho koupí.

 

 

 

 

 

Pavel

 

Ahoj,

po necelém roce a stavu 299 566 km další slíbená recenze :-)

Od poslední stav stále stejný. Poměr nájezdu je stále stejný tj. 30% dálnice, zbytek dálky. Spotřebou jsem se taky nehnul, spíš jsem šel dolu a jsem nyní někde kolem 4,4L/100km. Od 250 000 km jsem byl 4x v servisu. 2x klasika co 3000 CZK/návštěvu, 1x již zmiňované tlumiče, stabilizátory a horní uložení tlumičů v ceně celkem cca 11 000 CZK. Horní uložení jsem za rok měnil 2x u cca 255 000 km se mi totálně vymlátil levý, u tlumičů jsem to nechal udělat pro jistotu znova od stejného výrobce jako tlumiče (pro případné reklamace). Rovněž jsem měnil jednou navíc stabilizátory (vymetl jsem díru). Poslední co jsem musel nechat měnit byl chladič, začal rosit a po předchozích zkušenostech s lepením jsem ho raději nechal vyměnit za nový (podle mě je to dopad dvou bouraček na předek, které nešly do chladiče, ale podle mě na to měly vliv). Po pravdě s tím je spojené i mírné oloupání na dvou místech barvy na předním nárazníku (asi blbě aplikovaný plnič nebo jak se ten nesmysl pod barvu na plast jmenuje), ale nechce se mi to zatím dělat, není to nic hrozného.

Možná ještě zmíním, že jsem se ještě ani nedostal ani k volantu, ale jsou to pro mě kosmetické vady, které nebrání funkčnosti.

Až na chladič, který mě překvapil mě zatím lev dovezl a odvezl a vždy nastartoval. Adetiva, zimní naftu a další věci nepoužívám, v zimě kombinuji 1-2 litry benzínu s naftou (podle toho kolik budu tankovat) a nikdy jsem s tím neměl problém. Tankuji z 99% jen na čerpacích stanicích Aholdu (mmj. nyní výborné ceny při 5-ti korunové slevě na 1l PHM).

Stručně řečeno, krom standard věcí, tankování, ostřikovačů a gum 1x3 roky auto bez investic.

Pokud někdo váhá nad koupí, mohu jen doporučit a nebát se toho, že je to LEV ;-)

P.

PS: možná ještě dodám, když je to zimní období že jsem za celou dobu neměnil ani baterii. Nebyla potřeba a stále funguje jak má.

 

 

 

300000.JPG

Upraveno uživatelem pajson
doplnění fotky
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Sakriš jak to všichni děláte, že jezdíte pod 5l. Mám 82kW DV6C a průměr je pořád 6.5-6.8l. Sice průměrná rychlost dle PP je 35-40km/h, ale i tak bych čekal, že to bude míň. Je pravda, že když jedu dálku a před cestou vynuluji počítadlo, tak při klidné jízdě naměřím 4.9l ale co jsem tak četl z diskuzí, tak i kombinovanou mají nižší než já. 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

S dvoulitrem 110kW mám průměr 5,5/100 a to docela využívám zrychlení na konci obcí. Na dovolenou, kdy jedu o něco klidněji, se dostane o něco níž. Ale na nějaké desetině litru mi nesejde, chci z jízdy něco mít. Jednou jsem zkoušel jet do práce na spotřebu. Cesta ca. 18km po vesnicích, spotřeba dle PP 4,3/100, ale bylo to utrpení taková jízda

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

popest

mám 84kw taky DV6C a spotřebu měřenou (nee počítač) těsně přes 5 litrů, jezdím do 3000 otáček a hlavně uvažuju hlavou--protože jezdím převážně furt ty samé trasy, tak vím, jak tam fungují semafory atd., nemá smysl se rozjet na křižovatce s pískáním gum, abych na následující křižovatce stál...,takže se snažím o max. plynulou jízdu, toto bych řekl, že je základ, na dálnici max. 120, po městě do 70, většinou kolem 60, protože čtyřka povinnou 50 nepobere :), mimo město cca 90, takže celkem dodržuju rychlost, ale když mě chytí rapl, tak umím i zapomenou na předpisy, počítač mi ukazuje průměrnou rychlost 41 km/h, mám Berlingo, což moc aerodynamiky nepobralo...

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 21 hodinami, popest napsal:

Sakriš jak to všichni děláte, že jezdíte pod 5l. Mám 82kW DV6C a průměr je pořád 6.5-6.8l. Sice průměrná rychlost dle PP je 35-40km/h, ale i tak bych čekal, že to bude míň. Je pravda, že když jedu dálku a před cestou vynuluji počítadlo, tak při klidné jízdě naměřím 4.9l ale co jsem tak četl z diskuzí, tak i kombinovanou mají nižší než já. 

Jezdím podobným stylem jako Ozzy56

tj nejdu přes 3000 otáček, vesnice na 4.stupeň. Když jedu dálnici (týdně v průměru 500 km z 1200) tak jezdím zásadně na tempomat (130 -135 Km/hod).

Meziměsto jezdím kolem 100.

P

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...