Honza z Nera Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Ahoj všem. Dnes jsem byl u svého dvorního mechanika na olej a jak už to tak bývá meleme o všem možném a on povídá: \" . . . a už víš o té naftě? . . . \" No nevím, a tak doma hledám a najdu toto: http://www.ceskapozice.cz/domov/ekologie/ridici-mohou-opet-tankovat-cistou-naftu-bez-bioslozky Víte o tom někdo něco víc? Dle mého je to docela dobrý krok správným směrem. Citovat
ozzy56 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Jo, taky jsem zaregistroval, snad tam opravdu biosložka není, už se celkem i nahoře ví, že to zemědělce nespasí a že bionafta byl krok vedle... Citovat
Vítek1 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 to uz se tady deje dlouho i o unicornu se to psalo, s bioslozkou zase lepe maze. Kazdopadne me je to sumak mam povolenou bionaftu do B100 Citovat
MilanF1 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Já vím o naftě tuším, že typ \"F\", ta je bez bio a jezdí na ní armáda, policie, jsou z ní státní zásoby pro válečný stav ... ale je mi překvapením, že normálně na pumpě se najde nafta bez bio, ač to \"Fko\" nebude. ČEPRO myslím daleko nemám a rád tam zajedu, i když to bude dražší. Nafta má být modrozelená, ne žlutá [upravil dne 14/3/13 21:32 od MilanF1] Citovat
Péťa Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Policie tankuje naftu u normálních benzinek. Jen málo útvarů PČR má vlastní nádrž s naftou (obvykle jen sídla krajů a asi něco v Praze). Citovat
MilanF1 Odesláno 14. březen 2013 Odesláno 14. březen 2013 Peta: Díky za vysvětlení, ale armáda a vláda bude mít k dispozici tu \"arktickou naftu\". Přiznám se, že před dvěma lety jsem ji viděl a s otevřenou hubou jsem čučel, že je modro zelená Citovat
Honza z Nera Odesláno 14. březen 2013 Autor Odesláno 14. březen 2013 Beru plnou pravidelně tak to příště prubnu. Mám to v podstatě cestou. Myslím, že pokud se nafta osvědčí, nevidím důvod jezdit jinam. Proč si dobrovolně likvidovat auto biosrač . . ? Citovat
Zazimir Odesláno 15. březen 2013 Odesláno 15. březen 2013 Tohle neřeším, OMV má prémiovou naftu už od minulého roku bez FAME, dávají tam hydrogenované rostlinné složky od NESTE, které jsou trvale stabilní, jsou také odolné proti zatuhnutí v mrazech a mají samy o sobě cetanové číslo 70. Citovat
Honza z Nera Odesláno 16. březen 2013 Autor Odesláno 16. březen 2013 Jasně, prémiovou naftu občas beru při velkých mrazech a ještě si přidám aditivum, které dávám pravidelně. Nicméně pokud uvedená nafta od EuroOil bude za normální peníze a ne za 39Kč a někdy i více, tak mi to konečně přijde jako krok správným směrem. Pro mě je to velice dobrý signál, protože naše auto najede ročně cca 50tis.a brát pravidelně prémii je docela zátěž na peněženku. Navíc mi začíná vadit tato pseudo ekologie kdy doplácíš na zemědelce, kteří za dotace pěstují \"žlutý mor\". Citovat
BV406 Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 na tu naftu, udajne bez bioslozky, jezdim asi tri mesice ... barva mi pripada takova kriklave zlutozelena asi je fajn, ze neobsahuje bio bordel, ale z logiky veci mi prijde, ze o to hure bude asi mazat, cili kombinace se syntetickymi mazacimi aditivy do nafty bude asi nabiledni Citovat
jbily Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 Už jsem vyjel 4 plné nádrže této nafty, rozdíl - překvapivě - nepozoruji. Cena je stejná, jako nafta s bio, tzn. včera v Ostravě na Muglinovské 34,90 Kč/l. Citovat
Moby89 Odesláno 19. březen 2013 Odesláno 19. březen 2013 beru naftu v Č. Lípě na KM-Proně a je modro-zelená Citovat
Honza z Nera Odesláno 19. březen 2013 Autor Odesláno 19. březen 2013 Aral?? A kam pro to jezdíš? Jo aha Liberec, tedy do Polska? Jinak po OMW Maxx Motion Diesel je nafta taky čirá. Citovat
hudy Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Polsko /zavazena z nemecka/, Nemecko, hned 2 Aralky za carou. Citovat
koblih69 Odesláno 20. březen 2013 Odesláno 20. březen 2013 Moc to řešíte... kdyby to bylo to jediné na čem závisí kvalita nafty... řešíte tu benzínku u kterých bych nekoupil ani vodu do ostřikovačů jen proto že tam není MEŘO? Po dlouhé době Shell Týn nad Vltavou - auto opět kucká vibruje... dnes natankováno u ověřené \"noname\" benzínky a po 2 týdnech to zase jezdí jak má. Takže biosložka je to poslední co mě zajímá.... [upravil dne 25/3/13 21:54 od koblih69] Citovat
Sagic Odesláno 25. březen 2013 Odesláno 25. březen 2013 Moje poslední tankování žlutá Bionafta za 31,90 Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.