ozzy56 Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 zdravím, mám dotaz ohledně katíku--máte někdo úplně demontovaný katalyzátor u motoru RHZ (tento motor nemá FAP), v případě že ano, jak vám to jezdí? myslím to tak, že místo katíku máte jen trubku... Citovat
BV406 Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 uvazujes o zruseni ? taky cekam, jen ze zvedavosti, jestli nekdo poda informace ... PS: ja katak menil za novy Citovat
ozzy56 Odesláno 30. srpen 2011 Autor Odesláno 30. srpen 2011 no jsem zvědavý,zda někdo katík vyhodil a nahradil jen trubkou--v mém okolí to nikdo neudělal, tak se ptám tady,jestli s tím nebude problém přes motor (protitlak turbu atd.),tak to vyřeším taky tak... Citovat
Šalda Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 U HDi jsem to neměl, ale u 1.8 16V jsem to měl asi měsíc jezdilo to stejně, jen to víc řvalo a víc smrdělo Citovat
oddie Odesláno 30. srpen 2011 Odesláno 30. srpen 2011 Vyjma toho, že je to prasárna, tak je blbost to dělat. Konkrétně na RHZ ti to sice neřeknu, ale na 1,9TD kdysi dávno vyzkoušeno jedním známým, v době, kdy jsem tu měl dílů na výběr, takže se dal vyměnit kus za kus. Efekt to nepřineslo vůbec žádný, jen jde z výfuku větší sajrajt. Citovat
alternativ Odesláno 31. srpen 2011 Odesláno 31. srpen 2011 ozzy56: Ja jsem z RHZ katalyzator vyhodil, protoze jsem jej mel ucpany a auto vubec nejelo. Kat se vyraboval a prazdny navaril zpatky. Auto jelo, jako drive, ale pokud ted nemas zadne problemy s katem, tak jej tam nechej. Odstranenim si nijak nepomuzes, jen s nejvetsi pravdepodobnosti neprojdes na emisich. Citovat
ozzy56 Odesláno 31. srpen 2011 Autor Odesláno 31. srpen 2011 díky za reakci, katík mám v bezvadném stavu, spíše jen zjišťuji, co to udělá s chodem motoru,zda se pak nezahřívá atd., že po demontáži bude ve výfuku více sajrajtu je mi jasné, samozřejmě nepředpokládám nějaký nárůst výkonu,toč. momentu atd. Citovat
AKCZ Odesláno 31. srpen 2011 Odesláno 31. srpen 2011 Jet za autem bez katu a cuchat smrad neni nic prijemnyho Citovat
Guest Džůny Odesláno 31. srpen 2011 Odesláno 31. srpen 2011 Já ho mám vybraný a ten plechový zvuk (+ smrad) je hrůza. Zní to a smrdí příšerně, budu dávat nový. Citovat
alternativ Odesláno 31. srpen 2011 Odesláno 31. srpen 2011 Osobne jsem zadny smrad ani zvysenou kourivost nezaznamenal. Samozrejme je otazkou, v jakem stavu mas motor. Tak stejne jsem ani nezaznamenal nejake zvyseni vykonu, ci dokonce kroutaku. Moje doporuceni: pokud je kat ok, tak ho tam pekne nech. Citovat
loque Odesláno 1. září 2011 Odesláno 1. září 2011 Podla mňa vyberať kat je nezmysel, aj keď som sa už zamýšľal nad tým, akú má asi účinnosť na diesloch, keď aspoň u mňa auto vie aj pekne zakúriť pokiaľ chcem (mám chip) a potom je tu tá otázka, ak je kat celý zasvinený od sadzí, aká je jeho účinnosť. A sadze vo výfuku som mal vždy, aj keď som tam ešte nemal chip a auto viditeľne nekúrilo. Je možné že sa na tej mriežke katu sadze nezachytávajú? Citovat
Guest Džůny Odesláno 1. září 2011 Odesláno 1. září 2011 Asi tak. Ozzy56 myslíš že to bude nějaký podstatný rozdíl u benzinu nebo nafty? Prostě to tam asi dali z nějakého důvodu a patří to tam... Citovat
ozzy56 Odesláno 1. září 2011 Autor Odesláno 1. září 2011 Asi tak. Ozzy56 myslíš že to bude nějaký podstatný rozdíl u benzinu nebo nafty? Prostě to tam asi dali z nějakého důvodu a patří to tam... díky za objasnění ,přesto příště reaguj prosím na dotaz--ptal jsem se na motor RHZ,RHY--děkuji předem Citovat
qmysak Odesláno 15. květen 2012 Odesláno 15. květen 2012 zdarec mám 2,2 hdi po chipu a prej když se vyhodí kat tak auto pojede líp fap už nemám dlouho tak přemýšlám zda vyhodit kat nebo ne má někdo zkušenost že vyhodil kaz z 2,2 hdi???kámoš ho tam na 2,2 hdi nemá a nijak to nesmrdí ale pěkně voní a spotřeba mu šla důle Citovat
banan1987 Odesláno 15. květen 2012 Odesláno 15. květen 2012 mam motor RHZ kat. mam vymontovany pretoze sa mi pri vadnej vahe vzduchu upchal spalinami... auto jazdi rovnako a vobec nehuci ako niekto spominal.. smrad ti to urobi trochu iny ale ak mas motor OK takna EK prejdes ako nic... ja som bol na EK a spaliny som mal mensie ako pred tym ked som mal kat. ale ak to nemusis vyberat tak to nerob.. mne to tak urobili v servise a navarili mi namiesto neho trubku pretoze som nechcel davat prachy za novy ktory by stal u nich kopu prachov. Citovat
Regan Odesláno 15. květen 2012 Odesláno 15. květen 2012 já na 1.8 16V LFY jsem jezdil přes měsíc kat off nevěděl jsem o tom, že tam vůbec není. Páč mám holku tři týdny a neměl jsem ji zvedlou. Včera jsem dal Kat on. Osobní spokojenost když tam je, neřve tolik a nesmrdí. Když už jednou byl tak proč ho tam nemít. Citovat
qmysak Odesláno 15. květen 2012 Odesláno 15. květen 2012 tak ted sem zjistil od známého že je kravina to vymontovat (mechanik citroen-peugeot) a že protitklak nebude žádný a že tam sou někde teplotní čidla a že by auto mohlo padat do nouzáku, turbo se bude točit víc,..... Citovat
qmysak Odesláno 16. květen 2012 Odesláno 16. květen 2012 mě to nedá spat:D kámoš co má to amé auto kat tam nemá a jezdí o skoro litr níž dá se nějak vyzkoušat estli je to ím katem??on ho vymlátil a auto nesmrdí nic štve mě to:roker aspon to vyzkoušet bez katu co tam dat??rezonátor?? Citovat
koblih69 Odesláno 16. květen 2012 Odesláno 16. květen 2012 No to je vskutku skvělá zpráva, o litr nižsí spotřeba, paráda běžím ho taky vyřezat Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.