Vítek1 Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 tak panove mam zase hodne blbej dotaz. dneska jsem se chtel podivat kolik ma mati oleje v Yarisovi vytahnu merku otru a strcim ji tam vytahnu znova proste klasika. ale na jedne strane mam svetlou vrstvu oleje cca do 2 nasobne vysky MAX a na druhe je svetlá uplne malej kousek nad max a presne mezi ryskama konci tmavsi zbarveni oleje na obou stranach.Cim se mam ale ridit? ta merka je tam dost dlouha a jde hodne z boku. olej tam nalil mechos podle autodat Citovat
majty Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 ahoj, ja kdyz vytahnu merku tak z jedny strany je zablita od oleje az pres max.. ale z druhe strany je videt krasne ryska kousek pod MAX.. tak podle toho se ridim ja Citovat
straki007 Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 A predstav si ze kvuli tomu moje pritelkyne neudelala ridicak. Ted otazka........... Jak je mozne ze mas ridicak??:D:D Tezka legrace,ale spravne to je jak pise \"majty\" Citovat
Radek Hurvajz Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 Nejlepší je před jízdou, ráno před nastartováním vytáhnout měrku a bez otírání vydíš stav oleje, nic není zablitý je to nadherně jen na konci měrky. [upravil dne 19/3/11 15:00 Radek Hurvajz] Citovat
Vítek1 Odesláno 19. březen 2011 Autor Odesláno 19. březen 2011 tak olej merit umím. ale tam je minimalne metr dlouha merka a prije me ze je zablita porad skoro do pulky. predpokladam ze asi tam kde je opravdu ta vetsi vrstva tak tam je hladina. kdyz to vytahnu na na sve 406 tak vidim hned kde to je. Citovat
Birkov Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 Za studena, vytáhnout otřít hadrem a ponořit.... Citovat
ozzy56 Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 tak jsme se naučili měřit olej, jak foukáte gumy?? Citovat
Edison Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 Mě to fouká přítelkyně pusinkou... :-D Citovat
h4wk3y Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 trubkou strcenou do pusy ... Kruci, Edison me predbehl [upravil dne 19/3/11 22:10 h4wk3y] Citovat
Vítek1 Odesláno 19. březen 2011 Autor Odesláno 19. březen 2011 hele ale to neni prdel ja na ty merce proste nepoznam kolik je tam oleje ze to mam vytahnout a otrit vi kazdej chlap to porad zvladam pak ji vytahnu a nikde neni jasna hladina Citovat
h4wk3y Odesláno 19. březen 2011 Odesláno 19. březen 2011 nech to, kdyz to je odstaty, nejlip zkontrolovat rano, kdyz auto celou noc stalo - to to proste nemuze byt zablity kolem dokola... Citovat
Vítek1 Odesláno 19. březen 2011 Autor Odesláno 19. březen 2011 no vyzkousim jeste zitra rano a uvidim, oni to tam ti japonci strcili pod uhlem tak 40 stupnu proto ta jedna strana bude zablita vic nez druha ja si myslim ze by se mela brat jasne viditelna stopa a ne film coz me teda nikdo nepotvrdil jak jsem si myslel Citovat
jjer Odesláno 22. březen 2011 Odesláno 22. březen 2011 Ahoj, mám dotaz ohledně množství oleje. Přelil jsem a mám stav asi 7 mm nad max. Vadí to hodně? A čemu? Děkuji... Citovat
MilanF1 Odesláno 22. březen 2011 Odesláno 22. březen 2011 Vítku, nejlepší by bylo foto Nicméně já měrku ani neotírám, vyndám a vidím - jak jsi psal - tmavší zbarvení mezi ryskama a od toho nahoru mám světlejší povlak - tedy kam až lítá olej za běhu motoru. Citovat
Vítek1 Odesláno 22. březen 2011 Autor Odesláno 22. březen 2011 no u vsech aut co jsme meli doma jsem to bezproblemu odecet jen ten yaris je nejakej divnej mati me s tim odjela ale jak bude moznost tak to ofotim Citovat
ozzy56 Odesláno 22. březen 2011 Odesláno 22. březen 2011 Ahoj, mám dotaz ohledně množství oleje. Přelil jsem a mám stav asi 7 mm nad max. Vadí to hodně? A čemu? Děkuji... vycházel bych z toho, že je na měrce rozpětí ,,min.-max\'\'.,konstruktér asi věděl, proč má být hladina oleje v tomto rozpětí a ne přes max. jinak vyšší hladina oleje ve vaně má vliv na tlakové poměry v klikové skříni Citovat
miroja Odesláno 22. březen 2011 Odesláno 22. březen 2011 Ked som kupil auto pred rokom, tiez som mal olej nad maximom, tak som si ho dal co najskor stiahnut. Aj moc oleja skodi. Pocitaj forum, dozvies sa viac. Citovat
jjer Odesláno 4. duben 2011 Odesláno 4. duben 2011 Olej jsem nechal odčerpat. Když ho bylo nad rysku, byl popletený displej stavu oleje, ukazoval nedostatek. Teď ukazuje čárku pod max a to sedí :-) Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.