Přejít na obsah
  • Aktuální cíle darů

oprava ruční brzda


Haryk

Recommended Posts

Tak nové třmeny jsou objednány, i když jsem tu páčku o víkendu docela rychle rozchodil (vracela se sama i bez té originální pružiny), ale další zatuhnutí riskovat nechci, protože to přehřátí určitě nedělá dobře kotoučům ani ložisku.

U výměny třmenů stačí pouze nový třmen namontovat a klasicky odvzdušnit, nebo se to musí pro ruční brzdu ještě nějak nastavovat (brzdové lanko ruční brzdy samozřejmě nastavím podle potřeby)?

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Třmeny dorazily a byly namontovány. Jak psal @ozzy56, tak v krabici TRW přišly třmeny Lucas, takže to stejné co tam bylo :super.

Při montáži byl problém akorát s tím, že na brzdovém potrubí byla zarezlá převlečná matice a tím pádem s ní nešlo volně otáčet. Demontáž a montáž jsem tedy musel provést točením třmenu a ne točením matice. Naštěstí pro přesné nastavení pozice potrubí s tím šlo před utažením trochu pohnout. Kdyby se to ještě někdy sundávalo, tak by to asi chtělo koupit i nové koncové části brzdového potrubí.

Ve třmenech byla napuštěna brzdová kapalina již z výroby, takže po montáži jen vypuštění vzduchu, co se tam dostal při montáži (když už jsem to dělal, tak jsem vyměnil komplet brzdovou kapalinu v brzdovém okruhu - v jednolitrové bandasce mi ještě trochu zbylo).

Dnes jsem byl na STK vyzkoušet brzdy, vše OK a zadní brzdí dokonce líp než přední (co se souměrnosti týče). Ručka taky v pohodě. Snad už to tedy nebudu muset znovu řešit (doma mi zůstaly dva staré třmeny i s opravnou sadou, kterou jsem k nim před lety koupil, ale nikdy se do repasu nepustil).

 

IMG_20180725_100524.jpg

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 1 rok později...
  • O 2 roky později...

Pozri súkr.správy

Ináč páka zatiahnutej ručky sa dá spustiť po zabrzdení.....stačí ten čudlík vytiahnuť a páka spadne dole....vozidlo ostane zabrzdené.

Upraveno uživatelem ferinko2
Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Ahoj, tak jsem pošteloval ručku podle návodu a moc to nepomohlo. Je to lepší ale ten vehement na prvním lanovodu je asi nadoraz nebo tam něco chybí. Žlutá značka je asi 5cm od objímky a točil jsem tak i tak a nic se nenapínalo, jen se trochu povytáhlo lanko a zafixovaný vehement s pákou moc neudělal. Nejde to doštelovat na páce jako u 407?

 

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

před 5 hodinami, ferinko2 napsal:

A ako to vyzerá na brzdičoch na kolesách? Vracajú sa lanká na horný doraz? Nič iné sa tam nedá štelovať.

Ja mám na lankách natiahnuté pružiny....ináč sa nikdy nevrátili úplne hore.

Když jsem to sem před x lety dal,že je potřeba větší tah zpět a pružiny,tak mě tu za to pár lidí sepsulo,že je to blbost.

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 5 měsíců později...
V 14. 2. 2015 at 19:20, macoyogy74 napsal:

Ahojte. Zaseknute lanovody som rozhybaval aj ja  na jesen ked mi z ničoho nič zostala vysiet ručna brzda a po vlezeni pod auto som zistil ze su na koncoch kde su odhalene uplne bez teflonu iba kovove lanká a celkom fajnovo zhrdzavene tak som použil odhrdzovač a rozne dalšie mazadlá čo tu boli na fore použíté pri riešení tohto problému no pomohlo to iba na chvilku. Cez zimu sa mi to stalo znova a to ručnu brzdu používam deno denne. Neostalo mi teda nič ine ako kupit nove a pred tým ako som ich vymenil tak som ich pre istotu trošku upravil premazanim silikonovím olejom a zabespečením koncov lanovodov proti vnikaniu vodi a nečistoty. Vid foto. Stare,Nove,Upravenepost-40324-0-30921400-1423937144_thumb.jpost-40324-0-98866300-1423937165_thumb.jpost-40324-0-73532000-1423937222_thumb.jpost-40324-0-49338100-1423937243_thumb.jpost-40324-0-02898900-1423937307_thumb.j

Z čeho je ten vroubkovanej kondom co jsi s ním upravil to lanko? Není to z brzdy na kole ?

Mě se zase přestala vracet ručka. Tak sem na to koukl , a lanka úplně v prd... A to jsou tam přesně rok ( 12/ 2021 ) . Jsem to jedno vyndal a s tím nešlo hnout ani když jsem to dal do svěráku a tahal za to sikovkama . To druhý jakš takš chodilo , ale přeřízl jsem ho flexou pro snadnější demontáž a zejtra dám nový . Třmeny choděj pěkně , ale prostě to lanko nepřemohly aby se vrátili .

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

  • O 6 měsíců později...
V 26. 6. 2022 at 15:56, ferinko2 napsal:

A ako to vyzerá na brzdičoch na kolesách? Vracajú sa lanká na horný doraz? Nič iné sa tam nedá štelovať.

Ja mám na lankách natiahnuté pružiny....ináč sa nikdy nevrátili úplne hore.

Ake pruzinky a kde ich mas osadene? To by som skusil aj ja🤔

Odkaz ke komentáři
Sdílet na ostatní stránky

Zúčastnit se diskuse

Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.

Návštěvník
Odpovědět na toto téma...

×   Byl vložen obsah s formátováním.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Kdo si právě prohlíží tuto stránku   0 registrovaných uživatelů

    • Žádný registrovaný uživatel si neprohlíží tuto stránku
×
×
  • Vytvořit...