Jump to content

oprava ruční brzda

Haryk
 Share

Recommended Posts

při sundání LZ kola jsem zjistil,že nebrzdí ručka,pěkně zamrzlé lanko, vyndal jsem celý lanovod a ve svěráku, po nastříkání WD, jsem to rozhýbal a namontoval spět, pár fotek

Původně zaslal: Wensdy

Taky jsme stejnou věc řešili minulej víkend. Akorát jsme to rozhejbávali na autě :(.

Řekl bych že je to následek toho zimního nezatahování aby to nezamrzlo a vono to zatim zatuhlo.

tak přiště v zimě sem tam vzit a parkrat ji zatahnout a povolit jak zaparkuješ

• 5 months later...

Taky jsem se trápil s ruční brzdou,když jsem dal kotouče a desky,tak pak na zadku jsem to zjistil na pravém kole,zrovna ten dlouhý lanovod,tak ven,prolil jsem to olejem s grafitovým práškem,vyndaný to chodí volně a to sámé ty páčky na brzdiči,perfektně se vrací,smontoval jsem to a lano vázlo,uplně zpět se vratilo tak 3-5 sekund po odbrždění. Po týdnu se to zlepšilo ,ale stale to nebylo ono a tak jsem tomu pomohl přídavnou pružinou,ted to funguje supr,1000 za lano se mi zrovna moc dávat nechce,když venku chodí.

post-30067-14109613051012_thumb.jpg

[upravil dne 5/10/10 od Milan+]

• 2 weeks later...
  • 1 year later...

Kluci. Po promazání a rozhejbání mi to zase blbne. Prostě se nevrazí ten třmen (nebo co to je). Dá se tá část nějako koupit? Nebo co to stojí a samozřejmě z lanovody?. Když už, tak celý to vyměnit. Můžete mi poradit?:myslim. Přibržduje to hodne, až se z kola kouří.

Lze koupit opravná sada pro zadní třmen, ale v tomhle případě ti to asi moc nepomůže. V sadě je pár gumiček a válec. Měl jsem stejný problém jako ty. Poprvé jsem to celý prostříkal různými přípravky. To fungovalo tak 14 dní a pak zase problém. Nakonec jsem to dal známýmu, který to celý rozebral a vyčistil. Teď druhý měsíc bez problému. Jinak nový třmen stojí okolo 5.000,- Kč, myslím.

Nezabudnite tie ručné brzdy riadne nastaviť. V návode na údržbu C8 je to rozpísané a je to celkom zdĺhavá procedúra.Netreba to podceniť,lebo automatické vymedzovanie vôle zadných strmeňov má vplyv aj na nožnú brzdu.

Já to tu řešil před měsíce. Mojí ženě se to vždy zavařilo. Když jsem rozhýbal jedno začalo druhé. A pak zase první. Už mě nebavilo jezdit pro ní do práce nebo kamsi a rozhýbávat brzdu aby vůbec dojela... Nakonej jsem jí ten třmen vyfotil aby věděla za co zatáhnout a dojet domů.... Všude ukazuje fotku velikosti A3 a říká že Peugeot bez návodu prostě nelze používat :aut . Každopádně jsem vše prostříkával tolikrát že se vyplavil bordel a mám už pokoj. Jako dávat zase desítku za to aby ta \"rozmazlená princezna zase jezdila se mi moc nechtělo... Padl na to velký spray WD a snad bude pokoj! Chce to pěkně strčit pod gumičku a tlačit to pod tlakem :D

Jo, to jsem dělal , před pul rokem, to šlo rozhejbat celkem slušně. Teď už to vázne , nedaří se mi to rozhejbat a pochybuji že by to žena uvolnila, když já to musel vzít obouruč, abych to uvolnil. Tak mám objednané nové třmeny za 1600 kč/ks (nové) vymění pp205 a uvidíme.

• 2 weeks later...
Zrovna dnes řešeno, servisák systém nemohl pochopit :D:D:roker , prej co ty Frantíci nevymyslí :D:D:roker, ale rozhejbáno, prostříkáno :mrk:mrk:roker

Souhlas :aut I já rozhýbával letos několikrát. Frantíci toho dost překoumali :aut

Jo jo taky jsem rozhejbával a prostřikával, ale nechtěl jsem po každý jízdě skoušet jestli jsou přehřáty brzdy nebo ne, jestli se ručka vrátila. Prostě jsem to dal vyměnit a je klid. Zase 6 tis . za třmeny, 2x lanovod a práce, není takový ranec. Dalo by se levněji, ale jiné lanovody nebyly skladem, tak mám ATE, tož ale ušetřil jsem na třmenech. :roker

Tango,souhlasím s Tebou ale já tomu dal ještě šanci. Kdyby po každém zaškobrtnutí toho rozmazlence,byl by už dnes skoro úúúplně nový:aut

a na to nějak nemám :bacha

[Edited on 13/6/12 21:40 by JIRA76]

No, právě, dal jsem tomu šanci, ale komu není pomoci.:bacha Ale zase autíčko bude mít 10 let a myslím že třmeny byly původní.

A za tu cenu a když jsem zrovna nato měl, tak jsem to udělal. Pak penííííze nebudou, vysere se to a co pak?

Ju a brzdy je dost důležitá věc na voze, tak proč když nato je, nedat nové. I když ručka není důležitá, ale často ji používám. :D

[upravil dne 14/6/12 07:45 od Tango C8]

No, právě, dal jsem tomu šanci, ale komu není pomoci.:bacha Ale zase autíčko bude mít 10 let a myslím že třmeny byly původní.

A za tu cenu a když jsem zrovna nato měl, tak jsem to udělal. Pak penííííze nebudou, vysere se to a co pak?

Ju a brzdy je dost důležitá věc na voze, tak proč když nato je, nedat nové. I když ručka není důležitá, ale často ji používám. :D

[upravil dne 14/6/12 07:45 od Tango C8]

Asi jsi mě kloučku zle pochopil. Já to zkusil opravit a mám klid. Zatím... :D. Ručku používám denně mockrát a jen to divně zablblo. No uvidíme... Měnit hned vše podle mne nemá cenu,proto jsem psal že bych mohl už dnes mít vyměněné celé auto po částech :super:super:super

Právě že ty si mně \"kloučku\" :P špatně pochopil. Já jsem psal, že jsem to rozhejbával několik krát a teď posledně taky a dopadlo to tak že se jedna strana nevrátila již nadobro. Takže jsem to vyměnil , kapišto???:D Taky ručku používám a proto jsem to řešil takhle. :P