Jump to content

wyziv

Uživatel
 • Content count

  151
 • Joined

 • Last visited

About wyziv

 • ID člena 47394
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday February 10

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...
 • Rok výroby
  2005

Profilové informace

 • Pohlaví
  Nevybráno
 • Město
  Světlá nad Sázavou
 • Stát
  Česká republika
 1. Gumy na nase autobusy

  Už je pomalu po zimě a to mne donutilo kouknout po letních gumách páč původní Bravurisy jsou na šlupku. Po dlouhém hledání vyhrály Nankangy, ale hlavě podle zkušeností pár známých, kteří je mají pár let na autech od Octavie až po MPV, jsem objednal dnes na velko-pneu Nankang Econex NA-1 215/60 R 16 XL 99 H - 1ks za 1148,-Kč. Mají i docela dobrý štítek, tak se nechám překvapit :-) Dnes dorazily, nesmrdí, vyrobeny 39 týden 2017, tak teď už jen přezout :-)
 2. Akumulator

  Mě to na 2,2i 16V i na 2,0i ukazuje konfigurátor od 70 A/h do 75 A/h, rozměny baterie : Výška: 190mm Délka: 278mm Šířka: 175mm
 3. Palivoměr P 807 2.2 HDI

  Tak po nabití se ručička vrátila zpět, je to alchymie
 4. Palivoměr P 807 2.2 HDI

  Tak se mi dnes na horách stalo něco podobného, musel jsem startovat pres záložní baterii. Při cestě koukám, že mi na budíkách něco chybí a ejhle ručička palivoměru. Při vypnutí se objevila, ale až nahoře :-/ Vrátí se zpět nebo budu muset zkusit rozebrat budík?
 5. Kamera - kam ji umístit ?

  Taky mám kameru ukrytou před vnitřním zpětným zrcátkem, takže při jízdě není vůbec vidět. Jen na STK sundávám.
 6. Měnil jsem motorek ostřikovačů před měsícem. Hodil jsem auto na hever, sundal kolo, ale podběh jsem odšrouboval pouze ze předu od nárazníku abych se dostal k nádržce. Nádržku jsem nevyndával, jsem jsem vyšrouboval šroub, kterým je přichycená nádržka ze strany od motoru aby šla nádržka vyhnout, odpojit konektor a motorek šel vyndat"vypáčit" šroubovákem. Jestli Ti tam zůstala kapalina, tak si připrav nádobu - já byl připravenej, měl nádobu, ale stejně jsem dostal sprchu :-) :-) . Já motorek nečistil, koupil novej od Meyle za cca 160,-Kč
 7. trable s 807

  Koukni, jestli pod autem benzinový filtr máš. Já si ho loni na mou C8 2.2i r.v.2005 koupil a až pod autem zjistil, že ho tam nemám. I kluci mi podle VIN zjistili, že moje verze filtr pod autem nemá.
 8. 807čka rada

  Právě že teď už zaplatil na dopravce jen 50,-Kč za změnu v TP. K DPH citace: Autorevue : "N1 na M1 převézt lze, stojí to nějaké peníze a trochu papírování. Detailně se to tady už někde řešilo, nechce se mi to hledat. Pokud nejsi plátce dph, žádný doplatek dph neřešíš (auto jsi koupil s daní, odpočet si neuplatnil). Pokud jsi plátce dph, samozřejmě je třeba dph podle platných předpisů dořešit." A pokud se vozidlo prodávalo již podnikatelem odepsané, tak už bych DPH jako nový majitel neřešil vůbec.
 9. 807čka rada

  Aktualita: známý z Citroen fóra si teď nechával v tom-car dělat přestavbu z N1 na M1, cena přestavby 3000,-Kč + 21 % DPH = celkem tedy 3630,-Kč. Citroen i Peugeot jsou prý proti přestavbám, ale prý se dají zařadit do kolonky "ostatní tovární značky". Než riskovat pletky s policajty a platit pokuty za porušení zákazu vjezdu nákladním vozidlům a zákaz předjíždění nákladním automobilům, tak se ty prachy za to vyplatí dát.
 10. Spotřeba

  Na C8 s V6 jsem měl zálusk, ale když jsem zjistil, že jsou jen s automatem, tak jsem vzal radši 2.2 16V.
 11. Zdar chlapi, zapůjčení sedaček pořád platí a nově, kdo jezdí Itálii a veze s sebou kola na nosiči na tažném, tak můžu půjčit signální tabulku. Kartonovou prý neuznávají, tak jsem musel pořídit dražší. Od 16.6. - 25.6.2017 ji mám v Itálii, pak je v případě zájmu volná. Za půjčení nic nechci (za ty prachy, ať se alespoň využije).
 12. Přední náprava

  JJ, opravdu u těch HD je větší kloub (měřil jsem to s původní tyčkou co jsme vyndali z auta), a oproti těm tyčkám, co jsem tam měl, tak byl větší jak kloub, tak i silnější ta tyčka. Mají tam u toho psáno - verze pro těžký výkon.
 13. Přední náprava

  Ty Meyle mají délku 263 mm, pak jsem koukal že tam mají Delphi tam mají 300 mm, na těch stránkách mají více výrobců tak kdyžtak koukni :-). - https://mlparts.cz/autodily/citroen/c8/3.0-v6-150kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/stabilizator-upevnovaci-dily?productId=626100 Já jsem spokojený s těmi zesílenými od Meyle, ale jak už jsem psal, mám 2.2 16V
 14. Přední náprava

  Já mám sice 2.2. 16V benzin, ale dával jsem od Meyle zesílené HD (takže by měly být zesílené a oproti těm původním je tam opravdu více materiálu). Cena byla celkem příznivá. Koukám, že je mají i na 3.0 6V- https://mlparts.cz/autodily/citroen/c8/3.0-v6-150kw/zaveseni-napravy-vedeni-kol/stabilizator-upevnovaci-dily?productId=180599
 15. Zaseknute dvere

  Tapec jde shodit docela dobře, taky jsem to zvládl (dole jsou 3 šrouby na torx a nejsem si jistý jestli i u madla, odendat plastový tapec sloupku a pak dole vytrhneš z plastových spon a směrem nahoru tapec vyndáš) jak to vypadá úpod tapecem posílám odkaz na téma zde: V mém případě jsem zamknul dveře dětskou pojistkou a pak mi ještě dcera vzala za zadní boční dveře, když bylo auto zamčené (blbnou a pak jdou otevřít pouze zevnitř). Já měl seklej motorek od dětský pojistky. Dokud neshodíš tapec, tak na příčinu nepřijdeš.
×