Jump to content

filoyof012000

Uživatel
 • Content Count

  118
 • Joined

 • Last visited

About filoyof012000

 • ID člena
  48453
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 04/12/1974

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 9
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

941 profile views
 1. A to kolo sedí OK a je dotažený? Nepovolil jen někdo šrouby? Co pružina, není prdlá? Proč zrovna poloosa a jen tak sama od sebe? Honza
 2. Ahoj Oživím tohle téma.. zas mi po zimě podvozek rachtá, ale rány od zadní nápravy to dělá od začátku, co to auto mám. zadní tlumiče jsem už měnil a to efekt nemělo. Vyměnil bych to uložení zadní nápravy, ale trochu mě překvapuje, že obvykle ty silentbloky nejsou v druhovýrobě. Má to PN 5131C0 a tahle stránka http://www.auto-francie.cz/p/silentblok-zadni-napravy-citroen-peugeot-5131c0-515261-fparts se tváří, jako že to je stejné jako 515261 což je 806, Jumpy a podobně.. .no smysl by to i dávalo, nevíte, jestli to tak opravdu je? Přece jen 130Kč za kus je lepší cena než současných cca 700 v originále. H.
 3. Záleží, jestli 1999/102A nebo 1999/102B /Euro3 a Euro4)
 4. Teď mi to do telefonu slíbil v Třebovli (z bazoše jsme našel), dříve uvedený vrakáče neměly všechno. Tady ten člověk komunikoval docela a rozumně, předběžná cena OK. Tak snad se na mě zas nevykašle. jinak to je samozřejmě zpestřený o to, že já jsem v Jablonci, a auto odtažený v Praze. Vrakáče tady v okolí, kam bych si zajel to nemají. H.
 5. Hmm tak jsem právě volal do Kutný Hory, jak to vypadá s těma věcma, abych slyšel, že nádržku má ale hadičky na žádným autě nejsou k mání... By mě zajímalo, jak dlouho chtěl čekat, než mi dá vědět... dohajzlu, 4 dny a ani SMSku nepošle... Nějakej tip na jinej vrakáč? Nejlíp nějakej, co ho vede někdo komunikativní, co se na zákazníka nevybodne? H.
 6. Jo, je bohužel potřeba i s potrubím, je to celý roz*neumím psát slušně*ný... a jednu tu trubku už Peugeot vůbec nemá. Podle obrázků to je skutečně chladič na vratce od vstřiků.. webasto je uprostřed pod autem, je zespoda zadeklovaný a nevyčuhuje.. .to přežilo OK. Celý mi to slíbili poslat z vrakáče v Kutný Hoře. H.
 7. Nazdar... ani tak nesháním radu, jdu si postesknout. Před časem jsem koukal pod auto a mj,. jsem si říkal, jak to je pořešený, že ten chladič nafty na vratce vypadá dost na ráně, aby se provozem nepoškodil. Tak teď už to vím. Nijak. Si takhle jedu v neděli večer z Prahy a na nájezdu na Černým Mostě na Novopackou jedu v levým pruhu tak 90, už je uklizenej, černej, jen užší... a najednou přede mnou spousta hlubokýho mokrýho sněhu přes celý pruh. Uhnout nebylo kam, tak jsem do toho vlít, udržel auto v pruhu, do ničeho nevrazil, dobrý, jedu dál... jen občas divný zvuk. Si chvíli říkám, jestli to je dálnice se zbytkama mokrýho sněhu a občas zmrazky, nebo co to je, chvíli nic, chvíli slyším. Tak jsem před Čtyřma kamenama zastavil v zálivu na autobus co tam je a obešel auto.. a zjistil, že ten sníh, jak se asi od kol a všeho rozlít pod podlahou urval chladič a nádržku na aditivum a pochroumal hadice na naftu.. a táhl jsem to po silnici. Takže konečná, hotovo.. plný auto, žena + tři děti... super. No nakonec asistence sehnala odtah, poskytla náhradní auto (přivezli Sharana na hrbu) a mrtvolu odtáhli do Prahy, teď čekám na věci z vrakáče... Škoda jen, že to trvalo tři hoďky... nakonec to bylo i s hasičema, protože jak to bylo potrhaný, tak se pode mnou udělala ve sněhu slušná louže nafty. Ale v nádrži zůstalo přes půlku, ta naštěstí vydržela. Honza
 8. Je docela divný, že to nic nehlásí... Mě rupla hadice za turbem na vstupu do rozdvojeni na IC a předehřev, syčelo to ale když to šlo do zátěže, tak to slítlo do nouzáku a vyhodilo to Depollution fault. Ale taky bych čekal díru v sání.... H.
 9. Já do mnohem staršího 807 2.2 HDi 94kW leji Ineo ECS a nestežuje si. Na autorozvodech stoji pár kaček.
 10. Pro začátek projdi hadice a hledej, jestli to není někde prasklé. Me tohle vypsalo, když se mi protrhla hadice na vstupu do plastové rozdvojky před IC a předehřevem (mám 2.2 HDi).Když jsem na to šlápnul, hadice se pootevřela, tlak klesnul a vyhodilo to chybu. H.
 11. No, hlavně pozor na jednu věc.. obvykle všechny tyhle systémy umí automatické zamknutí po nějaké prodlevě, pokud se neotevřou dveře nebo nenastartuje motor. Je to ochrana proti náhodnému nevědomému odemknutí auta. Ale aby to fungovalo OK, je třeba připojit i snímače ze dveří, spínačky a tak. Nebo tu funkci zablokovat. Ale to je riziko. V Xantii jsem měl dodělaný dálkáč od Jablotronu (ty origo byly infra a odcházely) a ten, kdo to dělal se na to vybodnul a tyhle signály nezapojil. Při nějaké opravě jsem měl déle odpojenu baterku a centrál se resnul do defaultů a ta funkce se mi zapnula... No.. a pak jsem takhle jednou přišel v Jablonci v zimě k autu, odemkl, nastartoval, aby se trochu zahřálo a vystoupil omést sníh... a jak jsem zabouchl dveře, tak se to auto zamklo. A já tam stál jak penis, nastartovaný zamčený auto, -8, tma... Ženě trvalo asi 20 minut než přijela s druhýma klíčema. H.
 12. V serviceboxu jsou... ale cela bazarová sedačka bude bezpochyby mnohem levnější, zvlášť pokud je to díl, který lze vzít z prostřední sedačky druhé řady. Krom toho můžeš koupit nějakou odrbanou... Nevím, jestli jsme vybral podle popisu správný díl, ale servicebox vyhodil cenu asi 4,5 kKč. H.
 13. Jen mimochodem, já mám v zásuvce mikrospínače hned dva. Jeden odpojuje parkovací asistent a druhý zadní mlhovku a možná couvačku (aby se při připojení vysokého vleku neodráželo světlo do auta). H.
 14. Já kdysi před dvěma lety do Scenica koupil v Globusu na Černým mostě nějaký polský kožený potah za pár korun... černý, kůže, co se šije, v balení byly i šňůrky (nitěma bych to rozhodně nenazval), černá a světle hnědá myslím... Původní volant (čistě plast) byl odrbaný a na něm byl předchozím majitelem naražený nějaký tlustý nasouvací plastový potah co mě sral už od pohledu. Ten kožený polský jsem na chvíli namočil do vlažný vody, nasákla a změkl, pak jsem vodu vymačkal, nasadil na volant a tlustou jehlou obšil. Je to docela drbačka, práce tak na hodinu a chce to být pečlivý a utahovat (nakonec jsem zjistil, že při obcházení ramene jsem zespoda volantu nedotáhl a v jednom místě jsem nechal malou smyčku). Po obšití jsem počkal asi půl dne, vyschlo to, kůže se trochu srazila vypnula a super... drží to jak přibitý, na omak příjemný a pohoda. Takže za mě netřeba kupovat drahý Maria Cavalo, i když ty nabízí velký množství barev, případně dekorů a možná jsou kvalitnější. Zas ty naše busy jsou často už celkem starý vrány a cpát do nich drahý věci často nestojí za to.. Honza
×
×
 • Create New...