Jump to content

filoyof012000

User
 • Content Count

  142
 • Joined

About filoyof012000

 • ID člena
  48453
 • Rank
  Pozorovatel
 • Birthday 04/12/1974

Věci klubové

 • Auto
  Jiné...

Profilové informace

 • Pohlaví
  Muž
 • Město
  Praha 9
 • Stát
  Česká republika

Recent Profile Visitors

1,101 profile views
 1. Zkus tuhle výměnu zhodnotit... hlavně stran velikosti. Taky jsem o ní v zimě vážně uvažoval, moje 807 v tu dobu nějak divně bouchala v podvozku a nedokázali jsme přijít na to proč.. jak ale není mokro, tak nebouchá... C4 GP je menší a nemá šoupačky... jak se ti vejdou tři děti? Já pořád vozím ještě 33 dětský sedačky... Jako plnohodnotná náhrada by mi přišlo nový Berlingo XL 7 míst, to je půdorysně stejně velký... Traveller/Specetourer taky, ale v nejkratším rozvoru je menší, to asi nemá smysl, v prostředním je cca stejně dlouhý jako 807 a Berlingo XL ale o dost dražší, a v nejdelším zase o dost delší. Trochu mi uniká ten přesah, jaký je důvod koupit Rraveller když Rifter/Berlingo nabízí vlastně totéž za méně peněz (teda, nemůže člověk mít 2,0 motor). Mít k dispozici 600 tKč tak mám jasno... Ta C4 má skutečně EAT6, tedy hydroměnič? C4 se osazovaly nějakým robotem... Honza
 2. Jsem to kdysi řešil při větší repasi přední nápravy... třeba autorozvody nabízí na 807 uložení stejné jako na 806, které je rozříznuté a dá se na stabik nasadit. To co tam je origo je ale IMHO v celku a při sundavání by se to muselo asi říznout... Jestli to jde nebo ne nevím, dodal jsem hromadu dílů a u tohohle uložení nakonec servis konstatoval, že původní je OK a že za tohle stejně snadno vyměnit nejde, protože to není stejný a tak se to nedělalo, gumy jsem vrátil... stály ale pár kaček. Co si pamatuju, tak origo to podle service boxu když byl ještě dostupný zadarmo skutečně bylo jen jako celek včetně tyče za nějaký nesmysl... Honza
 3. OK, zkusím.. obě horní uložení jsem měnil s tlumičema, ale je to tak nevím.. 3 roky... najeto na tom tak necelých 40 tkm, spíš méně... H.
 4. Leo: Pod zátěží nebo je třeba vyvěsit kolo? Dneska jsem měl pocit, že to mlátí víc ale ono se to liší každou chvíli jinak. Servis tvrdil, že horní uložení kontroloval... Každopádně ty zvuky se nedějí v okamžiku, kdy točím volantem... spíš tak když se auto jakoby příčně zhoupne zleva doprava nebo opačně, případně když vjede oběma kolama do příčné "stružky"... ale je to jak kdy... s tím poslední dobou jezdím jak s paletou vajec, protože mě ten zvuk děsně znervózňuje a nevím co s tím... H.
 5. Hmm.. tak zatím neúspěch. Nechal jsem vyměnit ten silentblok, ale ozývá se to pořád... V servise nic nenašli, i když aspoň potvrdili, že mechanik ten problematický zvuk už taky slyšel... Tak jsem bezradnej.. ale tohle mi dost leze na nervy. H.
 6. filoyof012000

  Příčníky

  Péťa: tak oni to na konci toho videa zmiňujou... pro začátek, to do čeho mlátí je zadní příčník, ale namontovaný vepředu a otočený o 180st.... V konečným výsledku ho má pořád vepředu, ale už otočený správně... Zřejmě mu s tím nešlo posunout, tak zadní rozborkou vyndal a pokusil se ho píchnout rovnou dopředu.. a tím druhým nehýbal.
 7. Kolín asi ne, příležitostně bych ji asi dokázal nablížit do Prahy a byla by k vyzvednutí v Horních Počernicích u rodičů... jen teď nevím, kdy pojedem autem tam, nebo oni k nám. H.
 8. BTW, nepotřebujete někdo tu poškozenou sedačku třeba kvůli mechanismu nebo sedáku? Překáží mi tu... (Lokalita Jablonec nad Nisou). Honza
 9. Jak auto už dosáhlo skoro plnoletosti, trápí ho různé potíže... Teď řeším, že se odněkud zleva zepředu občas ozve mlácení, nebo nepříjemná ostrá výrazná rána. Dělá to ale jen někdy neumím to spolehlivě nasimulovat. Zběžná kontrola podvozku problém neodhalila. Aktuálně mám největší podezření na zavěšení motoru na levé straně (ono to je teda vlastně zavěšení převodovky). Vpravo u rozvodů jsou silentbloky OK, vlevo na to ale je blbě vidět, překáží filtrbox, ABS jendotka a tak.. .Zběžný průzkum i pomocí endoskopické kamerky na telefonu ale vede k následujícím závěrům: - pružná uložení (silentblok) je IMHO popraskaný a poškozený - držák motoru - plechový výlisek ve kterém je silenblok uložen je VELMI zkorodovaný - podle obrázku ze serviceboxu má na tom držáku nad silentblokem být ještě nějaké závaží, v mém autě ale chybí. Je to 2,2HDi 94kW V domácích podmínkách s tím nedokážu zacloumat tak, abych ověřil, jestli ty rány vycházejí odtud... zkusí to prověřit v servisu. Otázky: - řešil někdo podobný projev a byl původ tady - máte taky ten držák tak na kaši, nebo to je divné u mého auta (jinak je kastle OK, i když třeba nápravnice, kde jsou chycené silentbloky ramen tedy taky už nic moc... ) - ten držák už asi v Peugeotu není dostupný, není u něj cena. Na 2,0 HDi vypadá v podstatě stejně, ale nemá úchyt na to závaží, které tam stejně nemám... Neví někdo, zda to jde zaměnit? Part number je pochopitelně jiný. Vlastní silentblok je bez problémů dostupný v druhovýrobě. Pak tam je ještě čep a rozpěra, na které to vlastně visí, to jde vnitřkem toho silentbloku a ví čert, v jakým stavu to je.. .rozpěra se správným part numberem taky v Peugeotu není, 2.0 HDi má jiný part number, ale rozměry zdá se sedí, silentblok je totožný... nevím, proč to je takto.. ale to je v nejhorším položka do 100Kč. Stavím se na vrakáči, byla tam jedna C8, tak se mrknu, jestli tam není ten držák v lepším stavu, ale obávám se, že když je na kaši v jednom autě, bude i v jiném... Ještě nějaký nápad, nač se zaměřit při hledání problému? Honza PS: Když už jsem otevřel téma tak ještě jedna věc.. indikace opotřebení brzdových destiček... na podzim mi auto začalo občas hlásit opotřebované desky, postupně to hlásilo skoro po každém startu při prvním zabrždění a pak už ne.. ale pak to ustalo a teď to nehlásí vlastně vůbec. Desky maj ještě tak cca 5mm, že to bude chtít výměnu i kotoučů je jasný, jen jak moc to je akutní (kam až se dají normálně sjet)_
 10. luky30: Teď už jsem spíš orientovanej na Jablonec a pak otázka, jestli hledáš obecně slušnej servis, nebo někoho, kdo se specializuje na Peugeot resp. PSA, nebo přímo má hlubší znalosti konkrétního modelu. Obecně po negativních zkušenostech všude možně už delší dobu jezdíme do servisu Hnídek v Jablonci (Knoflíková ulice). Reklamu mají primárně jako pneuservis, ale dělají obecný servis a všechno... Za mě OK, konečně servis, kde na přijmu jsou normální lidi, se kterýma se dá domluvit, nedělají ze mě pitomce, zařídí, pracují i s dovezeným materiálem atd a ceny IMHO více než přijatelný... až se občas divím, jak to dokážou uživit.
 11. Tvl chlapi, to jste fakt nikdo nečetl návod? Originální prvonáplň je čirá... na doplnění se prodává PSA kapalina G33, která je modrozelená, ale zelený fridex to rozhodně není.... toto https://www.citroeny.eu/chladici-kapaliny/originalni-nemrznouci-smes-citroen-peugeot-g33-2l-na-35-c-chladici-kapalina-psa-modrozelena-9735-k1-glysantin-g33.html co tam měl tazatel samozřejmě nevím, ale pokud to bylo čirý, tak to asi nebyl fridex pro litinový motory.... Žlutá je nějaká kapalina, kterou používá Renault myslím.... Spíš bych se zajímal, kam to všechno tak najednou zmizlo.. to rozhodně není normální a asi bych byl dost opatrný s tím autem jakkoliv daleko jet... jsem takhle kdysi nedohlédl problému, když se mi u Passatu za mnou objevil mrak... a zas zmizel... dojel jsem do cile (už to nebylo daleko) a při odjezdu jsem motor těžko nastartoval a následně ujel asi 500m, a pak zvuk jak když se sype štěrk a motor se zastavil.... navždy. fouklo těsnění pod hlavou, voda vylítla vejfukem, následně hlava zřejmě praskla.. jak to mělo blbou kompresi, nechtělo se tomu moc startovat a když už to jelo, tak hlava povolila a vírová komůrka vpadla do válce... což za provozu bylo fatální, v horní úvrati se to nevešlo, píst se rozbil a nasypal se do vany a konec... H.
 12. Mě to mají tendenci dělat taky... prdím na to a nepoužívám to no... Přijde mi, že i za mírnýho deště za jízdy stírají skoro neustále (zbytečně) a pokud se rozprší trochu víc a jedu rychleji (80 - 90 řekněme) tak to má tendenci najednou spouštět nejvyšší rychlost, což jsou ale děsný rány a osobně ji považuju za silně nepříjemnou. Holt když prší trochu si občas setřu ručně a jinak dám stálou rychlost 1... cyklovač, kde bych si nastavil ručně interval by mi přišel lepší ale není, tak není no... H.
 13. Tak občas má člověk kliku... stavil jsem se ráno na vrakáči a uprostřed jiných aut tam stála černá C8, už docela rozebraná... ale v dost vyprázdněným interiéru se povalovala jedna zadní sedačka a to kupodivu krajní a ne prostřední... čalounění OK, mechanismus musím ještě vyzkoušet... ale vrakáčník za ní chtěl 400 tak i kdyby byl mechanismus poškozený, pořád mám tu prožranou. H.
 14. No za 600 je nejlevnější na bazoši asi 150 km ode mě, nabízí i přední a ty jsou podle fotek dost hnusný... otázka je, jestli by za 600 byly i ty zadní... něco nabízí i někdo ve městě... ten neuvádí cenu... Do 1000 je inzerátů na bazoši víc, ale zas jezdit pro ni 150 km tam a zpátky se mi úplně nechce.. a taky si pořád někdo snaží říct 3000 ale to je IMHO dneska už úlet. H.
 15. Zskusím tady... jak se sundává čalounění opěráku sedačky třetí řady? Ten díl 15 na obrázku nahoře jako začátek... je tam jen naražený? Ani násilím se mi to zatím nepodařilo. Případně, kolik teď stojí sedačky? Na bazoši jde najít i inzeráty za 600 ale jsou daleko... Nastěhovaly se mi do garáže myši a v uskladněný sklapnutý sedačce, co používám jako sedmou když potřebuju si udělaly hnízdo. Do zad vykousaly díru o průměru asi 12 cm a navíc to prochcaly mrchy jedny malý chlupatý.. Tak řeším, jestli to nějak svépomocí zalátat, případně se zeptám čalouníka, co by stála oprava, ale počítám, že za tři sta to neudělá... tak jestli se už reálně dají sedačky koupit do tisícovky, tak asi koupím jinou no... Honza
×
×
 • Create New...