Jump to content

Technika výměny oleje


-=Michal=-
 Share

Recommended Posts

Mám takový všetečný dotaz. Jeden konkrétní servis Peugeot mi již několik let začíná pomalu lézt krkem.

Jakým způsobem se běžně vyměňuje olej v autě ? Je normální, aby nebylo nutné otevírat spodní vypouštěcí šroub a olej se vysál vrchem ? Mám totiž spodní kryty motoru přitažené ještě stahovacími pásky a po poslední výměně mi to vrátili, aniž by byl jediný z nich odstřižen (nový tam rozhodně nedávali) a tudíž nikdo ty kryty nesundaval.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: MatrixChose

To je \"normální\" že olej maj pro sebe - kámoše a tobě ho jen dolejou ;)

Já nechci být paranoidní puntičkář, ale jen si sám pro sebe shrnuji problémy, které jsem za poslední řekněme 2 roky s nejmenovaným servisem řešil a pak bych si (pokud moje důvěra bude definitivně ztracena a přejdu ke konkurenci) dovolil zde udělat krátké shrnutí, ať může každý posoudit sám.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No existuje i odsávačka která odsaje olej přes měrku, je to pohodlnější, ale něco malinko tam zbyde, takže nemusí jen dolívat. Já jsem se už na servis s výměnou vykašlal a měním si to sám, buh ví co mi tam lili z toho sudu:blicismajlik

No a ta odsávačka vrchem je běžná pomůcka v autoservisech ? Auta neopravuju, ale jsem strojař a člověk používající hlavně selský rozum, takže dokážu myslím docela obstojně vytušit, když se mě kolem auta někdo snaží vojebat. Podle mne je mnohem čistší (ale časově určitě náročnější) to vypustit a nechat dokapat spodem a pak třeba odsávačkou tou spodní dírou zbytky na dně odsát. Vrchem si to nedokážu představit.

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: ozzy56

když jsi strojař a rozumíš tomu--proč jezdíš měnit olej tam,kde se nemůžeš na výměnu oleje s rukama za prd.lí dívat??

Jako existují doktoři, kteří medicínu nevykonávají, tak já jsem už od školy zase od strojařiny úplně mimo. S autem se hlavně nechci nijak párat a jezdit s ním. Prostě někam ho odvézt a funkční vyzvednout. No a tady ze mě někdo začíná dělat tiše a pravidelně pitomce, což asi bohužel jsem schopen vidět (šťastný ten, kdo nevidí). Právě proto začínám pomýšlet na změnu servisu, ale netuším v Praze vůbec kam..... A rozhodně mě nerajcuje koukat servismanovi na ruce. Proč bych to měl dělat ? Jak dlouho už žijeme v tržním hospodářství ? Pěkná pitomost, nebo snad servisman je něco nóbl, aby se musel držet za ručičku ?

Link to comment
Share on other sites

Původně zaslal: ozzy56

:) Já zase na kecy o tržním hosp. prdím. Měním si olej sám,když se mi nechce,jedu tam,kde mi vymění MUJ olej a MUJ filtr, zaplatím jen práci.Pokecám s mechošem a za půl hoďky jedu :super

No jo, taže jako za komančů říkáš nejlepší? Co si člověk neudělá sám, to nemá a nebo jen v mizerné kvalitě? Tak k tomu jen: no comment :-)

Link to comment
Share on other sites

No jo, taže jako za komančů říkáš nejlepší? Co si člověk neudělá sám, to nemá a nebo jen v mizerné kvalitě? Tak k tomu jen: no comment :-)

:)ano,jezdit roky někam, kde nemám jistotu, zda mi opravdu vymění olej v motoru,není třeba commentovat :),ale ber to tak,že mě ošidí nekde jinde--tam, kde té kalkulaci zase nerozumím já :D--např. v opravnách audio-video, tam jsou taky dobří loupežníci...

Link to comment
Share on other sites

Áno, odsávanie je už bežná prax. Pre mechanika je to čistejšia robota ale vždy zostanú zbytky v motore hlavne ak to nerobia hneď po jazde na úplne zohriatom motore. Poctivejšia robota je vypustenie spodkom.

.mycTD : V živote som nemusel opravovať závit na vani a to som niekoľko rokov robil i v značkovom servise.

[upravil dne 10/9/09 pastorek]

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Restore formatting

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...