Jump to content

Technika výměny oleje

-=Michal=-
 Share

Recommended Posts

Mám takový všetečný dotaz. Jeden konkrétní servis Peugeot mi již několik let začíná pomalu lézt krkem.

Jakým způsobem se běžně vyměňuje olej v autě ? Je normální, aby nebylo nutné otevírat spodní vypouštěcí šroub a olej se vysál vrchem ? Mám totiž spodní kryty motoru přitažené ještě stahovacími pásky a po poslední výměně mi to vrátili, aniž by byl jediný z nich odstřižen (nový tam rozhodně nedávali) a tudíž nikdo ty kryty nesundaval.

Původně zaslal: MatrixChose

To je \"normální\" že olej maj pro sebe - kámoše a tobě ho jen dolejou ;)

Já nechci být paranoidní puntičkář, ale jen si sám pro sebe shrnuji problémy, které jsem za poslední řekněme 2 roky s nejmenovaným servisem řešil a pak bych si (pokud moje důvěra bude definitivně ztracena a přejdu ke konkurenci) dovolil zde udělat krátké shrnutí, ať může každý posoudit sám.

Původně zaslal: Radek Hurvajz

No existuje i odsávačka která odsaje olej přes měrku, je to pohodlnější, ale něco malinko tam zbyde, takže nemusí jen dolívat. Já jsem se už na servis s výměnou vykašlal a měním si to sám, buh ví co mi tam lili z toho sudu:blicismajlik

No a ta odsávačka vrchem je běžná pomůcka v autoservisech ? Auta neopravuju, ale jsem strojař a člověk používající hlavně selský rozum, takže dokážu myslím docela obstojně vytušit, když se mě kolem auta někdo snaží vojebat. Podle mne je mnohem čistší (ale časově určitě náročnější) to vypustit a nechat dokapat spodem a pak třeba odsávačkou tou spodní dírou zbytky na dně odsát. Vrchem si to nedokážu představit.

Původně zaslal: ozzy56

když jsi strojař a rozumíš tomu--proč jezdíš měnit olej tam,kde se nemůžeš na výměnu oleje s rukama za prd.lí dívat??

Jako existují doktoři, kteří medicínu nevykonávají, tak já jsem už od školy zase od strojařiny úplně mimo. S autem se hlavně nechci nijak párat a jezdit s ním. Prostě někam ho odvézt a funkční vyzvednout. No a tady ze mě někdo začíná dělat tiše a pravidelně pitomce, což asi bohužel jsem schopen vidět (šťastný ten, kdo nevidí). Právě proto začínám pomýšlet na změnu servisu, ale netuším v Praze vůbec kam..... A rozhodně mě nerajcuje koukat servismanovi na ruce. Proč bych to měl dělat ? Jak dlouho už žijeme v tržním hospodářství ? Pěkná pitomost, nebo snad servisman je něco nóbl, aby se musel držet za ručičku ?

Původně zaslal: ozzy56

:) Já zase na kecy o tržním hosp. prdím. Měním si olej sám,když se mi nechce,jedu tam,kde mi vymění MUJ olej a MUJ filtr, zaplatím jen práci.Pokecám s mechošem a za půl hoďky jedu :super

No jo, taže jako za komančů říkáš nejlepší? Co si člověk neudělá sám, to nemá a nebo jen v mizerné kvalitě? Tak k tomu jen: no comment :-)

No jo, taže jako za komančů říkáš nejlepší? Co si člověk neudělá sám, to nemá a nebo jen v mizerné kvalitě? Tak k tomu jen: no comment :-)

:)ano,jezdit roky někam, kde nemám jistotu, zda mi opravdu vymění olej v motoru,není třeba commentovat :),ale ber to tak,že mě ošidí nekde jinde--tam, kde té kalkulaci zase nerozumím já :D--např. v opravnách audio-video, tam jsou taky dobří loupežníci...

Áno, odsávanie je už bežná prax. Pre mechanika je to čistejšia robota ale vždy zostanú zbytky v motore hlavne ak to nerobia hneď po jazde na úplne zohriatom motore. Poctivejšia robota je vypustenie spodkom.

.mycTD : V živote som nemusel opravovať závit na vani a to som niekoľko rokov robil i v značkovom servise.

[upravil dne 10/9/09 pastorek]