Jump to content

Šrotovné na Slovači II. - zcela logický vývoj

Medvěd
 Share

Recommended Posts

http://www.novinky.cz/ekonomika/176017-srotovne-je-nad-sily-slovaku-nezvladaji-splacet-nova-auta.html

Jsem zvědavý, kdy slovenská vláda začne za lidi, které do této problematické situace svým populistickým rozhodnutím vehnala, splácet úvěry (u nás už socdemáci tvrdí, že po volbách budou za lidi splácet hypotéky ...., samozřejmě ale nějak neříkají z čeho na to vezmou)

[upravil dne 11/8/2009 Medvěd]

Nedal by som ani korunu nikomu....nesplacas, tak to predaj a zaplat. ked nemas ani tolko tak predaj dom.....je to jedno.... ked si bol hlupak a siel si do leasingu alebo uveru s neistotou ze moze prist obdobie ze nebude zcoho splacat tak ti treba..... nepodporujem ziadne take veci....

stat bude doplacat na take hovada, stat su obcania,a ja som obcan.....

chrapac parlamentska

Žádné překvapení. Ono něco podobného bude následovat i v ostatních zemích, jen ne tak rychle a ne tak výrazně, tady je nejmenší kupní síla a lidi nemaj rezervy, proto se to projevilo tak rychle.

Druhotný efekt bude propad prodejů nových aut, na nějakou dobu.

Prostě to nadělalo víc škod než užitku, na což leckdo upozorňoval už předtím.

Abych byl správně pochopen - SAMOZŘEJMĚ ani já bych nechtěl (být Slovákem), aby na Slovači vláda splácela dluhy, které si bezmozci sami způsobili využitím této populistické akce. jen jsem si dal do souvislosti šrotovné (a případné řešení jeho dopadů) s čistě předvolebním hitem našich socdemáků, kteří v jednom bodě předvolební kampaně slibují, že budou za občany postižené krizí splácet hypotéky.

a takymito vyrokmi si zabezpecia ze ich budu neplatici volit, ale od cloveka ako som ja hlas nedostanu

Původně zaslal: Medvěd

Abych byl správně pochopen - SAMOZŘEJMĚ ani já bych nechtěl (být Slovákem), aby na Slovači vláda splácela dluhy, které si bezmozci sami způsobili využitím této populistické akce. jen jsem si dal do souvislosti šrotovné (a případné řešení jeho dopadů) s čistě předvolebním hitem našich socdemáků, kteří v jednom bodě předvolební kampaně slibují, že budou za občany postižené krizí splácet hypotéky.

Původně zaslal: marisw

Nedal by som ani korunu nikomu....nesplacas, tak to predaj a zaplat. ked nemas ani tolko tak predaj dom.....je to jedno.... ked si bol hlupak a siel si do leasingu alebo uveru s neistotou ze moze prist obdobie ze nebude zcoho splacat tak ti treba..... nepodporujem ziadne take veci....

stat bude doplacat na take hovada, stat su obcania,a ja som obcan.....

chrapac parlamentska

s tím nic neuděláš--procento hlupáků je v každém národě stejné--:myslim

kdo by to byl jenom rekl... co na to ti, co prohlasovali na tomto foru ze srotovne je vyhradne pozitivni veci?

PS: Medvede, ohledne navrhu CSSD a hypotek, chce to cist vic nez jen heslo ci titulek. Nema jit o prevzeti splatek statem, ale o prechodne financovani statem, jehoz podminkou je mimo jine ztrata zamestnani, predchozi pravidelne a vcasne splaceni, vyuzivani dane nemovitosti k vlastnimu bydleni a hlavne je to urocena pujcka, nikoliv dar.

Pokud to tak zustane, neni to nesmysl, narozdil od srotovneho. Muze to pomoci lidem, kteri o zamestnani prisli a hledaji si nove. Sice by bylo lepsi toto kryt z pojistek, ale .... Minimalne lze opravnene ocekavat, ze tyto penize se statu opravdu vrati.

Původně zaslal: Tommy306

berte to z té lepší stránky..bude v k dispozici spousta skoro nových, málo jetých aut odebraných lízingofkou za slušný peníz..:P

Pohříchu to ale budou většinou malé pixličky v základu s nejslabším motorem, ala Fabia HTP se švihadly...

Pohříchu to ale budou většinou malé pixličky v základu s nejslabším motorem, ala Fabia HTP se švihadly...

no aby sme neboli prekvapeny. mozno ze tam budu auta prave nie zo zakladnou vybavou. ze si ludia mysleli ze vdaka srotovnemu si kupia lepsiu vybavu a prepalili to. a prave keby brali Fabie HTP so švihadlami tak by ho nemuseli predavat... ale to je len taka fylozovicka myšlienka :myslim

Myslím si totéž co Oddie. Když vezmu rozdíl v měsíčních splátkách vybaveného auta kontra základ, je rozdíl v řádu stokorun (řekněme do 2000,-). Pokud ale někoho oslovilo šrotovné, byly to většinou lidé sedlající Š105/120, Favorit, LADA - prostě lidé, kteří tak tak utáhli provoz starého křápu a díky šrotovnému se osmělili a se závratnou 30 000,- slevou kupovali na úvěr či leasing to nejlevnější, co se domnívali, že ještě dokážou splácet. No a teď najednou právě oni zjišťují, že jim na ty splátky už jaksi nezbývá a proto se začínají těch levných autíček v základu zbavovat (samozřejmě těžce pod cenou). Ve finále tak mají daleko lepší situaci než před šrotovným - doplácejí zbytek úvěru (páč výkupní cena podle mě v mnoha případech nepokryje celý úvěr) a chodí všude pěšky (protože jejich starý křáp je už někde sešrotovaný).

[upravil dne 11/8/2009 Medvěd]

Bytostně si nepřeju aby se tady o autech do ročníku 1998 psalo, že jsou to staré křápy.

Jezdí k nám pravidelně ze slovenska šofér, který mi ukazoval fota, co se za klenoty a libůvky postavilo před vrakovištěmi do fronty kvůli 2000-3000 Eur.

A vedle mě je bazar, kde převážnou většinu KII, Hyundayu a Škodovek ze Slovenska s 5000 km na tacháči dostaneš o 100 000 levněj než v kšeftě. Ale mají švihadla a motory na nákup Kaufland a zpět k bytovce :(

Šrotovné je takový Jojo efekt. Nic nemám, stát mi něco dá, respektive mi na něco přidá, HURÁ jdem do toho, nemám na splátky, zase nic nemám. To v tom lepším případě, spíš to končí tím, že jsem měl víc, než mám teď a jsem tam kde jsem byl..pokud nejsem už úplně v prd_li..

A kdo se nad tím zamyslel už předtím, musel to přece vidět.

To je paradox protože pomyslnej závistivej soused nebude už mít ani \"zadarmo-od-státu\" Fábku, ani Favorita kterej mu rozsekali, jen haldu dluhů. Tudíž bude ještě víc nas.anej na souseda s lepším vozítkem než dřív, a zároveň zoufalej.

Ať si kdo chce nadává na Klause jak je arogantní, jedinej ale v širokým okolí (EU) používá tu zázračnou věc nazývanou MOZEK, se špetkou rozumu.

Koncem května sem psal:

Pak padla zmínka o šrotovným, čimž se ukázalo, že se necháš nachytat na lacinný triky, na kterých vydělá stát (bez jistoty zda a kam a kdy se ty hrachy vrátí \"k lidem\") a kvůli kterýmu se další numero lidí dostane do finanční tísně. Je to pouze reklamní trik a jako každej jinej reklamní trik má za cíl vytáhnout z někoho peníze a ze začátku nabídnout jakejsi pocit výhry u nachytanýho.

Ještě jedno přirovnání:

Tlupa vlků kolem ovečky. Starej otravnej vlk (stát) a jeho kámoši (leasingovky, exekutoři, soudy) se opět pěkně nažrali. Chudák ovečka nezůstala celá (někteří politici tvrdili opak), protože chtěla blbý nový auto.

[upravil dne 11/8/2009 Fusion]