mysak Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 Dle návodu si nejsem jist:myslim jestliže vybavíte své vozidlo záběrovými pneumatikami namontovanými na plechovém disku, je bezvýhradně nutné použít zvláštní šrouby, které jsou k dispozici v síti Peugeot pokud mám litá kola a koupené plechové disky pro zimní pneu, tak při montáži plechových disků musím použít jiné šrouby, než ty co jsou na litých kolách? má někdo litá kola i plechové disky a jedny a ty samé šrouby pro montáž? případně kde sehnat ty šrouby levněji (16-ky disky) dík za odpověď Citovat
ozzy56 Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 šroubů na plecháče jsou na vrakárnách hory Citovat
ado7980 Odesláno 5. srpen 2009 Odesláno 5. srpen 2009 No ono je to tak proste plechove disky maju ine dosedacie sedla na sroby preto treba mat na elektrony ine a na plechace ine. Jedine vyrobcovia Skoda, VW a este asi aj iny pouzivaju tie iste sroby ale podmienka je mat originalne disky od vyrobcov aut aby sa dali pouzit tie iste. Cize ked si kupis disky z internetu alebo u hocijakeho ineho predajcu a nie su originalne od daneho vyrobcu automobilov tak si musis dokupit aj sroby. Vo vecsine pripadou su tieto sroby davane bezplatne k hlinikacom Citovat
lucascz Odesláno 10. srpen 2009 Odesláno 10. srpen 2009 no, mě tam jdou nechat i šrouby z litaku, ale problem je, ze ty šrouby cca o 1cm přečuhují.vypada to blbe, ale jezdit se stím da, kdyz sem pichl, tak sem tam musel dal rezervu a ta je na plechači a bez problemu. jinak v peugeotu sem koupil šroub za 60 ,- , na vrakači do 20,- za jeden. [upravil dne 10/8/09 lucascz] Citovat
ado7980 Odesláno 10. srpen 2009 Odesláno 10. srpen 2009 tak ist to ide ale neni to bezpecne pretoze plechove a hlinikove disky maju poprve ine dosedacie sedla na sroby a za druhe aj inu dlzku nakolko plechovy disk ma stenu len par mm a hlinikovy viac, cize nevies ci su dostatocne utiahle alebo naopak ci netrcia z druhej strany pri kotuci a ci nechytaju... To moze byt az na tolko nebezpecne ze ti moze odletiet koleso alebo ti zablokuje trciaci srob o kotuc a totalka je na svete Neoplati sa spekulovat proste si kup sroby original na plechyce v Peugeote a original na hlinikace od toho vyrobcu od koho su disky. Radim ti dobre robim v pneuservise a viem ako uz par ludi na to doplatilo Citovat
Matuzalem401 Odesláno 10. srpen 2009 Odesláno 10. srpen 2009 Sa dnu tam srouby z Favorita jeden stoji okolo 12 korun. Citovat
P607Olda Odesláno 10. srpen 2009 Odesláno 10. srpen 2009 Taky mám 2 sady šroubů. Je potřeba taky myslet na rezervu - když mám zimní kola a letní rezervu, tak mít sebou ty \"jiné\" šrouby. Citovat
mysak Odesláno 14. srpen 2009 Autor Odesláno 14. srpen 2009 nemůže někdo zkusit sehnat ten rozměr toho šroubu na plechové disky, předem díky P.S. Ty z toho Favorita jsou opravdu stejný rozměr ? Citovat
Matuzalem401 Odesláno 14. srpen 2009 Odesláno 14. srpen 2009 Nemam odskusane ale presviedcal ma o tom jeden mechanik. Citovat
mysak Odesláno 14. srpen 2009 Autor Odesláno 14. srpen 2009 bylo by možné, aby někdo změřil ty šrouby na plecháče, nebo dal někde odkaz, kde jsou vidět ty délky šroubů? Citovat
mysak Odesláno 27. duben 2010 Autor Odesláno 27. duben 2010 celou zimu jsem jezdil na plechových discích se šroubama od elektronů a bez problémů, pouze jsou vždy volné podložky, jinak v poho. Citovat
rikki Odesláno 27. duben 2010 Odesláno 27. duben 2010 No já,když byl posledně v servisu Peugeot,tak sem se na to ptal a tam mě servisák řekl,že tam můžou být ty šrouby z liťáků.Prý není problém,ale musí to být ty origo šrouby. Citovat
sowik Odesláno 29. duben 2010 Odesláno 29. duben 2010 Je už síce po sezóne, ale chcel by som len pridať svoju skúsenosť. So šróbami z elektrónov na plecháčoch som absolvoval už tretiu zimu a je to bez problémov. Potvrdil mi to aj človek z pneuservisu. Aby tie podložky nelietali, dal som na šróby asi 1 cm dlhý kúsok gumovej hadice. Tá guma pritlačí podložku k hlave šróbu a podložka nelieta. No ale pravdu povediac, asi je múdrejšie mať zvlášť sadu na plecháče... Citovat
PiPák Odesláno 5. únor 2011 Odesláno 5. únor 2011 Letní mám na litých, zimní jsem koupil originál plecháče na vrakáči, první výměna v servisu, kvůli vyvážení kol, servisák si se šrouby nedělal žádné starosti, prostě je tam našrouboval a je to... Citovat
viktorpe Odesláno 5. únor 2011 Odesláno 5. únor 2011 Pokud by si pořád trval na šroubech pro plecháče a nechceš nebo nemáš poblíž vrakáč, tak si zajeď do pneuservisu a tam buď budou mít nějaký univerzály nebo ti je objednaj,ale cena bude o něco větší než z toho vrakáče. V Peugeotě ti je taky objednaj a cena bude zase úplně jende. Citovat
307rg Odesláno 6. únor 2011 Odesláno 6. únor 2011 Hliníkové kolesá sice nemám ale ked máš na 307 originál Al disky a originál šruby, tak s tými istými šrubami môžeš namontovať aj plecháče a úplne bezpečne a bez obáv jazdiť. Ono totiž tie šruby sú špeciálne v tom, že majú obidva dorazy aj na hliníky aj na plecháče, preto to potom na plecháčoch tak blbo vypadá a lietajú voľne tie podložky. A sú aj oveľa, oveľa drahšie. Je to dobre prešpekulované aby som bez problémov mohol zameniť hliník za plechovú rezervu bez nutnosti voziť aj iné šruby. Píše sa o tom aj v manuále, číta vôbec niekto manuály? Citovat
Recommended Posts
Zúčastnit se diskuse
Můžete odpovědět a až poté se registrovat If you have an account, sign in now to post with your account.